Star Kıbrıs 6 yaşında

Star Kıbrıs Gazetesi 12 Nisan 2007 tarihinde başladığı yayın hayatında bugün 6’ıncı yılı geride bırakıyor...

Star Kıbrıs Gazetesi 12 Nisan 2007 tarihinde başladığı yayın hayatında bugün 6’ıncı yılı geride bırakıyor...
Yayınlandığı ilk günden itibaren ‘Güçlünün Değil Haklının Yanında’ olma prensibini kendine ilke edinen Star Kıbrıs, uluslararası yayıncılık kurallarına bağlı kalarak; ülke ile dünyada yaşanan gelişmeleri objektif ve tarafsız bir şekilde okuyucusuna aktarmak için çaba harcıyor.
Star Kıbrıs her gün, gazete ve web sayfasında yayınlanan haberleriyle başta Kuzey Kıbrıs olmak üzere; Türkiye, İngiltere ile dünyanın birçok ülkesinde Türkçe konuşan binlerce okuyucuya ulaşıyor.
Bünyesinde; Türkçe, İngilizce gazetenin yanı sıra radyo ve televizyonları da bulunan Star Kıbrıs Medya Grubu; basın sektörü içinde, kurumsal kimliğini tamamlamış, ender kuruluşlardan birisidir...
Star Kıbrıs’ın bugünlere gelmesinde hiç kuşkusuz, uzun yıllar İngiltere’de yaşadıktan sonra birikimlerini doğduğu ülkeye aktaran ve onlarca basın emekçisinin istihdamına olanak sağlayan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özmen Safa’nın katkısı büyüktür.
Star Kıbrıs, ülke basını içerisindeki yerini her geçen gün daha da sağlamlaştırarak yoluna devam etmektedir.
Bundaki en büyük pay da başarının sırrının sistemli ve disiplinli çalışmadan geçtiğini bilen Star Kıbrıs ailesine mensup tüm çalışanlardır.
Star Kıbrıs’ın, kuruluşundan bugüne kadar geçen sürede katkı koyan ve bu özel günümüzde bizleri unutmayarak yeni yaşımızı kutlayan herkese teşekkür ederiz.
‘Güçlünün değil haklının yanında’ olmaya devam ederek, okuyucularımıza hergün daha güzel ve dolu dolu bir gazete sunmak için doğru bildiğimiz yolda ilerleyeceğiz...
Bu haber 3097 defa okunmuştur
  • isimsiz ve Gazeteciligin ve Gazetelerin gelecegi ince  NY - 15.04.2013 Merak etme Amerika kuyuya dustugu zman, o kuyu olmaktan cikar ve dort ayagi ustune duser. Sense kuyunun en altinda kurbaciklar ile yuzersin. Bati ulkelerinde Kagit gazete satislari hizla dusmekte bazi gazeteler sadece internette yayin yapip maaliyet ve rekabet edebilmek icin %75 lere varan isci/ personel, idareci indirimine gider. Bazi gunluk dergiye donusur. Senin anlayacagin islerine son verirler. Internet gazeteciligi denen akim aldi basini gider. Bundada basarili olabilmek icin senin gibi adamlari kendi sayfalarina yonlendirip reklam ve gelirleri ile hayatta kalmaya calisirlar. Bunun olabilmesi icinde o sayfanin surekli hareket halinde ve yenilenmesi ve okuyucunun hizli tuketimine ayak uydurmasi gerek. Sen bunlari biraz zor anlarsin yada hic anlamazsin. Ama yorum yapmadan once, biraz, sadece 3 saniye, bir dusun ve sonra yorum yap emi. Hade kal saglicakla.
  •    - 15.04.2013 Amerika dan bize ne?Amerika kuyuya düşerse bizde mi düşeceğiz.
  • Starkibris'a ince  NY - 15.04.2013 Yeri gelmiskene 2 temenni. 1-Okuyucu yorumlarinin guncellenme araliginin cogaltilmasi. Eminim ki bu sayfaya olan ilgiyi daha da artiracak ve insanlari bir araya getirip tartisip fikirlerin paylasilip insanlarin ve ulkenin gelisimine katki saglamasina katkisinin buyuk olacagidir. 2- Gunun birinde okuyucu tanisma kaynasma paylasma senliginin/toplantisi bolge bolge yada yilda 1-2 kez olmak uzere duzenlenmesi. Amerikada bunu bazi teknoloji sayfalari yapiyor ulkemizde de belki bu ilk size nasip olur ve digerlerine ornek olursunuz. Amerikadan Engaget.com, cinden Xiaomi.com, miui.com, yada dini, ekonomik topluluklarin vs yillik toplantilari vs gibi??? :)
  • ince NY    - 15.04.2013 tesekkuru sen de hak ediyorsun.. :))
  • iyi ki varsiniz.. Londra   - 15.04.2013 Ali bey ve tum calisanlarini cagdas gazetecilik adina kutluyoruz..
  • star kıbrısı da tebrik ediyorum    - 15.04.2013 kıbrıslı ve turkıye ınsanının yorumlarına ayırımcılık yapmadan ,her iki türk insanının yorumlarını özgürce yazmalarına olanak sagladıgı icin........dogru haber dogru gazetecelik budur işte....nice nice daha yıllara......saygılar
  • star kıbrıs cok yaşa    - 15.04.2013 star kıbrısa cok tesekkur ediyorum.boyle özgürce yorum yazmamıza olanak sagladıgı icin.....özgür olmak yazılarımızı özgürce yazmaktır......saygılar
  • NICE YILLARA STAR KIBRIS SONER   INGILTERE - 15.04.2013 YAYINA BASLADIGI ILK GUNDEN BU GUNE DEK HER HABERIN HER OLAYIN SEVIYELI VE OZGURCE ELESTIRILERINI PAYLASAN VE PAYLASTIRAN TEK GAZETESINIZ. NICE YILLARA STAR KIBRIS.TUM CALISANLARI VE GENEL YAYIN YONETMENI SAYIN ALI SAFA OZMEN BEYI CANDAN KUTLARIM.SAYGILARIMLA.
  • Cok tesekkurler ince  NY - 13.04.2013 Okuyucularinin fikirlerinin ozgurce tartisilip paylasilmasina yapmis oldugu katkilardan dolayi tesekkuru hakediyorsunuz. Cok tesekkurlar ve iyi calismalar.

:

:

:

: