Aşk

Ne güzelde söylemiş Hz. Mevlana “yorulacaksan, zorlanacaksan, şikayetçi olacaksan, keşkelere sığınacaksan söze “ama” diye başlayacaksan, girme aşk yoluna; aşk yolunda “u” dönüşü yoktur!

Ne güzelde söylemiş Hz. Mevlana “yorulacaksan, zorlanacaksan, şikayetçi olacaksan, keşkelere sığınacaksan söze “ama” diye başlayacaksan, girme aşk yoluna; aşk yolunda “u” dönüşü yoktur! Aşk derki sana yolumdaysan başım feda yoluna, ama bil ki seninde başını isterim yoluma...

Kahır, kapris gelecekse senden amenna! Ama ayağına diken batarsa yolumda ah! Edip vahlama! Aşk bilek gücü değil “yürektir”! Yüreğin yetmiyorsa düşme yollara... Aşk öyle yücedir ki ne dağlar, ne taşlar, ne dikenli yollar, ne uçsuz bucaksız okyanuslar. Kaynatın derinliklerini deler geçer. Garip heyecanlarla tanışır bildiklerinden öğretir. Ay ışığında geceler yasemin yasemin kokar geceler gündüz olur.

Kalabalıklarda yalnız olur, yalnızlıklarda kalabalık olur. Kapanan kapılar sonuna kadar açılır. Dikenler kuru dallar yeşerir, rengarenk çiçeklere dönüşür. Bakışlar mavi mavi akıtır her tarafa “ben”ler, sen, biz olur şafakta büyüyen çocuk gibi... Saf temiz duru bir su gibi akar, esen rüzgar gibi sarar sarmalar. Katkısız riyadan yalandan uzak hayaller pespembe umutlu , büyüdükçe güzelleşir. Masum bir çocuk saflığında güneş olur sıcacık, kor kor alevlenir. İhanetten uzak yüreğinin derinliklerinde taşır etrafına neşe saçar. Uzun uzun köprüler kurulur sağlam temeller üzerine uğur olur yedi cihana milyonlarca aşklar doğar sıkı sıkı sarılırlar sahiplenirler. Türküler tuttururlar yıldızlı semalarda, dans ederler. Bunca ezikliklikleri geride bırakırlar. Tövbeler ederler işledikleri günahlardan arınırlar. Dört mevsimi bereket bereket yaşatırlar. Tüm kötülükleri dondururlar. Acıları unuttururlar, yüreklere candost olurlar kainatta ne var ne yok herşeye anlatır dururlar aşkın mucizelerini nedenli bir gökyüzü kadar sınırsız bir deniz kadar uçsuz bucaksız upuzun yollarda yaşanmışları çok çok uzun yıllarda güzellikleri yüklendiklerini ve ayrıcalıklı erişilmez oldukları... aşk ile bakan bir karıncayı incitmez, bir çiçeği dalından kopartmaz, başkalarının mutluluğunu kıskanmaz, dedikodu yapmaz , şikayet etmez, bir lokma ekmeğini başkalarıyla paylaşmasını bilir.

Gözleri bir başka bakar, bir başka güzel görür, yüzünde tebessüm, selamını hiç kimseden esirgemez. İnsan ayrımı yapmaz. Kendi kendini övmez. Akdeniz gibi hep sıcak olur sıcacık konuşur. Öğrenmek daha çok öğrenmek için dinlemesini bilir, kitaplarla sevişir, ışık aydınlık olur.


Sizi seviyorum

Bu haber 7574 defa okunmuştur
  •    - 22.06.2013 ask eskidendi.simdi parayı veren düdügü calıyor.
  •    - 22.06.2013 BU DÜNYADA AŞK KALMADI.EGER BIR KIZIN ALACAGI ADAM PARALI İSE.AŞK VARDIR.ALACAGI ADAM PARASIZ İSE AŞK YOKTUR.PARA OLUNCA AŞK VARDIR.PARAN YOKSA AŞK YOKTUR.NERE BAKSAM.AŞK PARADIR.PARAN YOKSA AŞK DA YOK,GÖZTERİSTE YOK..BİR FAKİR İNSANA BİR ZENGİN İNSAN AŞKLA BAKAR MI?BAKAR .ONDAN SONRADA VAZ GECER.CÜNKÜ DAVUL DENGİ DENGİNEYMİŞ.NERDE O ESKİ MEVLANA AŞKLARI HEPSİ GERİDE KALMIŞ.
  • Aynur Selçuk  Girne - 22.06.2013 Aşkı en güzel dille ifade edebilen ender kişilerden birisiniz sevgili Fahriye Özay.Teşekkürler
  • can  lefkoşa - 22.06.2013 Agzına yüregine saglık canım insanların duyguları depresti okuyunca insan mutlu oluyor tesekkürler

:

:

:

: