LONDRA’DAKİ SOYDAŞLARA SAĞLIK HİZMETİ

YDÜ Hastanesi İngiltere’de Yaşayan Kıbrıslı Türklere yönelik olarak Londra irtibat ofisini güçlendiriyor

YDÜ Hastanesi İngiltere’de Yaşayan Kıbrıslı Türklere yönelik olarak Londra irtibat ofisini güçlendiriyor

YDÜ Hastanesi’nin, İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin ihtiyaç duydukları sağlık hizmetlerini özel koşullarda, KKTC’de alabilmelerine yönelik olarak Londra İrtibat Ofisi’ni güçlendirdiği ifade edildi.

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East Universty Nicosia Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Hastane Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türkler’in ihtiyaç duydukları sağlık hizmetlerini özel koşullarda KKTC’de kolaylıkla alabilmelerini sağlamak amacıyla, turizm ve sağlık sektörünün önde gelen temsilcileriyle temaslarda bulunmak ve yeni anlaşmalar yapmak üzere Londra’ya gitti.

OYA TUNCALI’YLA GÖRÜŞTÜ

Londra temasları kapsamında ilk olarak KKTC Londra Temsilciliği’ni ziyaret eden Ahmet Savaşan’ın Londra Temsilcisi Oya Tuncalı ile bir araya geldiğine yer verilen açıklamada, YDÜ Hastanesi’nin Londra’da 2014 yılına yönelik olarak gerçekleştireceği yeni faaliyetler hakkında görüş alış verişinde bulunulduğu bildirildi.

“KENDİ VATANLARINDA HİZMET ALMALARI İÇİN…”

Savaşan görüşmede, YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ.Günsel'in YDÜ Hastanesi'ne, KKTC'nin sağlıkta kendi kendine yeten bir devlet haline gelebilmesi ana hedefine uygun olarak, başta kendi insanını uluslararası standartta sağlık hizmetine kavuşturabilmek amacıyla hayat verdiğini anlatarak, YDÜ’nün İngiltere’de yaşayan soydaşlarının da kendi vatanlarında ailelerinin yanında bu hizmetlerden en iyi şartlarda yararlanabilmeleri için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayacağını söyledi.


BASIN TOPLANTISIYLA DUYRULACAK
Açıklamada YDÜ Hastanesi’nin İngiltere’deki yeni faaliyetlerinin önümüzdeki günlerde sağlık, turizm ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla Londra’da gerçekleştirilecek bir basın toplantısıyla duyurulacağı da ifade edildi.

Bu haber 342 defa okunmuştur
  • SOYDASLAR Ali  SILA - 22.10.2013 soydaslara kendi vatanlarinda ozel kosullarda saglik hizmeti verecekmisler. Yok be ne guzel fikir, yurt disinda yasayan SOYDASLAR, duydunuz mu.
  • saglik hizmetleri? ozel kosullarda? Oguz Genc  Samambahca - 21.10.2013 daha acik birseyler soyleyin da anlayalim. hikaye okumayin;sizin soylediginiz ,bir berber bir berbere bre berber gel beraber bir dukyan acalim dedigine benzedi.insanlara birseyler anlatinda anlasinlar.gene da geri galmasinlar.21/10/2013
  • LONDRALI  U.K - 21.10.2013 diger hizmetler tamam MAMUR DA , simdi de saglik hizmetleri ile devam ... beklemeyin da biri gelmez GAZZIKLANMAYA .. ingilterede saglik hizmetleri tamamdir .. BIZIM KTHY BILET PARALARINA NE OLDU ?? ZEHIR ZITKIM OLSUN ...

:

:

:

:

DİĞER HABERLER