Yeni hükümetin kurulması eli kulağında

Gelişmelerden anlaşılan o ki CTP-BG ve DP-UG ortaklığın da bir koalisyon hükümeti kurulacak, her ne kadar da UBP ile görüşmeler gerçekleştirdi ise de CTP-BG gönüllerde yatan aslan DP-UG ile bir hükümet kurulmasıdır.

Gelişmelerden anlaşılan o ki CTP-BG ve DP-UG ortaklığın da bir koalisyon hükümeti kurulacak, her ne kadar da UBP ile görüşmeler gerçekleştirdi ise de CTP-BG gönüllerde yatan aslan DP-UG ile bir hükümet kurulmasıdır. Ben bunu ilk geceden de dile getirdim ki halkın verdiği sonuç CTP-DP hükümetidir, UBP yi bir dönem muhalefet yapmak için görev vermiştir diye yorumladık. Demokratik teamüller bu doğrultuda gelişiyor ancak her alternatif de masada olmaya devam ediyor.
Ben siyaseti yakın takip eden bir gazeteci olarak, son günlerde koalisyon görüşmeleri için yapılan turlarda eğer doğru ise de bilmiyorum tamamı ile kulislerdeki yorumlar bunlar. CTP, UBP pazarlığı ile DP den hükümet paylaşımın da daha çok haklar koparmak için siyasi yol takip ediyor, ancak dediğim gibi ne kadar doğrudur bilemiyorum. Herhangi bir yetkiliye de sormadım ancak siyasi yorumlarıma da yer vermek istiyorum. Bir kere yeni kurulacak hükümeti çok önemli gelişmeler bekliyor.
Eğer pazarlık da doğru işler yapacak bir hükümet kurulması için iki parti siyasetlerini ortaya koymuyor da büyük ortak küçük ortak arayışında ne kadar çok bakanlık ve önemli stratejik bakanlık ele geçirirsem zihniyeti var ise bunu gerçekleştirenler siyaseti bilmiyorlar diye düşünüyorum.
Eğer DP-UG yi zayıf kılıp da hükümet etmede pasifleştirme yoluna gidilirse bu yönetimim bir ayağı kopmuş olur, çünkü hükümet etmek ciddi bir program konusudur, çünkü iç ve dış konular o kadar kırılgandır ki güçlü bir hükümette etkili bir meclis çalışması şarttır. Bunu sağlayabilmek ise bir partinin diğer partiye tahakküm eder gibi davranmaması gerekir.
DP-UG nin eli güçlü mü bu konuda tabi ki inanılmaz güçlü öyle bir seçim sonucu çıktı ki kurulacak hükümetin düşürülmesi de o kadar kolay olacak. Hangi kartı var diye düşünürseniz değerli okurlar, bir tarafta DP-UG oluşumu diğer tarafta ise UBP bu partide ULUSAL güç ve 26 vekil sahibi iki parti ulusal davada hemen hemen hiçbir farklı düşüncesi olmayan, iç konularda ise yaklaşımları içerisinde ciddi farkları olamayan iki parti. Tabanları barışık iki parti, ve tabanlarının sesine kulak vermek zorunda olan iki parti çünkü ULUSAL dava birdir ve bölünmezdir.
CB SN EROĞLU faktör ise sn DENKTAŞ DA bir faktördür ve sn EROĞLU’NUN CB olmasında etkin bir siyasi lider olmuştur sn SERDAR DENKTAŞ açıkçası gerginlik ve sorun yoktur.
Açıkçası CTP işleri zora sokar ise hükümetin düşürülmesi çok kolay olur çünkü 26 sayısı bu iki partide ki yukarda sıraladığım gibi ulusal dava olmak kaydı ile diğer konularda da ciddi farkları olmayan meclisin %51 ağırlığını temsil eden partiler.
Bu görüşüm CTP-BG tehdit gibi algılanmasın lütfen bilakis CTP-BG de ki arkadaşlarımızı daha da sorumlu yapmak için olmalıdır çünkü KIBRIS sorunu başta olmak üzere çok ciddi çözüm bekleyen sorunlar vardır. Halkımıza karşı ciddi sorumluluk taşınması gereken bir hükümet beklemekteyiz, yaz sıcağında sandığa gidip oyunu kullanan halkımızın en demokratik hakkı doğru icraat beklemek.
Ben eğer kurulabilirse CTP-BG ve DP-UG hükümetine şimdiden başarılar diliyorum, siyasi partiler hepimizindir daha kaliteli hizmet için mücadele etmeliler bizde doğruları desteklemek eğrileri ise de şiddet ile eleştirmek durumundayız demokrasinin gereği budur.
Önümüzdeki yazımda, bir süreden beridir BRT kurumunda ciddi uyumsuzlukların söz konusu olduğu kulağımıza gelmektedir, personele ciddi saygısızlıklar yapıldığı iddia edilmektedir araştırıp detaylı bir yazı hazırlayacağım.
Bu haber 1299 defa okunmuştur
  • prostat yok merak etme  ince NY - 24.08.2013 ben daha 30 yaşındayım bu yaşlarda prostat olmuyor insanlar biliyorsun bunu begenmedisen böbrekDaşı ameliyatı yapsın gardaş sonuçda bi işe yarasın yani......onu demek istemişdim
  • DOGRUSU BU ince  NY - 23.08.2013 Eroglunun ilk hastasi sen olacan galiba. Seni gidi seni belesci. Prostat'in mi var? :))
  • DOGRUSU BU   - 23.08.2013 BİR PARLAMENTODA Kİ BAYAN SAYISI NE KADAR ÇOK OLURSA O KADAR İYİ OLUR.O ÜLKENİN MEDENİYET SEVİYESİNİ GÖSTERİR..GOCA GÖBEKLİ ADAMLAR YERİNE GIZLAR GÖREVE GELSİN.SİBEL HANIMDA CUMHURBAŞKANI OLSUN EROGLUDA BİR KAÇ PROSTAT EMELİYATI YAPIP BİR İŞE YARASIN.. BARİ
  • yerli gız   - 23.08.2013 niye japon ....bizim gızlardan birisi olsun bizim gızcıklar japonlara 10 çeker doguş olsun mesela
  •    - 23.08.2013 hea gizlar olsun gizlar. ben isterim japon bir giz olsun cumhurbaskani olaraktan
  • GIZLAR BAKAN OLSUN   - 23.08.2013 YAAAAAAA GURUNDA ŞU HUKUMETİ KIPRISA BİR HİZMET GETİRİN..BAKANLIKLARI GIZCIKLARA VERİN ONLAR BU DALLAMALARDAN DAHA EYİ ÇALIŞIRLAR...KIPRISI TANITIN TÜM DÜNYAYA...AÇILIN. NE OTURUNBE.OYLE MİSKİN MİSKİN KİLO ALDIRIN GENDİNE..ÇALIŞ ÇALIŞ ÇALIŞ...KIPRIS İÇİN...GIRIN ARTIK ZINCIRLERİ..YAYDAN ÇIKMIŞ OK GİBİ DAGILIN İŞ BAŞINA...TEMBEL ADAMLAR....YAAAA..NAPACANI BİLEN ADAMLAR OLUN VE GEREGİNİ YAPIN ARTIK......
  •    - 23.08.2013 yerin kulağı vardır

:

:

:

: