Rumların hidrokarbon yatakların da ki araştırmalar genişliyor

Biz seçimlere ağırlaştık ve KIBRIS da siyasi sorun ile ilgilenmez olduk, TÜRKİYE de kendi iç sorunları ile mücadele verirken bakın burada neler oluyor.

Biz seçimlere ağırlaştık ve KIBRIS da siyasi sorun ile ilgilenmez olduk, TÜRKİYE de kendi iç sorunları ile mücadele verirken bakın burada neler oluyor. Burası yalınız Kıbrıs değil tabi ki doğu Akdeniz dengeleri değişiyor veya RUM tarafı değiştirmeye çalışıyor. Hidrokarbon yataklarının bulunduğu bölgede 12. Parselde ikinci kuyu çalışması devam ediyor 5000 metreye çok yakın 6000 metrede gaza ulaşacak zaten ve basınç ölçümü ile ne kadar gaz olduğu kesinleşecek trilyon ayak küplerden bahsediliyor. Kalitesi belirlenecek ve artık bu gaz ile ilgilenen şirketler ile anlaşmalar yapma yoluna gidilecek, bizim yetkililerimiz de yalınızca çıkaramazlar, olamaz ,izin vermeyiz demeye dursunlar Rumların çalışmalarında hız kesme diye bir şey yok.
Bizler seçim vaatleri ile meşgul olalım kim müdür olacak, kim müsteşar, kimler işe girecek, kimlere kaynaklar sağlanacak, teşvikler verilecek ama bu kaynağı nerden bulacaksınız onu söyleyen yok, ha TÜRKİYE mi verecek onu gizliyorsunuz niye açıklarsanız aşağılandığınızı mı düşünürsünüz çünkü bu ülke 40 yıl böyle idare edildi.
Bu günlerde RUM tarafı üçüncü kuyu açma peşinde, bu kuyu 10. Parsel de olacak ve ham petrol çıkacak 1 milyar 700 varil okuyanlar hesabı yapsın yüz milyar EURO lar. Yakın zaman da başlanması hedefleniyor, bizim etkinliğimizi her zaman ki gibi yok, hiçbir yetkilimizdebu haksız gelişmeler ile açıklama dahi yapmış değil.
Öncelikle CB SN EROĞLU, BB SN SİBER ve DB SN ERK derhal siyaset üretip bir şeyler yapmaları gerekirken tümü seçim derdine düşmüş bu konu ile ilgilenen bile yok. Başta CB SN EROĞLU ülkede toplumsal birlikteliği sağlaması gerekir tüm halkı kucaklaması gerekir ve tüm siyasi partilere eşit mesafede durması gerekir. Sağlayacağı bu birliktelikle de doğmamış çocuğumuzun hakkı olan bu doğal zenginlikte haklarımızı RUM siyasetçisinin insafına bırakmaması gerekir.
Bu konuda TC BB SN ERDOĞAN ile anlaşma da imzalandı, güney denizlerde olduğu için bizim hakkımız doğmaz gibi düşünce mi var anlam veremiyorum. O kazı yapılan deniz de ki nokta KIBRIS ADASINA yaklaşık 150 km uzaklıkta, biz ise TÜRKİYE YE 50 km uzaklıktayız yani bu bölgeyi RUMLAR alamaz.
Beni çok sevindiren bir haber okudum üç boyutlu sismik araştırma yapabilen BARBAROS gemisi yakın bir zaman da KISRIS güney denizin de yani RUM tarafının araştırma yaptığı bölgede sismik araştırma yapacak, bu gemimizin DÜNYA da sayılı gemiler içerisinde olduğunu bilmemizde fayda var. Yanlış hatırlamıyorsam TÜRKİYE bu gemiyi satın almak için 1 milyar dolar ödemiş, açıkçası bu araştırmaları çok önemsiyor TÜRKİYE.
Halbuki bizler birlik olup halkımızın hakkı olan bu zenginlikte siyasi fikirler üretip çalışmalar yapmamız gerekirken neler ile zaman kaybediyoruz. Bu çalışmaları gerçekleştirebilsek TÜRKİYE yetkililerine yardımcı olabileceğiz.
Kısmet diyeli hayırlısı ile seçimler bitsin bakalım bu söylediklerimiz muhatap bulacak mı??????????????????????????????????????????????????????
Bu haber 773 defa okunmuştur

:

:

:

: