KKTC’de siyaset yine karıştı

Hatırlıyorum değerli okurlar bir yazı yazmıştım köşemde geçtiğimiz haftalarda, da şunu belirtmiştim ANAVATANIMIZ TÜRKİYE bizlere hükümet olma fırsatı tanıyor ve biz onu da yüzümüze gözümüze benzettik.

Hatırlıyorum değerli okurlar bir yazı yazmıştım köşemde geçtiğimiz haftalarda, da şunu belirtmiştim ANAVATANIMIZ TÜRKİYE bizlere hükümet olma fırsatı tanıyor ve biz onu da yüzümüze gözümüze benzettik. Yani son yaşanan ve KKTC meclisin de bir ilk olan rüşvet teklif etme ve alma olayı, beni derinden üzmüştür. Ejder Aslanbaba’nın kürsüye çıkıp paraları deşifre etmesi ile ortaya çıktı, belki de üslup olarak doğru değ bu şekilde davranmış olması. Ama değerli okurlar işin için de para söz konusu en tehlikeli silah, bu paralar eğer güven oylamasından sonra olsaydı belki bu şekilde yansımazdı, bir de EJDER’İN aday yapılmaması ne kadar doğru eğer aday olmayacağını bilseydi 8 ler hareketi ile yola çıkarmıydı?
Peki ama ne olacak şimdi BB sn SİBER derhal polisi aramış ve konuyu bildirmiş araştırma yapılsın demiş? Şeffaf olacağız diye de sürekli açıklama üstüne açıklama. Bir kere meclis de gerçekleşen bu rezilliğe MB el atması gerekir ve öylede yaptı konu emareleri polise devrettiğini öğrendik, BB görevi değil di zaten ancak bu rezillikte bile sözde siyaset yapacağız da halka karşı şeffaf olacağız, ki ben dün bir TV programın da izledim sn SİBER’İ gergin olduğu açıktı.
Polis bu olayı derhal tüm yönleri ile araştırmalı ve sonucuna varmalı, halkımız siyasetten soğumuşken üzerine bu da bir soğuk su gibi geldi. Polisin yapacağı çok yönlü bir soruşturma ile gerçekten demokrasi adına ciddi bir hizmet olacak çünkü bu yaşananlar halkın devlete olan güvenini yitirmektedir, bu da bir inanç sorunu yaratacak, inanmadığınız devleti de yaşatmak için mücadele etmemenizi sağlayacak.
Ben düşürülen SN KÜÇÜK hükümetinin icraatlarının tümünün doğru olduğunu savunmuyorum yapılan çok hatalar var, inkar etmemek gerekir. Ancak hükümet parti içi vekillerin güvensizlik önergesi ile düşürüldü, bu şekilde bir siyasi etik belki de hiç olmadı. Peki ama bu yaşananlar bu kadar gerginlikler ne için yani hükümet olmak için mi? Hükümet olmada demek ki bir keramet var.
Biz gerçekten de bu işi beceremiyoruz sonuç buraya vardı, bu yaşananlardan sonra, şimdi de halkı sandığa çağıracağız gelin bize yetki verin neden ama? Yeni dönemde bu tür siyasi çirkinlikleri görmek istemiyoruz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Aslında ben DB SN KUTLAY ERK geri adım attı diye bir başlık atmak isterdim de daha da çarpıcı siyasi gelişmeler oldu. Sn ERK, ŞAFAK NÖBETİ konusunda devlet sponsor olmayacak diye bir açıklama yaptı, ben de bu açıklamayı değerlendirmiştim kelimeleri özen ile seçmiştim. DB sn ERK’İ kusurlu bulmadım devlet organize etsin işadamları da parasal yardım da bulunsun demiştik.
Ama bu temsili çıkartma da Kıbrıs TÜRK mücadele tarihinde DESTAN dır bunu da kimse göz ardı etmesin de edemez çünkü topraklar kan ile sulanmıştır. Sn ERK’İN ailesi de bu topraklara kanını dökmüştür.
Ancak bir açıklama ile de geri adım atmıştır sn ERK, ancak bu geri adım her halde hükümet kararı olmuştur çünkü çok yönlü baskılar geldiğini düşünüyorum. Yani erken yapılmış bir açıklama uygulamaya geçmeye çalışırken de bakana geri adım attırılıyor, yine bir koordinasyon eksikliği ne diyelim yakın takip edeceğiz şunun şurasın da sayılı günler var hükümetin görevinin sona ermesine.
Bu haber 1204 defa okunmuştur
  • ERKAN EĞMEZ  LEFKOŞA - 27.06.2013 öncelikle değerli arkadaşlar yazılarıma yorum yaptığınız için size gönül dolusu sevgiler, haklısınız ince NY devlete tma da inanmış olsaydı bazı yöneticiler inanın bu durumda olmazdık devlete inanmak demek orada yaşayan insanlara en kaliteli hizmeti sunmak demektir. cengiz bey de yardaen göğe kadar haklı yıllardır yalan üzerine kurulmuş bir siyaset
  • ex londoner girne ince  NY - 25.06.2013 Durust olmak gerekirse. Boyle bir devletin olmasi bana hic ama hic gurur vermiyor. 9 yasinda iken KKTC'nin ilaninda babamin yuzundeki mutlulugu ve gulumsemeyi hala cok iyi hatirlarim. Ama dedigim gibi bendeki inancta 15-16 yasina kadar surdu. Insan hayatinin kolaylastirilmasi uzerine degil de cermekeslik, vurdumduymazlik, koruyuculuk, irkcilik, somuru, uzerine kurulan bir anlayis. Hani bunlari itiraf ederken kalbim kiriliyor. Onurum inciniyor ama bu da o duzenin bir gercegi. Akan suya karsi koyamayanlarda kaciyor ve cikar guruplarinin isi biraz daha kolaylasiyor.
  • devlet cengiz  lefkosa - 25.06.2013 Devlet uc sinifa bolunmustur Calisanlar,Bekciler,Yoneticiler.Calisanlar uretimde bulunarak devletin maddi ihtiyaclarini karsilar.Bekciler toplum icinde guvenligi ve disariya karsi devletin varligini savunur.Yoneticiler ise devleti yonetir.Her sinifin erdemi vardir.Isci sinifinin erdemi kanaatkar olmak bekci sinifinin erdemi cesaret.Yoneticinin ise Bilgeliktir... Platon 2400 yil once devlet dedi Biz KKTC ye bakip devlet diyebilirmiyiz birakin yoneticileri... kanaatkar ve caliskan isciler nerede ,Bekciler nerede Yani devletin diger parcalari nerede da gonusursunuz Siyasetcilerin yalanini isteyen bu sahtekarliga goz yuman sizsiniz bari kendinize yalan soylemeyin... patlayana gadar yediniz bari aglamayin...sozum uc bes enayi disinda herkesedir.....
  • devlet ex londoner  girne - 25.06.2013 sayın ince sanırım bir devletimiz olduğundan pek memnun değilsiniz..kktc nin sorunu kurduğumuz devlet değil.bizim sorunumuz bu kurulan devleti yönetecek temiz namuslu haysiyetli vatansever ellerin adamı değil de kendi adamı olan birini bulamayışımızdır. ve koyun sürüsü gibi yıllarca ayni siyasetcilerin yalanlarına hala kanmaızdır.
  • Sayin Egmez ince  NY - 25.06.2013 Zmaninda devleti kurmak icin halka sormuslarmiydi ki halk devletine sahip ciksin. Ilkokul ortaokul iyi insan inaniyor. Sanirim 15-16 yasinda idim bu isin icinde bir acaiplik olduguna ve bizi yonetenlerin bu devlete hicbir zman inanmadigini ve halkinda bunu hic umursamadigini. Simdi bana yasimi soracaksiniz. Soyleyim kirka bir var. Saygilar.

:

:

:

: