SGK’LI HASTA KABULÜNE BAŞLANDI

Turizm sektörü SGK’nın önemini vurguladı:

Turizm sektörü SGK’nın önemini vurguladı:

*Savaşan: SGK ile bütün öğrenciler, turistler ile çalışanlar YDÜ Hastanesi Güvencesinde
*Tolun: SGK, turizmcilerin gücüne güç katmıştır
*Aktığ: SGK anlaşması hayallerimizin gerçekleşmesi için çok önemli bir adımdır

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) ve Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) ile Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi yetkilileri ortak bir basın toplantısı düzenleyerek SGK’nın turizm açısından önemini vurguladı.
YDÜ Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; KITSAB Başkanı Orhan Tolun, KITOB Başkanı Hüseyin Aktığ ile YDÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan’ın katıldığı basın toplantısında, KKTC’nin SGK kapsamına alınmasının turizm açısından son derece önemli olduğuna dikkat çekildiği vurgulandı.


SAVAŞAN: YDÜ HASTANESİ SGK’LI HASTALARA HİZMET VERİLMEYE BAŞLADI
Ahmet Savaşan, Türkiye Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamının KKTC’ne genişletilmesinin ardından, Türk vatandaşları ile bakmakla yükümlü oldukları kişilere Türkiye genel sağlık sigortası kapsamında YDÜ Hastanesi’nde hizmet verilmeye başlandığını söyledi.
Savaşan konuşmasında “KKTC ekonomisi için çok önemli bir yere sahip üniversitelerimizde öğrenim gören ve sayıları elli binleri geçen başta öğrenciler olmak üzere, çalışanlar ile birlikte diğer TC vatandaşlarının, Türkiye’de olduğu gibi KKTC’de de YDÜ Hastanesi'nden aynı şartlarda yararlanabilmeleri sağlık alanında yapılmış büyük bir reformdur” dedi.

TOLUN: SGK İLE TÜRKİYELİ TURİSTLERİN SAĞLIĞI GARANTİ ALTINA ALINDI...
KITSAB Başkanı Orhan Tolun da, turizm yapılan ülkelerde uluslararası standartta hizmet veren hastanelerin bulunması, yurt dışına tatile gidecek başta üçüncü yaş grubu olmak üzere bütün turistlerin talep ettikleri ve gidecekleri ülkeleri belirlemelerinde de büyük etkisi bulunan önemli bir faktördür diyerek, YDÜ Hastanesi’nin bu ihtiyacı en iyi şekilde karşıladığını belirtti.
Tolun ayrıca, YDÜ Hastanesi’nin Avrupa’lı turistler yanısıra Türkiye Sosyal Güvenlik Kurumu ile yaptığı anlaşma sayesinde ülkemize en yoğun olarak gelen Türkiye’li turistlerin sağlığının da garanti altına alındığını söyledi.


AKTIĞ:TURİZMİ GELİŞTİREBİLMENİN EN ÖNEMLİ GÜVENCESİ TURİSTİN GÜVENLİĞİ VE SAĞLIĞIDIR
KITOB Başkanı Hüseyin Aktığ da, Kuzey Kıbrıs’ın güvenli bir turizm destinasyonu olması yolunda YDÜ Hastanesi’nin Türkiye SGK’sı ile yaptığı anlaşmanın önemini vurguladı. Aktığ, “SGK ile yapılan anlaşma bizim için hayal ettiğimiz güvenli turizm yaratma çabalarımız açısından çok önemli bir adımdır” diye konuştu.

Bu haber 326 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER