“SAĞLIK TURİZMİNİ YARATIYORUZ”

Savaşan, Dünya Medikal Turizm Organizasyonu’na tam üye olan YDÜ Hastanesi’nin ülke tanıtımı için büyük bir adım attığını kaydetti


Gözde BEKİR

Savaşan, Dünya Medikal Turizm Organizasyonu’na tam üye olan YDÜ Hastanesi’nin ülke tanıtımı için büyük bir adım attığını kaydetti 

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin Uluslararası Medikal Turizm Organizasyonu’na tam üye olması yankı uyandırmaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilen, Dünya Medikal Turizm ve Küresel Sağlık Kongresi’ne katılarak Kurumsal Gelişimde Kalite Ödülü’nü alan hastanenin bu başarısı, ülke tanıtımı konusunda önemli bir aşamanın da kaydedilmesini sağladı. Alınan ödüllerle birlikte YDÜ Hastanesi’nin başarılarının taçlandırıldığını belirten YDÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan, ödülün ve üyeliğin sadece hastane için değil ülkemiz için de büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek; “Bizim burada en çok sevindiğimiz nokta ülkemizin adını dünyaya duyurmaya olanak sağlayacak ve dünyanın gözünü ülkemize sağlıkla döndürecek olan bir adım olmasıdır. Bu organizasyon dünyada medikal turizm anlamındaki en önemli kurumdur. Biz bu kuruma KKTC adına YDÜ Hastanesi’nin tam üye olarak katılmasını sağladık” dedi. Söz konusu kongre sonrasında bir sonuç bildirgesinin de çıktığını belirten Savaşan, bu bildirgenin kısa zaman içerisinde 100 binlerce noktaya ulaşacağını da vurguladı. Bu bildirgede hem KKTC’nin hem de medikal faaliyetlerin tanıtılacağını belirten Savaşan, bu bildirgenin yüz binden fazla noktaya dağıtılacağını söyledi. Savaşan; “Belki de çok yüklü paralarla bile başaramayacağımız bir şeyi bu kongre sayesinde başardık” ifadesini kullandı.

“SGK’LILARA HİZMET VERMEK BİR REFORM”
Hastanenin yaptığı çalışmalarla ilgili bilgiler de veren Savaşan, kendileri için en önemli gelişmelerden birinin de SGK kapsamındaki hastaların da YDÜ Hastanesi’nde tedavi edilmelerine sağlanan imkan olduğunu belirtti. Bu durumu bir reform olarak değerlendiren Savaşan, uygulama ile ilgili bilgi de verdi. Savaşan; “Bu uygulama sayesinde ülkemizde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti kökenli yurttaşlar, burada görevli olarak bulunanlar, öğrenciler ve turizm amaçlı olarak ülkemize gelen tüm SGK’lılar hastanemizde hizmet alabilecekler” dedi. Savaşan, konuyla ilgili detaylı bilginin 444 0 535 numaralı telefondan alınabileceğini de ifade etti.

“BAŞVURULAR ARTTI”
YDÜ Hastanesi’nin bundan sonraki hedefleri ve çalışmalarıyla ilgili bilgiler de veren Savaşan, kısa bir süre önce başarıyla gerçekleştirilen yapay kalp naklinin ardından pek çok başvuru aldıklarını söyledi. Savaşan, önümüzdeki haftalar içerisinde bir yapay kalp nakli operasyonunun daha gerçekleştirileceğini vurguladı.

“SENEDE EN AZ BİR KERE SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİLMELİ”
Hastanenin tüm bölümlerinin dünyanın sayılı hastaneleriyle eş değerde hizmet verdiğine de atıfta bulunan Savaşan, özellikle kanser hastalığının erken teşhis, tanı ve tedavisi konusunda iddialı olduklarını belirtti. Kanser hastalığıyla ilgili en önemli evrenin erken teşhis evresi olduğuna dikkat çeken Savaşan, sahip oldukları cihazlarla vücuttaki en küçük bir tümörün bile tespit edilebildiğini vurguladı. Vatandaşlara çağrıda da bulunan Savaşan, senede en az bir kere genel sağlık kontrolünden geçilmesi tavsiyesinde bulundu.

Bu haber 134 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER