Sancılı bir hükümet doğabildi

Hükümeti kurması beklenen CTP-BG ve DP-UG uzun söylenebilecek bir müzakere sürecinden sonra kurmayı başarabildiler.

Hükümeti kurması beklenen CTP-BG ve DP-UG uzun söylenebilecek bir müzakere sürecinden sonra kurmayı başarabildiler. Ancak bu çalışmalar arasında belki de en çarpıcı olan o beklenmeyen telefon oldu. “alo ben BEŞİR” bu telefon geldi ve sn YORGANCIOĞLU toplantı dışına çıkarak cevap verdi, iki taraf da yalanlamadı ondan sonra da CTP tarafı kabul ettiği için bizler bunu doğru kabul ediyoruz. Bana göre kol kırılır yen için de kalır, ama öyle olmadı ve hemen deşifre edildi ve bu tehdit gibi de kullanılıyor. Hemen arkasından HAVADİS gazetesinde yer alan üç yıl önce yapılmış bir konuşma ve yorumu. O da çok çarpıcı çünkü yorumda KIBRIS TÜRKÜ istemez ise TÜRK askeri Kıbrıs da kalamaz, nedir bunun amacı milli bir hareket yaratmak mı? Halkı biz TÜRK askerinin ada da kalmasını istiyoruz hareketini başlatmak amaç da bunu HAVADİS mi yapacak çok aklım almıyor.
Anlaşılan şu ki bu hükümet gerçekten sancılı doğmuştur, uyumlu bir şekilde ülkeyi yönetmeleri hepimizin beklentisi ben bir süre eleştiri boyutunda hiçbir şey yazmayacağım yalınızca izlemeyi tercih edeceğim. Bir süre vermeliyiz, bu gün tarım bakanı sn ÖNDER SENNAROĞLUNA hak verdim bu sistem sürdürülebilir değil ama düzeltmek için zaman istiyorum dedi haklı elinde sihirli değnek yok, bu zaman konusunu değerlendireceğiz.
Hükümetin başarısı halkımıza hizmet kalitesi olarak yansıyacaktır, bizde onu istiyoruz. Bu küçücük ülkede paylaşamayacağımız ne olabilir ki? Başta Kıbrıs sorunu olmak üzere çok ciddi sorunların yaklaştığı bir döneme doğru gidiyoruz. Bunu en iyi karşılamanın ve karşı koymanın yolu birlik beraberliktir, yakalayabilir mi toplum bu birliği zaman içerisinde göreceğiz karamsar olmamak gerekir.
Seçim sonuçları hükümet kurmada çok alternatifler yarattı, ayni şekilde kurulacak hükümetleri de olası anlaşmazlıktan dolayı düşürme kolaylığı sağladı önemli olan uyum ama olmaz ise de alternatif de hazır, işte halkımız böyle bir meclis aritmetiği ortaya koydu.
Meclis başkanı sn SİBEL SİBER seçilecek bu konuda da anlaşma sağlandı meclis başkan yardımcısı da her halde ana muhalefet partisi UBP den bir vekil olur gibi düşünüyorum, aslın da genel teamül de bu olması da gerekiyor. Nasıl bir seçim yapacaklarını göreceğiz bu yazı yayınlanacağı zaman başkanlık divanı seçilmiş olacak, bakalım öngörümüz mantıklı olacak mı?
Geçen hafta BRT konusunu ve müdürü sn METE TÜMERKANI yazarım demiştim kurum içerisinde çok çarpıcı şeyler var yazmalıyım da çünkü bana şahsen yaz demişti müdür bey.
Ancak benim sunduğum GÜNEYİN GÜNDEMİ programını niye kaldırdın diye sorma ihtiyacını hissediyorum, sokakta yüzlerce kişi bunu sorduğu için”niye programı sunmuyorsun” diyor halkımız bende METE bey ve ekibi bana bilgi dahi vermeden saygısızca programı kaldırdılar. Emeğe saygıları mı var bu zihniyetin yok tabiki yönetici siz kaldırabilirsiniz ancak yerine bir program koyamadınız yapamıyormusunuz?
Ben ne yapıyordum diye merak ettin mi? Yoksa omurunda mı değil ama bağlı bulunduğun gazete TÜRK askerinin KIBRIS daki varlığını sorgulamaya başladı ise bizim uyuşabilmemiz söz konusu bile olamaz. Ama BRT kan ve gözyaşı ile kuruldu kimsenin çiftliği de olamaz birileri yanlışın hesabını mutlaka sorar.
Bilmiyorsan söyleyeyim ey yetkili benim programımdan en çok rahatsız olan RUM tarafı olmuştu röportaj yaptığım zaman beni uzaktan takip eden bir KİP mensubu program RUM istihbaratında (KİP) de kaydedilir ve çözülürdü, çünkü neleri konuştuğumu merak ediyorlardı, RUMLARIN ağzından çıkanlar önemli idi.
İşte rahatsız olanlar bunlar çünkü ben siyaset yapıyordum, TÜRK milletini de bilgilendirmeye çalışıyordum, suçum bu onun için halkımız RUM tarafından bilgi almamalı sizin derinliğinizdeki zihniyet bu her şey güllük gülistanlık.
Demek ki sizde rahatsız oldunuz ki bu programı GÜNEYİN GÜNDEMİNİ kaldırdınız hem de devlet TV sinden da yerine koyamadınız kim etkiliyor sizi merak ediyorum, çünkü bazı bilgiler var ileri de yazacağım.
Bu haber 831 defa okunmuştur

:

:

:

: