Fikir alışverişinde bulunuldu

“Türkiye'nin Muhafazakar Partili Dostları Grubu” Manchester’da davet verdi

Mihrişah Safa

“Türkiye'nin Muhafazakar Partili Dostları Grubu” Manchester’da davet verdi

Muhafazakar Parti’nin yıllık konferansında düzenlenen davete, iş ve girişim Bakanı Michael Fallon, eski Savunma Bakanı Liam Fox, Dışilişkiler Komisyonu Başkanı Richard Ottaway, Büyükelçi Ünal Çeviköz, AK Partiden Akif Çağatay Kılıç, müşteşar Nazmiye Başaran’ın da aralarında bulunduğu 100’e yakın konuk katıldı
İngilizMuhafazakar Parti’nin Manchester’de yapılan yıllık konferansında, Türkiye’nin Muhafazakar Partili Dostları grubu bir davet vererek İngiliz parlamenter ve iş dünyası temsilcilerini biraraya getirdi.
Açılış konuşmasını Koalisyon Hükümetinin İş ve Girişim Bakanı, aynı zamanda Enerji Bakanlığı görevini yürüten milletvekili Michael Fallon’un yaptığı toplantıya, aralarında Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Richard Ottaway, Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz,AK Partiden Akif Çağatay Kılıç, Büyükelçilik müsteşarlarından Nazmiye Başaran’ın da bulunduğu 100’e yakın konuk katıldı.

CFT’nin Kurucu Parlamenter üyelerinin yanında, Avam ve Lordlar Kamaraları’nın Muhafazakar Partili üyeleri, AB Parlamentosundan temsilciler, Türkiye ve Birleşik Krallık’tan Ticaret Odaları, Sivil toplum örgütleri, İhracatçı birlikleri ve çeşitli sektörlerden şirketlerin katıldığı toplantıda, iki ülke arasındaki siyasi, ekonomik, kültürel ilişkilerin geliştirilmesi ele alındı.
Manchester merkezindeki Cobden toplantı salonunda gerçekleşen davette, Türk katılımcılar, hem İngiliz politikacılar hem de İngiliz işadamlarıyla tanışma ve iş olanakları konusunda fikir alışverişinde bulundu.
Türkiye'nin Muhafazakar Partili Dostları
Conservative Friends of Turkey - CFT), Türkiye ve Muhafazakar Parti arasındaki ilişkileri her seviyede geliştirmek amacıyla kuruldu. Türkiye ve Birleşik Krallık arasındaki politik, diplomatik ve ticari ilişkileri ileriye götürmek ve İngiltere Türk toplumunun Muhafazakar Parti hakkındaki farkındalığını artırmak CFT’nin amaçları arasındadır. CFT misyonunu sürdürmek için çok farklı sektörler ve düşüncedeki bireyler, siyasi organizasyonlar, akademisyenler ve iş dünyasının önemli isimleriyle işbirliği içerisindedir. Koordinatörlüğünü Ertan Hürer ve Dr Onur L Çetin’in üstlendiği grubun kurucu üyeleri arasında Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, Hukuk İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Rt Hon Dominic Grieve QC MP, Orta Doğu’dan sorumlu Devlet Bakanı Alistair Burt MP, Göçmenlerden sorumlu Devlet Bakanı Mark Harper MP, Avrupa Parlamentosu’nda Muhafazakar Parti’nin Savunma ve Güvenlik konularındaki sözcüsü Geoffrey Van Orden MBE MEP, St.Albans Meclis üyesi Salih Gaygusuz gibi isimler vardır.

Bu haber 192 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER