DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın Hükümet Önerisi

Ben geçen yazılarım da belirtmiştim CTP birinci parti olarak seçimin birincisi bu tartışmasız, ancak seçimin başarılı partisi DP-UG dir.

Ben geçen yazılarım da belirtmiştim CTP birinci parti olarak seçimin birincisi bu tartışmasız, ancak seçimin başarılı partisi DP-UG dir. Kurulacak olan hükümetin anahtar partisi olmuştur, bu süreçte UBP muhalefette kalmayı tercih etmektedir.
Seçmenin verdiği mesaj da çok önemli, bu seçim sonuçlarına baktığınız zaman CTP ile DP-UG hükümet kurmalı diye bir sonuç var. Bu sonucu kabul etmek istemeyenler var ki özellikle CTP içerisinden, çünkü hükümet programı çok önemli diyor sn DENKTAŞ, bakanlık paylaşımı ikinci konu ki oda önemli ve yarı yarıya bir paylaşım. DP-UG nin başarısı bu konuda CTP hesaplarını bozdu, peki şimdi ne olacak veya ne olmalı.
Bu iki parti ciddiyet ile hükümet kurulması yönün de çalışmalı, buradan bir hükümet modeli çıkabilir.
Gelelim sn DENKTAŞ’IN önerisine ortalığı iyice karıştırdı ve çok önemli bir tartışmayı başlattı. Bir yıllık teknokrat bir hükümet modeli tüm meclis destek vermeli, bu hükümetin oluşumu diye bir görüşü paylaştı sn DENKTAŞ. Çok samimi bir düşünce KKTC deki yasalar ve anayasa da dahil sil baştan gündeme gelmeli ve halkın istediği değişim derhal gerçekleştirilmeli. Bu köklü değişim olurken hükümette olan veya olmayan tartışması yapılmamalı, muhalefette kalacak olan parti bunu siyasi malzeme yapıp boş eleştiri yağmuru başlatmamalı yoksa proje doğmadan ölür.
Hatta bu gün görev başında bulunan sn SİBEL SİBER hükümeti değişmemeli TDP de hükümette kalarak koalisyon devam etmeli ve acil,köklü yasalar değişikliğinde UBP nin de desteği alınmalı. Anayasa değişikliği derhal ele alınmalı seçim ve halk oylaması yasası da değişmeli, eğer bunlar yapılmaz ise %68 lere düşen seçime katılma oranı %50 lerin altına düşecek.
Sn DENKTAŞ’IN bu çağrısına daha cevap gelmedi veya basına yansımadı. Belki de yemin ettikten sonra vekiller bunu ele alacak ancak emin olun ki kaybedecek zaman kalmadı. Göreceğiz bakalım siyasilerimiz halkını ve ülkesine ne kadar seviyor yoksa herkes küçük menfaatler peşinde mi?
Bu öneri siyasette bir devrim gibi olacak KKTC nin önünün açılacağı yasal düzenlemeler yapılacak ve bu bize değerli okurlar bir şeyi daha kazandırma başarısını sağlayabilir, o da ulusal davamızda birlik beraberlik içinde olmamızı.
Önümüzde ulusal davamız olan KIBRIS sorunu çok önemli bir sürece girecek. ADA’NIN güneyinde çıkarılmaya çalışılan ve Kıbrıs RUM tarafının göz göre göre hakkımızı gasp etmeye devam etmesi, bizi ciddi şekilde kenetlenmeye itecektir.
Bu hükümet ortaklığının sağlanmış olması yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır. DP-UG genel başkanı sn SERDAR DENKTAŞ önerin çok yeni bir dönemin başlangıcı olacak halkımızın kabul etmediği bir takım işlerin ve özelleştirmelerin geri alınması da halkın gücü ile olacak.
Geleceğin doğru yapılanması için ben şahsen şahsınıza tam desteğim.
Bu haber 1147 defa okunmuştur
  • Kanimca ince  NY - 06.08.2013 1 Yil bir hukumet acisindan oldukca kisa bir donem. Bu en az 3-4 yil olmali. Simdi cogu hop diyecek ama partilerin memleketi dusurmus oldugu hal da ortada. Onumuzde CB ve yerel secimler olacagina gore basa gelecek olan Teknoratlar hukumeti bu gelecek iki secimler boyuncada basta olmali.Teknokrat hukumeti Yerel secimler ile CB secimleri boyunca devlet kayankalri'nin herhangi bir partinin hegomenyasina girmeden secim yatirimi olarak saga sola mavi boncuk dagitilmasi onlenmeli. Bu esnada hukumet kaygisi olmadan gerekli duzenlemeler tartisilip yasallasip uygulanmaya basamali. Saygilar.

:

:

:

: