Trafik çevirmeleri bezdirdi

Son günlerde Girne sakinleri oldukça şikayetçi. Akşam oldu mu bir yerden bir yere gitmeye korkar oldular.


Son günlerde Girne sakinleri oldukça şikayetçi.
Akşam oldu mu bir yerden bir yere gitmeye korkar oldular.
Nedeni ne terör, ne hırsızlık, ne de başlarına bir şey gelecek korkusu.
Sebep, son günlerde artan trafik çevirmeleri.
Özellikle öğrenciler hedef seçilmiş gibi.
Bir gece içinde iki kez polis kontrolüne takıldıklarını ve araçlarının didik didik arandığını söylüyor öğrenciler.
Bir günde iki kez çevirmenin anlamını çözmüş değiller.
Ve her gün aranmanın sebebini.
“Bir gün önce baktılar, ehliyet, ruhsat, sigorta, muayene tamam, ertesi gün ne bulacaklar” diye soruyorlar.
Polisler arasındaki koordinasyonsuzluğun kendilerini tekrar tekrar strese soktuğunu söylüyorlar.
Arabasında odun taşıyan bir kişinin aracında bir odun parçası kalmış olsa karakola götürüldüğünü, polisin adeta bahane arar gibi hareket ettiğini savunuyorlar.
“Elbette polis görevini yapıyor, bizim için yollara düşüyor ancak bu görevi yaparken abartıyor” diye düşünüyorlar.
Dolayısıyla polisin iyi niyetle yaptığı çevirmeleri kazaları önleme veya asayişi sağlama yönünde bir çalışma olarak değil, “illaki bir şey bulup ceza keseceğim” mantığıyla hareket olarak algılıyorlar.
Polisin özellikle hafta sonları çevirme yapıp belli yerlerde alkol kontrolü yapmasına kimsenin itirazı yok ama bir aracın her gün ve gecede iki kez aranması sürücüyü canından da, ülkeden de bezdiriyor.
Burada yapılması gereken polislerin koordineli çalışması ve Lefkoşa çemberinde aracı didik didik aranan birinin aynı gece Boğaz’da veya herhangi bir yerde tekrar çevirmeye maruz kalmaması.
Polisimizle, güvenliğimizle övündüğümüz bu ülkede imaj zedeleyici davranışlardan kaçınmamız gerekiyor.

Bu haber 9390 defa okunmuştur
  • Yetti Ünal özben  Girne - 26.11.2013 Alkollü kullananların cezalandırılmasına kimsenin bişey dediği yok. Yada trafikte tehlikeli araç kullanılanlar şikayet üstüne durdurulabilir. Ancak herşeyimiz tamam ama bizide uğraştırırlar. Amaçları nedir anlamam. Arabayı didik didik ararlar. Dünyanın hiç bi yerinde bu kadar sık denetim yoktur. Halkın huzurunu bozmaktan başka birşey değil. Sonrada neden turist gelmiyo diye ağlarlar..
  •    - 26.11.2013 Ne demek alkollü binme. Nerden bilin alkollü biner herkes.Tüm sürücüleri zan altında koyarsınız.ben içki içmem, işimden gelirim o saat iki defa çevirdi beni polis.çevirmeye birşey dediğimiz yok,yokta iki kere, yada hergün
  •    - 25.11.2013 bundan rahatsız olanlar anarşist ruhlu ve polise saygısı güveni olmayanlardır.Babasinin keyfine kimse kimsenin aracını çevirmiyor sen de aracına alkollü binme zoruna mı gitti ?
  • Huzursuzluk Rıza  Ertürk - 25.11.2013 Doğru gözlem mekan çıkışlarındaki kontrollere diyecek bişey yok fakat her gün yapılan çevirmeler haddini aştı. Hergünü geçiyorum günde iki defa çevirdikleri bile oluyor.İnsanlara huzursuzluk vermekten başka bişey sağlamıyor.
  • yaranamıyoruz. ex londoner  girne - 25.11.2013 denetim olur vay olmaz polis nerde.bu yazıyı kaleme alanın girnede yaşamadığı açık.kardeşim girne sokakları yarış pisti gibi.millet gürültüden uyuyamıyor. yollarda sarhoşu ayyaşı kendisini yarış şoförü sananlar.ne ararsan var. BIRAKIN DA POLİS iŞİNİ YAPSIN. bu manyaklar tarafından ezilmek istemiyorsunuz değil mi?
  • güzel yazı   - 25.11.2013 çok doğru yazdınız. cumartesi akşam lefkoşa çemberi yakınında çevirmeye uğradım, sonrada bellapais ışıklarında. nedir bu ama. nedir yaptıkları.güvenlik sağlaycaz diye bezdirdiler
  • Ğol İbrahim tosun  Girne - 25.11.2013 Çok doğru bir yazı. Günlerdir artan trafik denetlemeleri huzurumuzu bozdu artık yolumuzda gidemez olduk. Birşey bulduklarıda yok ne arıyorlarsa. Ayrıca arabayı aramaları yasal mı? Bu konuda bilgisi olan varsa bizi aydınlatsın.

:

:

:

: