YDÜ’den bir başarı daha

YDÜ Hastanesi, Uluslararası Medikal Turizm Organizasyonu’nun tam üyesi oldu.

YDÜ Hastanesi, Uluslararası Medikal Turizm Organizasyonu’nun tam üyesi oldu.

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi, Uluslararası Medikal Turizm Organizasyonu’nun (Medical Tourism Association) tam üyesi oldu.
YDÜ Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Dünya’nın en büyük medikal turizm kongresi olarak kabul edilen ve Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) gerçekleştirilen, Dünya Medikal Turizm ve Küresel Sağlık Kongresi’ne Kurumsal Gelişimde Kalite Ödülünü almak üzere katılan YDÜ Hastanesi’nin, Uluslararası Medikal Turizm Organizasyonu’na tam üye olduğu duyuruldu.

Açıklamada YDÜ Hastanesi’nin, Medikal Turizm Organizasyonu’na (Medical Tourism Association) üyelik protokolü Amerika'da imzaladığına yer verildi.
Protokolün, Las Vegas, Caesars Palace Hotel’de gerçekleştirilen törende YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan S. Günsel ile Medikal Turizm Organizasyonu Dünya Başkanı Renee-Marie Stephano tarafından imzalandığı belirtilen açıklamada, imza töreninin ardından yönetim kurulu üyeleri Ahmet Savaşan, Ahmet Çağman ve Medikal Turizm Organizasyonu Avrupa Başkanı Jeff Coxon katılımıyla bir de basın toplantısı düzenlendiği vurgulandı.

Basın toplantısında “Büyüklüğü ve katkısı bakımında çok geniş yankı yapan Dünya Medikal Turizm ve Küresel Sağlık Kongresi’ne katılarak Kurumsal Gelişimde Kalite Ödülü’nü ülkem KKTC ve insanları adına almaktan büyük bir onur duyuyorum” diyerek sözlerine başlayan İrfan Günsel uluslararası organizasyonlarda alınan ödüllerin, Kuzey Kıbrıs’ın adını başarılarıyla duyurmasında önemli adımlar olduğuna dikkat çekti.
Günsel, YDÜ Hastanesi’nin, Medikal Turizm Organizasyonu’na KKTC’yi temsilen üye olmasının haklı gururunu da taşıdıklarını belirterek “Ülkem KKTC ve insanlarımız adına sizlere teşekkür ederiz” diye konuştu.

Dünya’nın pek çok yerinde sadece denizi, güneşi ve kumu ile tercih edilen Kuzey Kıbrıs’ın sahip olduğu farklı ve zengin diğer özellikleriyle başta medikal turizm olmak üzere sürdürülebilir ve alternatif turizm türleriyle de tercih edilmesi ve bu sayede de ülkedeki turizm gelirlerinin artması yönünde Dr. Suat İ. Günsel’in cesaretlendirmesiyle uluslararası alanda pek çok adımın atıldığına dikkat çeken Ahmet Savaşan, bu kapsamda önemli başarıların elde edildiğine ve her geçen gün bu hedefe biraz daha yaklaşıldığına işaret etti
Bu haber 1 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER