YDÜ Hastanesi’ne bir ödül daha

Beş Büyük Kıta Kalite ve Mükemmellik Ödülü KKTC, YDÜ Hastanesi’nin

Beş Büyük Kıta Kalite ve Mükemmellik Ödülü KKTC, YDÜ Hastanesi’nin 


Fransa merkezli Otherways Kuruluşu tarafından Beş Büyük Kıta Kalite ve Mükemmellik Ödülü İsviçre’de Kempinski Otel’de düzenlenen uluslararası törende YDÜ Hastanesi’ne verildi. YDÜ Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; İlk kez 1950’lerde Japon endüstrisinde kabul gören ve 1980’lerin başından itibaren de3 Batı ülkeleri tarafından benimsenen Toplam Kalite Yönetimi konusunda kabul edilen uluslararası standartları uygulayan, American Management Association ile American Marketing Association gibi Dünya’nın en önde gelen kalite yönetimi kuruluşlarına üye olarak uluslararası kurum ve kuruluşlara ortaya koydukları performanslara göre ödüller veren Uluslararası Otherways Kuruluşu’nun, YDÜ Hastanesi’ne Beş Büyük Kıta Kalite ve Mükemmellik Ödülü verdiği belirtildi.
ULUSLARARASI ÖDÜL İRFAN. S. GÜNSEL’E SUNULDU…
Toplam Kalite Yönetimi konusunda uluslararası standartlarda performans gösteren IBM, Motorola gibi Dünya’da önde gelen kuruluşların da Otherways Kuruluşu tarafından benimsenen uluslararası kriterler doğrultusunda ödüller aldığına yer verilen açıklamada, ödülün, beş kıtadan, kırktan fazla ülkeyi biraraya getiren galada YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan S. Günsel’e, KKTC adına sunulduğu vurgulandı.
GÜNSEL 40 ÜLKEYE SESLENDİ…
Uluslararası ödül törenine KKTC Cenevre Temsilcisi Ayda Soylu, Cenevre Maslahatgüzarı Fatma Arşehit, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Savaşan ile Ahmet Çağman ile birlikte katılan İrfan S. Günsel’in KKTC adına bir de konuşma yaparak ülkenin eğitim, sağlık ve turistik zenginliklerini anlattığı da belirtildi. Açıklamada, İrfan S. Günsel, Kıbrıslı Türkler adına başta organizasyonu gerçekleştirenler ile törene katılan ülke temsilcilerine KKTC’ye gösterdikleri sammimi ilgiden ötürü teşekkür ettiği bildirildi.
Bu haber 37 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER