20 Temmuz Kutlamaları ve Şafak Nöbeti Devletin Tasarruf Önlemlerine Takıldı.

DB sn KUTLAY ERK bir açıklama yaparak 20 temmuz kutlamalarına daha az davetlinin katılacağını açıkladı.


DB sn KUTLAY ERK bir açıklama yaparak 20 temmuz kutlamalarına daha az davetlinin katılacağını açıkladı. Devletin kasasının boş olduğu için bu davetli sayısı çok dar tutuldu, yalın zaman da tutulmaya başlanan ŞAFAK nöbetine de devletin sponsor olmayacağını açıkladı sn ERK. İlk tepki hükümetin küçük ortağı DP_UG başkanı sn SERDAR DENKTAŞ’TAN geldi. Denktaş DB haklı gördü ancak DENKTAŞ vakfının bu konuda sponsor bulup ŞAFAK nöbetine destek vereceğini açıkladı. SERDAR bey için önemli bir etkinlik çünkü babası KC SN RAUF DENKTAŞ bu ilk nöbette orda idi.
TÜRK askerinin temsilen Kıbrıs’a çıkması töreni çok çok önemli tarihi bir şereftir sn DENKTAŞ ve silah arkadaşları TÜRK ordusu bir gün adaya gelir diye yıllarca savaştı yılmadı, bıkmadı, şehitler verilerek o gün yaşandı. Farklı bir anlam çıkmaması için DB SN ERK’İN de babası şehittir. Bu etkinliklere kasıt olsun diye bu kararı aldığını düşünmüyorum, ancak bu tür milli olaylarda toplumun kendi içinden gelecek hareketin çok daha manevi olduğunu düşünüyorum.

Ne olması daha manevidir, devletimizin varlığından dolayı birçok iş adamımız var, halkımızın iş adamlarına kazandırdığı paralar var, iş adamlarımız vergilerini ödüyor hukuki açıdan yükümlülüklerini yerine getiriyorlar.
Ama bu şafak nöbeti bir destandır, o gün Kıbrıs TÜRK halkının ruh halini düşündüğünüz zaman, büyüklerimiz hep anlatır artık sıranın bize geldiğini biliyorduk, direnecektik ancak ne kadar dayanırdık ALLAH biliyordu. Onun için o geceyi yaşamak ve yaşatmak hepimizin görevi olmalı, yalınız devletten beklememeli. Kurulacak komiteye halkın içinden gelecek destek ve iş adamlarımızın sahipleneceği bu hareket emin olun çok daha manevi olacak çünkü biz var isek devlet vardır onun için bu geceyi sahiplenmemiz gerekir.
İş adamlarımızın isimlerini saymak istemiyorum ne reklam olmaları gerekir ne de zorda kalmaları, esas olan hareketi sahiplenmeleri şarttır. Eğer biz KKTC de başımız dik, özgür, bağımsız ve demokratik kurallar içerisinde yaşıyorsak bunu da TÜRK askerine borçluyuz bu böyle biline!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bu gerçekler doğrultusun da bu yıl çok daha güçlü bir ŞAFAK nöbeti tutulmalı sırf oraya devletin teşviki ile gidilmiş sayılmasın KKTC halkı ve anavatan TÜRKİYE’DEN gelecek konuklar ile o tarihi geceyi sabaha bağlayacak günü yaşamamız gerekir GÜNEŞİN doğuşunu ve daha da güçlü doğuşunu bir kez daha yaşamalı, kutlamalı ezan sesleri ile askerimizi bir kez daha karşılamalıyız.
Şehitlerimizi ne kadar ansak yetmez o gencecik Mehmetler biz rahat özgür topraklarda başımız dik yaşayalım diye canlarını feda ettiler bunu asla unutmamalıyız ve unutturmamalıyız gelecek nesiller şanlı geceyi hep bilmeli.
KKTC kan, gözyaşı ve alın teri ile kuruldu ve yaşatılacaktır, bizlerin devletimizden başka sığınacak limanı yoktur, onun için ŞAFAK nöbeti önemli halk olarak bu etkinliği hazırlamalıyız ve tüm halkımızı, hükümeti ,siyasileri ve DB SN KUTLAY ERK’İ şafak nöbetinde görmeliyiz.
Bu haber 775 defa okunmuştur

:

:

:

: