İlahiyat Koleji’ne evet!

Ülkede uzun zamandır tartışılan Hala Sultan İlahiyat Koleji tartışmalarına uzaktan bakmayı seçenlerdendim. Ancak artık “Nupelda” dedim kendi kendime, yazmanın vakti geldi…
Ülkede uzun zamandır tartışılan Hala Sultan İlahiyat Koleji tartışmalarına uzaktan bakmayı seçenlerdendim. Ancak artık “Nupelda” dedim kendi kendime, yazmanın vakti geldi…

Çocukluk hayatım boyunca bana en çok sorulan soru, hiç kuşkusuz “Büyüyünce ne olmak istersin?” sorusuydu. Ben dahil hepinize bu soru milyon kez sorulmuştur. 11 yaşındaydım ilk gazeteci olmak istediğimde. O yaşta hep bir gazetede yazma hayalleri kurardım. Ve arkadaşlarım vardı, doktor, avukat, astronot, futbolcu ve benzeri bilumum meslek sahibi olmak isteyen…

Ben hiçbir zaman ailemin etkisinde kalmadım meslek seçimi konusunda. Zaten aileler genelde bu konuda uyarılır. Çocuğa zorla bir mesleği okutmaya çalışmak, o çocuğun hayatını karartmakla eşdeğer bence. İnsan kendi evladını, sırf kendi istiyor diye hayatı boyunca sevmediği bir mesleği seçmesi konusunda mecbur bırakabilir mi? Bu nasıl bir bencilliktir ey ebevenyler! Diyor, konudan sapmadan esas konuya dönüyorum…

İlahiyat…Bu ülke bir imam yetiştirmezse günü gelince camilerden ezanı kim okuyacak? Bu ülkede ilahiyatçılar yetişmezse hangi mektepli gelip doğru bir şekilde öğretecek maneviyatı bizlere. Sonra haberlerini yapmaz mıyız biz “üfürükçü hoca bilmem hangi kadını bilmem ne vaadiyle taciz etti” diye?Yoksa haberlerini yapmaz mıyız yine cenneti kiralayan şarlatanların?

Hadi hepsini geçtim, benim 11 yaşında gazeteciliği istemem normalken yaşıtım bir çocuğun da “ben din adamı olacağım” demesi ne kadar anormal olabilir? Hak, hukuk, özgürlük nutukları atarken, bir insanın maneviyata yönelip, kendisini bu alanda uzmanlaştırmak istemesi tezatını nasıl da kaçırıyorsunuz? Sakın bana “11 yaşında çocuk ne bilsin din adamlığını” demeyin. Ben 11 yaşında nereden biliyorsam gazeteciliği, o da oradan biliyor. Sonuçta ilkokulda din dersi de alıyoruz.
Ben sol görüşlü bir insanım. Bakın altını çize çize yazıyorum buraya, “Ben sol görüşlü bir insanım.” Ancak bu düşüncenin ne sol ile ne de sağ ile bir ilgisi var. Böyle bir düşünceye sahip olmak için Müslüman olmak da gerekmiyor. Sadece her insanın seçme hakkı olduğunu bilmek kafi.

Din okullarının açılması bir çeşitliliktir. İlahiyat okuluna gitmek isteyen kişilerin yurtdışı yerine ülkemizde okumasını sağlamak aynı zamanda ülke ekonomisine de katkıdır. İlahiyat okulunun açılmasıyla yobaz bir devlet olunmaz, hatta yanına da keşke ülkemizde yaşayan yabancı ailelerin çocukları için bir Hristiyan okulu açılsa. İşte bunun adı yobazlık değil aksine çağdaşlıktır.
Bırakın, oynamayın kimsenin hayalleriyle… Oynamayın ki yıllar önce gazeteci olmak isteyen Nupelda’nın hayallerine kavuştuğu gibi, yıllar sonra bir insan da kendi yetiştiği topraklarda küçük yaşta kurduğu hayalin tadını çıkarabilsin…

Baktığınız pencere çok önemli. Kara gözlüklerinizi çıkarıp, önyargılarınızdan kurtulun ki dilinizden düşürmediğiniz seçme ve seçilme hakkı, başkalarının seçme özgürlüklerini kısıtlayarak tezata sürüklemesin sizi…

Ve bugün 1 Mayıs… Tüm emekçi işçileri büyük küçük demeden saygı ve sevgi ile selamlıyorum…

Hepinize önyargısız, pozitif günler…
Bu haber 2585 defa okunmuştur
 •    - 11.05.2013 ver deliye tasi vursun kafana...dusuncelere saygi dusuncesizlere onlem...
 • Arzu Lefkosa ince  NY - 11.05.2013 Arzu Lefkosa ; Cagdasligin getirdigi cagdasliklar, cagdas bir sekilde kabul edilebilecek bir seviyeye ulastigi zman cagdaslasbiliriz. Sayet sizin cagdaslik anlayisiniz baskalarinin cogunlugu ele gerirmesi icin sadece bir arac ise sizin kabul ettigiiz cagdaslikta sizi geri goturmekten geri kalmiyacaktir. Saygilar.
 • SUPER Arzu  Lefkosa - 11.05.2013 Secenekleri artiralim azaltmaylim. Isteyen istedigi yerde okusun. Herkesin dusuncelerine saygili olalim. Islam bunu tavsiye eder cagdaslik da bunu gerektirir.
 • popaz hoca kardinal piskopos şeyh suleyman  londura - 10.05.2013 hepsi aynı makas biri istavroyu öptürür öteki şişedeki sakalı al birini vur ötekine :))
 • ibo lefgoşa    - 08.05.2013 uydurma ve fasafiso olanlar popazlardır.uydurma ısa resımleri,uydurma gara popazın carsaflı popazın elındeki altın topuzlu degnegi.tapınakları..sen önce onları bir elestir sonra muslumanlıgı.popazlar zorla cocuklara ıstavrozu opturduyorlar.bır tahta demir parcasını..taptır*korkut*kullan *kısacası.yemezler tabi.ha hahah.
 • ibo lefgoşa ince  NY - 08.05.2013 Insan psikolojisi ibo napacan? Aklini kullanmayanlar ve zayif olup birlesemeyenler yonetilmeye ve yok edilmeye mahkumdurlar. Degil mi?
 • Bilinmeyen ibo  lefgoşa - 08.05.2013 insanların bütün tarihleri boyunca en fazla korktukları bilmedikleri olmuştur. Din ler da bu korkuları kullanarak yobazi din adamlarının zamanında kralları bile korkutarak egemen olmalarını ve bolluk ve safa içinde yaşamalarını sağlamış uydurmasyon fasa fiso lardan başka bişey degiller :) korkut-yönet yani kısacası. Yerseniz tabi hahahah.
 • DUYURU   - 08.05.2013 CAKICIYA HAYIR.ILAHİYAT KOLEJINE EVET.EVET EVET EVET EVET EVET EVET..çakıcı kim?.BİR NUMARALI DİN DÜSMANI......BİLMEYEN Mİ VAR?...bılmeyenlere duyurulur.
 • Tokmaksiz Davulcu ve Notasiz Zurnacilara ince  NY - 08.05.2013 Sizi ancak Cakici tedavi edebilir, gerisini siz deli edersiniz. :))
 •    - 08.05.2013 demekki HE HE HEEEE PSIKOLOGA GİDİYOR.
 • civelek   - 08.05.2013 PISIKOLOGLAR BİLE SİMDİ DELİRDİ..CUNKU ONLARDA İNSAN.PISIKOLGA GIDENLER DAHA DA DELIRIYOR.
 •    - 08.05.2013 kktc haklı..kktc haklı..kktc haklı .kktc haklı..HE HE HEEEE rumcu katakulli okumaya devam etsin.edebildigi kadar.
 •    - 08.05.2013 CEHALET DENIZINDE YUZEN VE PSIKOLOGLARIN EN SEVDIGI MUSTERISI OLAN KKTC!APTAL VE CAHIL IFADELERI HUKUKEN DE YASAK DEGILDIR.SEN ZIRVALAMAYA VE PSIKOLOGUNA GORUNMEYE DEVAM ET.YENILMEYI BIR TURLU HAZMEDEMEDIN.HE HE HEEE!
 • Tebrikler Nuri  Çevikel - 08.05.2013 Nupelda hanım dünyanın, özellikle de bu küçücük adanın sizin gibi 'insan'lara çok ihtiyacı var. Ben yazınızı bir vesileyle yeni gördüm ve okudum. Tebrik ve teşekkür ederim. Kıbrıs Türk toplumuna değer katan cevherlerdensiniz; milyonlarca ton toprağın içindeki birkaç gram elmas gibi..
 • yanlıs bunlar yanlıs kktc   - 07.05.2013 be isimsiz HE HE HEEEEE,birine cahıl yada aptal demek kabalık ve hakaret kategorisine girer.bu da senin kişiliğini belli eder.kisiligin zaten belli.bir konu hakkında ya eksik yada yanlış bir bilgiyi o kişiye belirtirken.o kişilere ya cahıl yada aptal denmez.bu demen senın resmen konuşma seklınde kı davranışların cahıllıktır.....karsındaki kişilere cahil deyip yada aptal deyip onları küçük düşürmeye çalışıyorsun.cahil bile olmasalar bile..sen kimsin el alemin dogrucusumusun....cahıl kelımesi ınsanı kucuk dusurmeye calısılan bır davranış bıcımıdır........insanlar cahıl demekle onları küçük düşürmeyi basaramassın.basaramayacaksın da....NE MUTLU Kİ TÜRKİYEMİZ VAR VE YANIMIZDADIR.....yanımızdan hic ayrılmama dılegı ile turkıyeme saygı duyuyorum.....biz turkıye dostu insanlarız........sevgiler.ve saygılar..
 •    - 07.05.2013 HIC KIMSE DE HERSEYI BILDIGINI SOYLEYECEK KADAR APTAL DEGILDIR.ANCAK SIZIN GIBILER HARIC.CUNKU HERSEYI BILDIGINI SOYLEMEYEN KISILERE BUNU SOYLEMEKLE SIZ KENDINIZ HERSEYI BILDIGINIZI SANIYORSUNUZ A APTALLAR!
 •    - 06.05.2013 Ortaya cikarip size sundugum gercekleri bile bir esek inadi sergileyerek yine de kabul etmeyip endek gondek laflarla kendinizin bir nane oldugunuza inandirmaniz,sizin has be has cahil oldugunuzu tescil eder.Dunyanin en caliskan insanlari olan Japonlari dahi begenmeyip laf ediyorsunuz.SIZ DE KIMSINIZ BE?!
 • bilgiler    - 06.05.2013 ASLA HER SEYİ BILDIGINI SANMA,GERCEKTEN COK BİLGİLİDE OLSANDA ,KENDİ KENDİNE ben cahilim DİYEBİLECEK CESARETİN OLMALI.....2...HERKES CAHİLDİR AMA FARKLI KONULARDA.CAHILSIZ INSAN YIKTUR....3..CAHİLLER CESUR OLURLAR....4..KİM BEN BİLGİNİM DERSE ODUR CAHİLİN TA KENDİSİ.............saygılar.
 • isimsiz suleyman  londura - 06.05.2013 aha sizin 'Ahlak' anlayışınız . Japonlarınkinin 10 da birine sahip ol da tapınakçı ol kabulümdür. http://www.aksam.com.tr/ekonomi/basbakan-erdogandan-japonyaya-olimpiyat-resti-nukleerde-rakam-da-belli-oldu/haber-202278
 • cahıllık rıngo  lefkoşa - 06.05.2013 doğrular sen benım ne yazdığımı anlamamışın anlamadığın için sana kırmızı kart artı cahıllık uzmanlığini kazanmişıindır yazık toplum malesef dın ıman kousunda senın verdığıin gıbı anlamadan veren cahıl ınsanlarla dolu sevgıler
 •    - 06.05.2013 Cahil takimina ithaf olunur.Bir kere Yunanistan'in cografi yapisi geregi ekonomisi gelisemez.Bu sebeple degilmidir ki dunyanin Norvec'ten sonra en cok Yunan bandirali gemileri geliyor.Bir de cahiller sunu bilmiyor.ABD'deki o muthis guclu Ermeni ve Yunan-Rum lobisini kor gozleriniz goremiyor.Bu ulkeler bulunduklari ABD'de,Londra'da,Avustralya'da ve Fransa gibi yerlerde zenginlikleri yuzunden TC'yi siyasi yonde yenilgiye ugratmaktadirlar.KKTC'nin taninmasini iste bunlar onluyor.Bu halklarin zenginlikleri yurt disindadir.Corak Yunanistan'da minicik Guney Kibris'ta veya kusatilmis Ermenistan'da isteseler de gelisip guclenemezler.Kapasiteleri vatanlarinda kisitli oldugu icin asil gucleri yurt disindadir.Tipki Yahudiler gibi.A cahiller!Dunya devletlerinin ve halklarinin ekonomik,siyasi ve kulturel durumlarini bilmeden yorum yapmaya calisirsaniz iste boyle sizi darmadagin ederim.SIZ KIM,BENIMLE BASEDEBILMEK KIM?!SIZ GIDIN DE PROFESORLERINIZI YOLLAYIN.ONLARI DA REZIL EDERIM.HE HE HEEE!
 • gordilio topinak    - 06.05.2013 Ne belirtisi yahu son safhaya geldi ....
 • papazlar sebekesi ve sahte papazlar(SAHTE KARDİNAL SKANDALI)nıda görün biraz gercekler   - 06.05.2013 HE HE HE HEEEEEE ye sana yazıyoruz.......ıngılız daily mail gazetesı napıerski nin bu eylemını kılıse ıcınde yasanan cocuk ıstısmalarına tepkı olarak yaptıgını yazdı.sahte kardinal katolık kılısesının cocuklara cınsel tacız yapmakla suclanan hırıstıyan popazları da görün biraz.hep kafanız türkiye türkiye türkiye ne yaptı be sızde bu kadar dusmalık.gelip evinizimi be yıktı.......hep kafanız turkıye turkıye..yazık...kafanız hep rum a isliyor.baska ne dıyebılırız ki?
 •    - 06.05.2013 YUNANİSTAN NİCİN TÜRKİYEDEN GERİDİR ACABA????HE HE HE HEEEEEEEEEE
 • gordili tapınak civelek   - 06.05.2013 sende de akılsızlık belırılerı var.akılsız basa fayda yok.ne yapsan ne soylesen fayada yokkkkk.
 • HALK   - 06.05.2013 YUNANISATN BATTI BALIK YAN GIDIYOR.HERKES BU TURKIYEMIZE TAKTI KAFAYI...CÜNKÜ İSLERİNE ÖYLE GELİYOR..TURKIYE DUSMANLARI RUMCULARIN.ANLAMAYANMI VAR...TURKIYEYI HEP KAFALARINA TAKMADAN BUNADILAR.
 • HE HE HE HEEE    - 06.05.2013 yunanıstan aclıktan geberiyor.hele rum kesimi...he heeee heee
 • yorumcu   - 06.05.2013 bırazda yunanıstanla japonları kıyaslayın..japonlar kim?yunanistan kim?
 •    - 06.05.2013 DIN TUCCARLIGI YAPANLARI OVEN BU SAYFADAKI BAZI YORUMCULARADIR LAFIM.TC'DE TAM 8 BELEDIYE,YEDIKLERI HALTLAR KARSISINDA TC MALIYE'SINE TAM 12MILYON TL BORCLU KALDILAR.BUNU ODEYEBILMEK ICIN DE iSTANBUL'DA 8 CAMIYI HAZINEYE SATTILAR.BOYLECE HAZINEYE OLAN BORCLARINI tc mALIYE bAKANI m.sIMSEK SILDI.INANMAYAN M.SIMSEK BEYE SORABILIR.BENIM DEDIGIME GELDINIZ ISTE.TC'DEKI BU DIN TUCCARLARI GERCEK MUSLUMAN DEGILDIRLER VE ALLAHIN EVINI DE SATMAKTADIRLAR.YOLSUZLUKLARINI KAPATMAK ICIN.SIZ YINE ISLAMI KOTU SEKILDE KULLANAN BU SAHTEKAR AKP IKTIDARINI OKSAYIP SEVMEYE DEVAM EDIN!TC'DEKI ESAS MUSLUMANLIK BUDUR ISTE. HE HE HEEE!SU INSANLIGINIZA YAZIK YAHU!
 •    - 06.05.2013 Turkiye soN surat seriat yonetimi altina giriyor.THY hosteslerine makyaji bile yasakladilar.TC'de artik icki satislari da yasaklanmaya basladi.Bir de utanip sikilmadan AB'ye uyelik istedikten baska 2020 yilinda yapilacak olan Olimpiyatlara sahip cikmak icin bir dev koyden farki olmayan Istanbul'a guveniyorlar.Sehrin altyapisi sifir.Halkin cogu seriat istiyor.Halk sadece camiye gitmede usta!Olimpiyatlardan ne anlarlar ki?Boylebir sehirde Olimpiyat mi duzenlenir?Velhasil simdi Turkiye demek medeniyetten hizla uzaklasip seriat donemine giren bir ulke demektir.ZAVALLI ANAVATANCIK!Acinacak haldesin.Ataturk kurtaracak baska halk bulamadi da gidip bu yobaz,sahte muslumanlari kurtardi.Yazik olmus Ataturk'e de!
 •    - 06.05.2013 Allah ve peygamber yolunda oldugunuz icin su anda halen Pakistan,Afganistan,Irak ve Suriye'de Allahuekber cekerek birbirinizi gebertiyorsunuz.BIRBIRINIZE KOYDUGUNUZ BOMBALARLA DA VUCUDUNUZUN PARCALARI GOKYUZUNE SACILIRKEN YINE DE ALLAH ALLAH VE DE ALLAH YALLAH CEKIYORSUNUZ!Ustelik kiminiz de Islam dusmani siyonist Yahudiden de yardim alarak.Bu muslumanliginizla mi ovunuyorsunuz?Tum musluman ulkelerin nicin hep geri,ac ve acikta oldugunu da aciklasaniza.HE HE HE!BEN SADECE VUKUBULAN GERCEKLERI YAZARIM .YALAN ISE INKAR EDIN BAKALIM.HADE,BEKLIYORUM.BANA MARTAVAL OKUMAYIN.
 • isimsiz gordilio  tapınak - 06.05.2013 kusura bakma ama sende artık bunama belirtileri başgösterdi .
 • suleyman londra    - 05.05.2013 japonlar kim dedin sen?japonlar seytan tapınakcılarıdır.biz türkler ise Allah ve peygamber yolunda ,bizi yaradanın farkında olan insanlarız......)))))))))))
 •    - 05.05.2013 ALLAH HERSEYİNİ BİLİR VE GÖRÜRÜ,bimeyen mi var?herkes biliyor....bir tek japonlar onu bılmıyor.niye acaba?tapınakcıkoci oldukları icin....
 •    - 05.05.2013 HEP BU SEYTAN ICADLARINDAN DOGANIN DUZENI VE DENGESİ BOZULDU..INSANLARIN SAGLIKLARI BOZULDU....KİMLER YÜZÜNDEN?.TABİ Kİ BU AKILSIZ JAPONLAR YÜZÜNDEN..
 • japonlar ne zekıdırler nede akıllı!!!!!!    - 05.05.2013 baska ulkeleri görmuyor.yanlızca turkıye gözünüze batıyor...neler neler neler var da haberiniz yok.dısardaki bir ulkeleri yoklayınız da sonra turkıye hakkın da konusun.baylar ve bayanlar....japonlara gelınce ,japonlar dunyanın dogal düzenini bozmada bir numaradırlar.ne dogallık bır ulke bırakıyorlar ne de dogal insan..insanların yerini zaman gectık sonra robotlar alacak...eeee ınsanlar ne olacak?dünyada hic bir isleri olmayacak.japonlar robotlarların satısı ıle dunyanın zengını olacak.robotlasan dunyada ınsanlar ac ve işsiz kalacak.bunun sonunda dunya savası cıkacak.japonlar akıllı ve zeki degillerdir.japonlar akıllı ve zeki olsalardı musluman olurlardı...japonları görmüyormusunuz tapınak larla avunuyorlar.kendi yaptıkları tas heykellere cıncangcing lere tapıyorlar..bu büyük cok büyük akılsızlıktır..japonlar kim ?..japonların aklı paraya ve tas heykele işliyor..yaptıkları teknolojıler ise SEYTAN ın eserleridir..seytan icadıdır.seytan japonların din aklını almıs.tapınakcı yapmıs..))))))
 • Din ince  NY - 05.05.2013 Psikolojik danisma, takip edildigi zmanda muslumanlik gunde bes defa spor, dinlenme ve kendisini dinleme. Gerisini karistirdiginiz zman haddini asar goruldugu gibi etrafinizda.
 • miyadi doluyor dinlerin huseyin  girne - 05.05.2013 zamaninda belki duzeni saglamak icin gerekliydi ve belkide kotu olmamisdir cikmasi ama unutmamak gerekirki dunyadaki en buyuk can kayiblari din savaslarinda oldu suan ama yapilmak istennen dusunmeyen sorgulamayan insanlar yaratmak bence dindar insanlarinda dini sorgulamsi gerekir , bu arad ahlak ve iyliki dinle bagdaslastirmak cok gülünç
 • siz anladınız da noldu suleyman  londura - 04.05.2013 japonlara laf söyleyecek haliniz mi var ? japon kim siz kim be ?
 •    - 04.05.2013 Japonlara yetisemeyeceginizden dolayi hasetten kudurup catlayacaginiza siz de calisin ve bilimde ilerleyin.Dunyanin bir ekonomik devi olan Japonya 'ya bile laf ettiginize gore siz bu alemin en CAHIL kisilerisiniz.SIZ DE KIMSINIZ BE?!Allahuekber cekmekle ancak Tayyip'in oglu gibi isadamlarindan gemicik hediye alirsiniz.Oglucugu simdi de isi buyutup holding kurdu.Niye?Cunku din bezirganligi yapip yobaz olan TC'nin bir kisim halkini kandirip koseyi donmektedirler.Benim Islam dinine lafim yoktur a kara cahiller.Sozum dinimizi kalkan olarak kullanip koseyi donen gafil sozde muslumanlaradir.ALLAH HERSEYI GORUR VE BILIR.ONDAN KURTULAMAZSINIZ.
 • JAPONLARIN TIPLERİ BİLE TEKNOLOJI..ALLAH VE PEYGAMBERDEN NE ANLASINLAR Kİ..    - 04.05.2013 JAPON TAPINAKCILARINI ALLAH NE YAPSIN Kİ?TEKNOLOJI MİS.HIC GULECEGIM YOKTU.TEKNOLOJI INSANLARI HARAKETSIZLIK VE HARAKETSIZLIKTEN HASTALIGA SURUKLUYOR..ALLAH TEJNOLOJIYE DEGER VERSEYDİ PEEEEE BUTUN MUSLUMANLAR TEKNOLOJIDE BİR NUMARA OLURLARDI..TEKNOLOJI ILE HER TARAF ROBOTLASTI .INSANLAR İŞSİZLİKTEN KAN AGLIYOR.KRIZLER..ROBOTLAR INSANLARA İŞ Mİ BIRAKIYOR..DURUN DURUN BAKAYIM DAHA NELER OLACAK.BU JAPON TAPINAKCILARI TEKNOLOJI SAYESINDE DUNYAYI ALT UST EDECEKLER...JAPOLAR ALLAH VE PEYGAMBERE HUUU CEKMIYORLAR AMA,YAPTIKLARI TEKNOLOJILER INSANLARA YUUUUUU DEYIYORLAR.....(.(((((())))))))
 •    - 04.05.2013 Hade buna da ceavp verin de gulelim!Japonlarda Allah ve peygamber derdine dusme diye birsey yoktur.Ama adamlar onlarca senedir bilim ve teknolojide en ileridedirler.,Insana karsi da saygida,bir de kendilerine karsi saygida da hic kusur etmiyorlar.HATA YAPTIKLARINDA YA ISTIFA EDIYORLAR,YA DA HARAKIRI YAPIP INTIHAR EDIYORLAR.BOYLE YUKSEK ERDEM SAHIBI JAPONLAR TUM BU OZELLIKLERINE SAHIP OLMAK ICIN ALLAH VE PEYGAMBER DIYE GUNDE YUZ DEFA HUUU MU CEKMEKTEDIRLER?SIZIN DIN - IMAN,ALLAH VE PEYGAMBER DIYEREK YEMEDIGINIZ HALTLAR KALMADI.HELE SU TC MUSLUMANLIGI YOK MU?AMAN ALLAHIM!BU NE BICIM MUSLUMANLIKTIR?!
 •    - 04.05.2013 ringo cahili ancak cahillikten anlar.cunku kendi cahil olduğu için......)
 • rıngo DOGRULAR   - 04.05.2013 okullar okul değil ki meslek okulları da açılsın.hep torpil.torpilin varsa okulu okursun artık.ögretmen cocugu olacaksın ki seninle ilgilensinler.eger öğretmen cocugu değilsen işin nafile...bu zaman da okul yoktur.yanlızca adı vardır..devlet okulları beş para etmiyor.gitsin çocuk gelsın çocuk okula...ha nice okulda okuyor..devlet okullarında ki öğretmenler cok rahat.hic sıkıya giremiyorlar.gelsin gösteriş kıyafet gitsin gösteriş kıyafet ve havaları.gelsın para oynasın öğretmenler.bir örnek yaz tahtaya hade sen calıs cocugum.ya da dersaneye sana öğretsinler.bir okuldan kapıyor ogretmenler parayı bir de özel egtimden.....dinimiz cealletle uğraşmıyor.dinimiz insanları insan etmeye uğraşıyor......SAYGILAR.
 • İlahiyat College Hasan Mehmet  Lefke - 04.05.2013 -Ben Tutmadım. -İlahiyat College yerine, -Medrese açılmalıydı. -Üniformaları da kızlarda çarşaf, erkeklerde fes ve sarık. -Öğretmenler de Hoca. -Falaka da unutulmamalıydı. -Erkeklerin kafaları sıfıra vurulup, eğer çıkmışsa sakal mecburi olmalıydı. -Tarikat üyeliği geçer akçe olmalıydı. -Anlaşılan yapılaması gereken çok fazla iş var...
 • islamın rönesansa ihtiyacı var kıbrısta cihat  girne - 04.05.2013 dinin ve dinlerrin dışında dinsizlik anlatılsa okularda ateist materyalist deist agnostik olan binlerce insan da kendini ifade edebildiği yerde ilahiyat koleji önemlidir yoksa kıbrıslı yerli halka hitap etmediğini taşıma suyuyla gelenler için yapıldığını gayet iyi biliyoruz
 • meselaci ince  NY - 03.05.2013 KRALICE + Hoca =?? papaz / KRAL + Papaz = ??
 •    - 03.05.2013 PRENS + rahip = mezhep / PRENS + imam = tarikat
 • mesela   - 03.05.2013 KRALICE + papaz = hristiyanlik / KRAL + hoca = muslumanlik ..
 •    - 03.05.2013 Ilahiyat diye diye sonunda TC'de gercek ortaya cikti.Halkin %10'u seriat istiyormus.Amaniiiiiiinnn, TC'nin haline bakin!
 • cahillik rıngo  lefkoşa - 03.05.2013 ilahıyet okulu yerıne meslek okulları açılmalı dinimizi ilahetımızı yapan kalpıyle yapmalı neden ılahıyet neden rant zaten yeterı kadar cahıl ve cellaletle uğraşiyoruz bırde ılahıyet bakın dınımız zaten celalletle uğraşiyor
 • işte bu Ayhan  Ayorgi - 02.05.2013 Helal sana yazar.solcuların dinsiz ve inançsız olduğu yalanını yıktığın için helal. burada anlatmak istediğini ben çok iyi anladım. seçme ve seçilme hakkı derken insanların kişisel hak ve özgürlüklerindne bahsettiğini ve politikayla ilgili seçme ve seçilme olmadığını da anladım. biz anladık kardeş seni. insanlar her zaman anlamak istedikleri gibi anlarlar. sen kötü yorumlara aldırış etmeden devam et yoluna. onlar için de hep önyargısız olmalarını dile. ama bugün anlamayanlar yarında seni anlamayacak bunu biliyorum kendini yıpratma ondan. senin gibi pozitif genç beyinlere ihtiyacı var bu vatanın. devam kardeşim...
 • Ilk once ince  NY - 02.05.2013 Secme secilme hakki herkesin bir birine saygi duyup olgunlastigi zaman guzel olur derim. Secme secilme hakkini kullanarak dini politikya alet edip insanlarin inanclari kullanarak secilip basa gelenlerein size sunacaklari 3 secenek ya benim gibi yasar dusunursun veya yine benim gibi yasar dusunur yada bu diyari terk edersin olur. Musluman alemi her ne kadar dinlerinin ilk emri 'OKU' ile baslayan ilim irfan yolunu gostersede, politik amaclar ve cikarlar gudenler kendileri okuyup millete anlatirlar ne okunacagini.
 • Her şey normal Sidneyli NKL   - 02.05.2013 Yeryüzünde her şey gerekli. Karşı çıkanda, destekleyende... Kötü varsa iyi anlam kazanır. Çirkin varsa güzel, anlamlıdır. Din eğitimi istemeyenler varsa, isteyenler isteklerine daha bir iştahlı sarılırlar. Muhalefet olmadan gelişme olmaz. Selam sana ey yoldaş! Selam sana!. Ve önerim Marksı, lenini yeniden oku. Sen solcu değilsin, Türkiye'nin sağının sol kanadını temsil ediyorsun. İlahiyat okuyanlar kadar inanölı biri geldin bana.. Sende düşün bunu bence...
 •    - 02.05.2013 YAZARIMIZ cok güzel yazmış..iyi ki yazmış..eline sağlık.kalemıne sağlık..doğru söz doğru haber doğru yazar .budur işte.
 • popazlara ne demeli-HİRİSTİYAN SAHTEKARLARI    - 02.05.2013 GARA CARSAFLI POPAZLARA NE DEMELİ,...TAPINAKVORIZLERIYLE INSANLARI KANDIRIYORLAR.TOPUZLU DEGNEKLERİ İLE INSANLARIN BAŞINA DEGİP ai ai ai deyiyorlar.sahtekar popazlar.
 •    - 02.05.2013 İLAHİYAT KOLEJINE EVET OYUMU VERIYORUM....EVET..
 • .. UFUK  Lefkoşa - 02.05.2013 Bence siz yazmasanız daha çok faydanız olur.

:

:

:

: