Ah KTHY, Vah KTHY

Yukardaki başlığa bakıp da “yine ne oldu” demeyin..

Yukardaki başlığa bakıp da “yine ne oldu” demeyin..
Sadece dikkatime gelen bir link’teki haberden yola çıkarak, duygularımı yazıverdim..
KTHY’nin iflası üzerinden hemen hemen iki yıl geçti.. Ve iflas ettirilen hava yolunun en büyük merkezi İngiltere’de , Kuzey Kıbrıs, Güney Doğu Anadolu yolcuları alternatif havayolları ile yolculuklarını gerçekleştiriyor.. Bu hava yolları , KTHY’nın bıraktığı boşluğu doldurmuş durumda..
Londra bürosunda çalışanlar, bir şekilde tazminatlarını aldılar, bulabilenler yeni iş buldular, bulamayanlar başka yerlere yönlendiler. Kuzey Kıbrıs’ta da benzeri durum yaşandı sanırım, bazı çalışanlar başka kamu merkezlerinde istihdam edildi..

Ah, vah dememim nedeni, Avrupa’nın en işlek havaalanı Heathrow’daki slotlar.. Ethiad havayolu , yeni bir yatırım yaparak Hindistan Havayolu Jet Airways’in yüzde 24’nü, 379 milyon dolar ödeyerek satın alıyor.. Bu açıklama resmen yapıldı. Anlaşma gereği iki havaşirketi arasındaki işbirliğini güçlendirmek amacıyla 220 milyon dolar kullanılacak.. Ayrıca, Ethiad, Jet Airways’in geliş-gidişlerinde kullanılmak üzere Heathrow’da 3 slot’a 70 milyon dolar ödemeyi kabul etti.. Heathrow’da 3 slot demek, altın demek.. Jet Airways’in günde 3 defa Heathrow’a gelip, dönmesi demek..Dünya ile bağlantıya geçmek demek..

Hatırlatmakta yarar var.. KTHY’nın iyi günlerinde, iflas ettirilene kadar Heathrow’da 2 slot’u vardı.. Ben hesabı size bırakıyorum.. Bugünkü değeri neydi, ne ederdi derseniz, “siz hesaplayın lütfen” derim...

Kaçan balık büyük olurmuş. KTHY sevabıyla, kitabıyla tarihe gömüldü. Ancak daha külleri soğumadı.. Belki benim içim hala soğumadı..
Kuzey Kıbrıs’a gidişlerde ne kadar yorucu, zorlu yolculuk yaptığınızı yakından biliyorum.. Türkiye’ye iniş mecburiyeti olması, bu yolculuğun ne kadar zahmetli olduğunun örneği.. Tabi başka şekillerde uçulabiliyor, onlarla uçanların fazla şikayetleri yok.. Keşke daha çok hava şirketi olsa İngiltere’den Kuzey Kıbrıs’a uçan.. Vatandaşa daha fazla seçme olanağı doğsa.. Fiyatlar daha rekabete açık olsa..
Heathrow’daki slotların altından bile daha değerli olduğunu daha önce de yazmıştım.. Geçtiğimiz yılın Mart ayında yazdığım bir yazıda, slotların 25 milyon sterlin olduğunu belirtmiştim..
Şimdi 3 slot’a 70 milyon dolar.. Nereden baksanız bir servet..
Evet KTHY battı, peşinde bir sürü soruyla..
Son durum orada nedir ? Dosya tamamen kapandı mı ? Kapansa bile İngiltere’de seyahat şirketlerinden, eski yolcularına, müşterilerine çok sayıda kişi Kuzey Kıbrıs’In milli havayolunun göz göre göre batırıldığı şeklinde fikre sahip.. Benim aklım ise slotlarda..

Ah KTHY, Vah KTHY..

Ha unutmadan şu link’i de meraklıları için yazıyorum.. Belki merak edip, bakarlar..
http://www.travelmole.com/news_feature.php?c=setreg®ion=2&m_id=Y!Y!bbvmb&w_id=8898&news_id=2006154
Bu haber 4907 defa okunmuştur
 • NY  KYRENIA - 02.07.2013 NEDEN KAPATILAR BILMEM AMA PARAMI YEDILER ONU BILIRIM VE KIMSEDEN HERHANGI BI ACIKLAMA ALMADIK TERBIYESIZLER KAC KISI NIN DAHA YEDILER ACABAA.
 • Heathrow'da Slot bedavadir Tunay  London - 26.06.2013 Eger ne gun ne saat ucacagin cok umurunda degilse hava yolu olarak kurallara gore basvuru yaparsin ve cuzi bir masrafla (bedava gibi birsey) Heathrowda slot alabilirsin. Hersey gibi slotlarda ticari bir maldir yani arz talep meselesidir. Belli saatlerde slotlar tamamen doludur ve bu saatlerdekini evet cok buyuk miktarlara alabilirsin. Dikkate alinacak konu degerli slotlar gunluktur yani HERGUNdur, KTHY slotlari haftanin 2 veya 3 gunundeydi bu yuzden degeri oyle dusunuldugu kadar yuksek degildi. Para etmezmiydi, ederdi, simdi bunu sormak kocakari, mandal hikayesi gibi birsey… bir sonraki, bu bitti…
 •    - 18.06.2013 yeni hava yolu guralim 50milyon isdemez basina Stelios getirelim bizimkiler ucagi hazir musterisi hazir havayolunu 2 senede batirdilar bu 1 ucagnan basladi dev havayolu oldu ama avantacilar yogudu
 • Bundan sonra Barrasgo  evropa - 18.06.2013 adının içinde kktc olan hiçbir şeye 5 guruş işlemez . Aha oracıkta 100 dane havayolu var uygun fiyatlara işleyen larnaca ya bafa . isteyen binsin gitsin gelsin. Uçaktan korkana gemi da var Leymosona larnakaya .
 • vatandas LONDRA bilet magduru.   - 18.06.2013 Tamam... Derhal fon kuralim ve 50 milliyon Parayi toplaylim.. ama bu defa veznedar ben olayim..
 • Vatandas Londra Mehmet  Yeniiskele - 18.06.2013 Vatandas Londra,gecenler de Yeniiskele'yi ziyaret eden Sayin DP-UG baskani Serdar Bey da ayni dusuncede.O da hukumete gelislersa cok ortakli yeni bir havayolu sirketi kuracaklarini soylemisti.
 • FON KURALIM vatandaş  LONDRA - 18.06.2013 MIHRIŞAH HNM YAZILAN YORUMLARA GÖRE HERKES KTHY ÇOK SEVİYOR VE HERKESIN GURURUYDU !! BENIM ŞÖYLE BIR TEKLİFİM VAR LONDRA'DA YADA ISTANBUL BORSASINDA BIR FON KURALIM BAŞTA ESKI KTHY ÇALIŞANLARI OLMAK ÜZERE KKTC'Lİ OLAN VE LONDRA TÜRKİYE YE YADA BAŞKA ÜLKELERE YATIRIM YAPAN TÜM KKTC'LİLERİ BU FONA DAVET EDERİM YANLIŞ BİLİYORSAM DÜZELTİN AMA 50 MİLYON STERLIN YETERLİ HAVAYOLU KURMAK İÇİN HEMDE İYİ BİR HAVA YOLU KURULUR YAKINDA ERCAN'IN AMBARGOLARIDA KALKACAK HEP BERABER KAZANALIM KENDİ HAVAYOLUMUZUN PATRONU OLALIM LONDRA VE ISTANBUL BORSASINA GIRELIM.. MADEM SEVİYORUZ DESTEKLİYORUZ BÖYLE BIR FONDA ILK DESTEK OLACAKLARDAN BIRI BEN OLACAGIM.
 • erol  londra - 17.06.2013 Mihrisah Hanim ,bi duzeltme yapayim.KTHY nin Heathrowda iki degil uc Slotu vardi.Nere o Devrik hukumetin Ulastirma bakani?Hani demisti ya bes kurus degeri yoktur bu slotlarin ama THY 'ye hangi sartlarda ,kaca ,kimler tarafindan devredildi ,bunun bir acilamasini yapsinlar.Bence bu konunun acikliga kavusmasi ve bu secim doneminde gercekler ortaya cikmasi gerekir.saygilar Erol
 • Pasa Ince  Girne - 22.05.2013 Insan sahiblendigi kadar deger verebilir. Maalesef devleti yonetenide, memuruda, vatandasida kktc'yi sadece gecim surdurmek icin sut veren inek olarak gorur. Ama bu inek nasil beslenecek kimsenin umurunda degil ya.
 • Asim Londra kibrisli   - 22.05.2013 Kotu yonetilen her kurum eninde sonunda batmaya mahkumdur. O kurum DEVLET olsa bile!!.... understand??.
 • farklı bakış II paşa  ankara - 22.05.2013 bu olayda şunu söyleyim ben dışardan bakan bir kişiyim olayın iç yüzünü bilemem ki Kıbrıslı değilim sadece 5 yıl orada yaşamış ve orayı çok seven bir vatandaşım. KTHY için şunu söyleyim devlet yalnız bıraktı. KTHY farklı Türkiye'de ki bir hava yolu şirketi değil ki kapanınca sorun olmasın. KKTC gibi şerefli bir şekilde ayakta durmaya çalışan bir adanın değerlerindendi KTHY. bu firma devletin malı olsa da olmasa da bir şekilde tekrar faaliyete geçirilmesi gerekliydi.ben sadece olayın farklı bi boyutunu söylemek istedim yoksa hangi sebebden dolayı kapandı neler olduğu değil... teşekkürler...
 • Asim Londra    - 22.05.2013 kthy calisanlari ve idare edenleri bilseydi degerini bizim insanimizin bildigi kadar herhalde bizim insanimiz da batiramazdi kthy
 • Asim  Londra - 22.05.2013 Sayin Pasa Ankara,yazdiklariniza yuzde bes yuz katiliyorum ama gelin da bunlari kus beyinlilere anlatiniz.Ozellikle Londra'da yasayan TC kokenli,guneydogulu arkadaslar KTHY'nin degerini cok iyi biliyorlar ama bizim insanimiz ?
 • pasha ankara isimsiz yolcu   - 22.05.2013 kibris turk hava yollari devletin olmasaydi sizce kapanmazdi??..
 • farklı bakış paşa  ankara - 22.05.2013 Aslında hepinizin gördüğünden farklı bişey vardı KTHY'de KKTC nin ilk resmi hava yolu şirketi filo sayısı ne kadar olduğu önemli dğeil orada ki Kıbrıs Türk adını şerefli bir şekilde taşıyan hava yolu şirketiydi ama olmadı artık iç sorunlar mı dersiniz maddi sorunlar mı dersiniz battı ya da batırıldı. bazı değerler vardır bunlara dikkat edilmeli ve maddiyatı düşünülmemelidir, battıysa derstekle tekrar geldiği gibi göklere çıkartılması gerekmeyteydi, çünkü orada KKTC nin simgesiydi. aslında zamanında TÜkiye'de ki bir kaç hava yolu şirketinden de daha iyi ve itinalı hizmet ediyordu. bu da görmezden gelinemezdi. bu olayda farklı bir durum vardı ve her iki hükümette KTHY'yi yalnız bıraktı...
 • Dolu Mehmet  Londra - 17.05.2013 KTHY'den ne zaman bilet aldigsam, zorluk cektim. Kac defa dediler dolu /yer yok. Koltuklari kontenjan/arka falan tutuyorlardi ve satmazlardi. Bir turlu bilet bulup aliyordum, ve sonucda ucaklarda yuzde 50 doluluk. Koltuklarin yarisi bos.. Hani doluydu? Kendi kendilerini kandirdilar batana kadar. Son sozleri ve uzuntuleri, slotlar'i da yegemedikleri. ACL'den baska kural, ucus izni olmayan sirketler slotlarini kaybedeler... KTHY'in slotlari para etseydi bilem (ki etmezlerdi), zaten ucus izinleri alindigida sloarlar da uctuydu.
 • be memed    - 16.05.2013 kthyle londraya gelirken arkamiza kthy calisani bayan oturduydu yarim duzine da ailesi boyle yuksek sesle gezdigi memleketleri anlatirdi biz da duyalim ne boyuk olduklarini
 • re: allah iyiliğinizi versin Mehmet  Londra - 16.05.2013 vatandaş lefkoşa 15.05.2013, dogru soyledin. Bizimkiler batirdi, THY'den ayrilip, 300kisi yerine 1000kisi calistirdilar. Monopoly'i 30yil yediler, son slot'lari da yegceydiler. Becerisizlik/tembelik/hirsizlik. Ne ararsan var. Boyle yontimle, boyle kafayla giden insanlarla kim isleyebilir? Kim yatirim yapabilir? Bunlar KTHY'de yer, Asil Nadir'i de. Kendini bilen yatirimci bunlardan uzak durur.
 • allah iyiliğinizi versin vatandaş  lefkoşa - 15.05.2013 sabah sabah güldürdünüz beni yok thy batırmış da yok neymiş söylediklerinize kendiniz inanıyormusubuz KTHY tek düşünen THY idi THY yi kovan kimdi beğenmeyen kimdi bindiği dalı kesen daha çok para para diye tapınanlar THY de madem beni beğenmiyosun alın şirketiniz sizin oldun dedi ne yaptık bir kaç kuruş fazla alacaz diye batırmadıkmı 3 kişilik işe 10 tane adamımızı koyup milyarlarca maaş almadık mı ayrıca Slotların tamamı THY nin di THY kendi slotlarını kullanıyordu bilmeyenlere durulur kimse sahiplenmesin yada Mihrişah hanım dövünmeyelim yarın TC elçiliği destegini keserse napıca ona bakalım herşeye katkı koysun diye TC ye sığınmayalım kendimize nasıl yeteriz ona bakalım boş boş dövünmenin de elin etihad değiniz kralın şirketinin de bize faydası yokk adamların parası var isterlerse 3 değil 300 slot alırlar heatrow dan bu sizde herkes gibi biliyorsunuz.. Artık şu ganimet psikolojisinden kurtulmamız kendi ayaklarımızın üsütnde durup İngiltere yerine kendi ülkemize yatırım yapalım.
 • Rekabet Mehmet  Londra - 12.05.2013 KTHY monopoly gitti, simdi monopolyi pegasus tutar... Tabii, fiyatlar £500'da olur, £1000'da. Gecen sene AtlasJet'de vardi, biraz dengelidi durumu. Bu sene pegasus aldi monopoly'i eline. 100'tane ucak alacak.. Ama gabahat sirketlerdi degil. Onlarin isi para yapmak, yapmamalari yanlis. Gabahat hukumette. Hani Saner dedi yeni hava yolu? Hani baska sirketlere (Onur/Sky/Atlas/vs) biraz destek Londra/Ercan'a sefer koysunlar? Ama hukummetin omurumu ? Bende bilmem, becerisizlikmi / tembelikmi - yoksa ikisimi...
 • K.T.H.Y. MUDURU YORUMCU  GAZI MAGOSA - 10.05.2013 BEN HABERLERDE IZLEMISTIM SAYIN TC BASBAKANI RECEP TAYYIP ERDOGAN K.K.T.C.ne GELMISTI K.T.H.Y. BATIRILDIKTAN SONRA. VE K.K.T.C. SAYIN IRSEN BEYE SORDU TC BASBAKANI K.T.H.Y.nin MAASINI VEDE HIC CEKINMEDE 12.000 TL YANI O ZAMANIN PARASI 12 MILYAR AYLIK ALIYORDU K.T.H.Y. MUDURU. OLAN A.B.D. BASBAKANI BU KADAR PARA ALMAZ TABIKI BATAR BU HAVA YOLU. AMA OLAN VATANDASA OLUYOR.BUGUN SORUN SEYAHAT ACENTELERINE TEMMUZ--AGUSTOS AYLARININ BILET FIYATLARINI. BEN SORDUM LONDRA-- ERCAN 24 TEMMUZ 24 AGUSTOS 4 HATFA TULIP SEYAHAT ACENTESINE ALDIGIM CEVAP 700 POUND KISI BASINA. BEN AVUSTURALYAYA DEGIL ERCANA GIDECEM DEDIM. FIYATLAR OYLE DEDI. AKTARMALI GIRSEN 500--55O NORMAL GIDERSENDE 700 POUND DEDI. INSAN ARAMAZMI K.T.H.Y.ANI ?
 • unutmadan ibo  lefgoşa - 08.05.2013 kthy kapatılmadan birkaç ay evvel kktc ihtiyat sandığından da en son parti olarak 5 milyon $ çekilerek şirkete verilmişti hükümet tarafından . Bu durumda o da uçtu heralde ondan bahseden yok.
 • bütün yorumlarda ortak nokta ibo  lefgoşa - 08.05.2013 kthy nin varlıkları, batmasına BAHANE edilen borçlarının çok üzerinde idi . Şirketin kapatılması için seçilen zaman ( turizm sezonu başı ve rezervasyonların en fazla oldugu dönem ) bu paraları birilerinin bilerek yemek için bunları planladığını gösterir . Ha bunu THY mi yaptı kktc dekiler mi yaptı yoksa ortaklaşa bir operasyonmuydu onu da artık usta gazetecilerimiz bulup çıkartsın.
 • gokhan denizci   - 08.05.2013 Ben KTHY nin helvasini bile yedim..batti kurtulduk...nostaljik oldu...
 • Slot / Ne fark eder? Mehmet  Londra - 06.05.2013 Biri der slotlar eder 1, obiri der 10 Milyon. Durum ortada, 100,000 bilet / rezervasyon parasi uctu gitti.. 3 tane kiralik ucak.. 1000'e yakin calisan.. 30 senelik monopoly yetmedi kendilerini, slotlari da yeyceydiler! Hukumet/Saner dedi yeni havayolu kuracaydi, son Mayis 2011'de ucacaydi dedi Saner? Hani?
 • Ya ucan paralar!!! Halil  Magusa - 06.05.2013 Corbada benim da tuzum,acibiberin olsun.KTHY'nin kapatildigi yil Ingiltere'de pesin odenen 100000 biletin miktari 20milyon sterline yakindi ve bu para Kibris'a transfer edilmisti.Bu para da kayip.Aciklasin bize zamanin basbakani ve simdiki cumhurbaskani gercekleri.
 • memedim cengiz  lefkosa - 05.05.2013 KKTC hukumatlatini yoneden AKP ve TURKIYE deyilmi be da gonusun hem akili verirler hem destegi sonrada senin gibiler suclu aramayalim derler butun suc EOKA da TMT de Ingilizin Amerikanin hic sucu yok hade yahu Ercanida Irseninan,Ersan satti deycen ....
 • Gercekler cok acidir. Ozkan  Lefkosa - 05.05.2013 KTHY'i kapatan THYdir.Aci gercek budur.KTHY'nin kapatilmasinda onculuk eden sayin THY yonetim kurulu baskani Hamdi Topcu yaptigi yanlisligin farkinda ve de cok pisman olmustur.Benim bildigim kadari ile KTHY'nin zamaninda THY'e 5-10milyon dolar arasi borcu vardi ve bu borcda duzenli bir sekilde odeniyordu.Bildiginiz gibi KTHY'nin yeniden yapilasmasi icin THY sayin Eksi'yi gorevlendirmis , KKTC'ye yollamisti ve cantada 10 milyon dolarlik yardim vardi ama Sayin Eroglu KTHY'nin yeniden yapilanmasi aci recete oldugunu biliyordu ve bunun onun cumhurbaskanligi secilmesinde bir hendikap olacagini bildigi icin THY'nin yardimina sokuk bakti ve olan oldu.Sayin Topcu'da rahmetlinin 5-10milyon dolar borcunu bahane ederek haciz getirdi ve KTHY'NIN ucus ruhsatini elinden alarak fatiha okudu.KTHY'nin sadece Istanbul'daki gayrimenkullerinin degeri 2milyona yakindi,Ingiltere hesabinda 1 milyon sterli vardi arti gayrimenkulleri ve en onemlisi milyonlarca degerinde slotlari.Sayin Mehmet bunlari bilirmu?
 • ben da sana site vereyim suleyman  londura - 04.05.2013 madem bu gadar meraklısın be sir .Flightglobal sitesine bakarsan Heatrowdaki en ucuz slot un £ 5 M oldugunu görün. Peak hours 25-30 M pounttur ama digerleri de öyle dedigin gibi beleş degil . En kötü ihtimalle KTHY nin £ 10 M pound unu uçurmuşlar yani. Peki kapattırılmasına neden olan miktar neydi onu da sen söyle ?
 • Suleymaaaaaaan Mehmet  Londra - 04.05.2013 Pilot / ucak sahiba olmaya gerek yok. Google'la 'Heathrow Slot Value'. Bu slotlari veren 'ACL' diye bir kurulus. Slotlarin veris/satis fiyatlari onlarin yayinladigi documanda gorunur. Onlarin sitesindeki dokumanlari okursan, gorurusun ki offpeak slotlarin degeri yoktur. Simdi istesen, verirler. Peak slotlarin kalmadigi icin, veremezler, baska hava yolundan satin almak gerikir. KTHY degerli onlan slotlarini Mulllalar coktan yedi.
 • mehmet londura suleyman  londura - 30.04.2013 Sen ucak sirketi sahibisin galiba da pilotlardan daha eyi bilin slot fiyatlarini be Sir ?
 • Mehmet  Londra - 30.04.2013 AKP / THY / Turkiye / vs'de suclu aramayalim. Suclu KKTC hukumetti ve KTHY yonetimi. Onlar aldi 1000 kisiyi kadroya. Dunyada yok aynisi, 3 ucak 1000 isci, yuklu maas, yuklu tatil, yuklu emeklilik, yuklu bedava bilet. 30 sene monopoly oldugu halde, bize £350 tanesi bilet satdiklar halde, gene iflas. Dusunun. Slotlarin az ve gece oldugu icin hic degeri yoktu.
 • Yanlis Mehmet  Londra - 30.04.2013 Jet Airways'in GUNDE 3 slot'u vardi GUNDE - 21 slot hafta'da. Bunlar 'PEAK time', sabah/aksam. HERGUN. Deger hergun ve peak time'da olmasi. KTHY'in 2 slot'u vardi, haftada. Cuma gecesi ve cumartesi. Off-Peak'time ve hergun olmadigi icin, hic degeri yokdu bu slotlarin. Sifir.. KTHY maalesef kotu idare kurbani. Kibrisda 100'lerle extra staff. 30 yil, iyi bile dayandi. Yeni kursunlar, ve bu bir ders olsun.
 • Bu saga kolay kolay bitmeyecek. Emekli pilot  Londra - 30.04.2013 Arkadaslar Heathrow'da gecen yilin slot fiyatlari 25milyondan baslardi ve bu yil 50milyona yanasmis sterlin bazindan.Bir arkadasdan aldigim internet sayfasini sizlere pas ediyorum.lutfen aciniz ve okuyunuz http://www.standard.co.uk/business/business-news/airlines-turned-away-at-fullup-heathrow-7445594.html.Sakin sok oLmayin ha fiyatciklari gorunce ama insan merak da eder acaba bu slotlar niye satilmadi ve KTHY KAPATILDI 5-10 MILYON DOLAR BORCU VAR DIYE?Isin en aci tarafi THY'nin KTHY'nin kapatilmasinda onculuk etmesi.
 • Koray  Lefkosa - 29.04.2013 KTHY iflas etmedi.Birilerinin talimati ile kapatildi.Ismini vermek istemem ama AKP baglantili bir ozel havayolu iflas etmek uzereydi ve simdiki cumhurbaskani zamanin basbakani olan sayinn Eroglu THY'nin KKTC'ye yolladigi ve KTHY'nin basina koydugu Sayin Eksi'nin uygulayacagi paketi secim var diye elinin tersi ile retdetince inadini kapattilar ve o AKP yanlisi havasirketini kurtardilar.KTHY hacizi de THY getirmisti sirf 10 milyon borc icin.KTHY'nin 3 tane slotu vardi ve degerleri 100 milyon sterline yakindi.Anlayan anlar artik.
 • LONDRALI  U.K - 29.04.2013 GELEN VURDU GIDEN VURDU BU KTH YOLLARINA . YA KTH YOLLARI BILET PARALARI ? TAM HORTUM VE HIRSIZLIK .. IRSEN BEY NE ZAMAN GELECEK LONDRAYA ? BU DEFA NE CEVAP VERECEK ? SIMDIDEN EZBERLESIN HIKAYELERI ...
 • kthy osman  tango - 29.04.2013 kyhy batırılıb slotların cömertce harcandığını deyindiniz evet malesef öyle peki mihrişah hanım ya londrada mağdur olan yolculara ne oldu başbakanın ve ulaştırma bakanının defalarca londraya gelib nutuk atıb gitiler ve vatandaşa ne dediler kimse mağdur olmayacak .peki ne oldu 3 yıl geçdi aradan kimse ilgilenmedi basın dahi hiç kimseden tıs yok yok mahgemeye gidildi yok kktc elçiliği isimleri aldı herkes ödenecek ne oldu lütfen bu konuuyu gündeme getirmenizi rica ederim küfür kullanmaya özen gösderdim londralıya verilen sözlerin yerine getirilmesini bekleriz.
 • Tam hatirlamiyorum ama ince  NY - 29.04.2013 bu slotlar THY'nin kullaniminda diye bir yazi okumustum gecenlerde. Yanlis mi hatirliyorum acaba?

:

:

:

: