KKTC’NİN BAŞARILARI CENEVRE’DEN DUYURULDU…

KKTC ve Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) temsilcileri küresel finan merkezi olarak isimlendirilen ve CERNyüksek enerji fiziğilaboratuarına, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ile Birleşmiş Milletler'in Avrupa'daki merkezi olan Genevre’de KKTC’nin başarılarını duyurdu.


KKTC ve Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) temsilcileri küresel finan merkezi olarak isimlendirilen ve CERNyüksek enerji fiziğilaboratuarına, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ile Birleşmiş Milletler'in Avrupa'daki merkezi olan Genevre’de KKTC’nin başarılarını duyurdu.

YDÜ Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; KKTC ile insanlarının elde ettikleri başarıların uluslararası platformlarda duyurulması ve Kuzey Kıbrıs’ın Dünya’daki farkındalığının artmasına yönelik olarak YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan S. Günsel, KKTC Cenevre Temsilcisi Ayda Soylu, Cenevre MaslahatgüzarıFatma Arşehit, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Savaşan ile Ahmet Çağman’ın katılımıyla Cenevre’de bir basın toplantısı düzenlendiği açıklandı.

İRFAN S. GÜNSEL; DÜNYA’NIN EN ÖNEMLİ PROJELERİNE KATKI KOYUYORUZ...
Toplantıda konuşan İrfan S. Günsel’in, KKTC’nin ve insanlarının, YDÜ Süper Bilgisayarı ile başta asrın deneyi olarak isimlendirilen parçacık çarpışması yanısıra, Temiz Enerji Projesi, Kanserle ve AIDS ile Mücadele, Grip Antiviral Araştırmaları, Besin Değeri Yüksek Pirinç Üretimi gibi konularda insanlığın geleceği için çok önemli projelere katkı koyduğunu söylediği belirtildi. Günsel, YDÜ’nün Dünya’nın geleceğine yön veren uluslararası çalışmalara katkı koymasında Kıbrıs Türk insanının olağanüstü gayreti ve emeğinin bulunduğunu belirttiği konuşmasında “YDÜ Hastanesi nezdinde KKTC’ye Dünya Sağlık Örgütü’nün merkezinin de bulunduğu Cenevre’de Beş Büyük Kıtada Kalite ve Mükemmellik Ödülü’nün verilmesi, ülke insanımızın emeklerini ve gayretlerini taçlandırmış, üniversitemizi de onurlandırmıştır” dediği kaydedildi. Günsel, alınan her ödül ve ulaşılan her başarının KKTC’nin dünya nazarında hak ettiği noktaya ulaşmasında önemli bir kilometre taşı olduğunu da vurguladı.

SOYLU; YDÜ, KIBRIS TÜRK HALKI’NIN HAKLI DAVASININ DÜNYA’YA
DUYURULMASINDA BÜYÜK HİZMET VERİYOR..
“YDÜ’nün yıllardır göstermekte olduğu uluslararası başarılar KKTC’nin temsilcileri ve vatandaşları olarak bizleri gururlandırmaktadır” diyerek sözlerine başlayan KKTC Cenevre Temsilcisi Ayda Soylu’nun, ülkemizdeki ilk üniversite hastanesi olan YDÜ Hastanesi’nin uluslararası platforumlarda sürdürdüğü ve devletimizin sesini duyurduğu, bayrağımızı dalgalandırdığı çalışmalarıyla gurur duyuyoruz ifadelerini kullandığı belirtildi. Soylu, ülkemizin güzide kurumlarından YDÜ ve Hastanesi özelinde KKTC’ye, kırktan fazla ülkenin katıldığı uluslararası bir organizasyonda beşkıta kalite ödülünün verilmesiyle elde edilen başarının, Kıbrıs Türk Halkı’nın haklı davasının dünyaya duyurulmasında büyük bir hizmet olduğunu söyledi.

SAVAŞAN; YDÜ’NÜN BAŞARISI,ÜNİVERSİTENİN HALKIYLA BÜTÜNLEŞMESİNİN BİR ESERİDİR...
YDÜ’nün bu yıl yirmi beşinci yaşını kutladığınıbelirterek konuşmasına başlayan Ahmet Savaşan ise eğitimde çeyrek asırı geride bırakan YDÜ’nün eğitim, sağlık ve turizm alanlarında Dünya başkentlerinde pek çok değerli ödüle laik görülmesinde başta Dr. Suat İ. Günsel yanısıra bütün Yakın Doğu ailesinin çok büyük rolü olduğunu söyledi. Savaşan YDÜ’nün çalışkanlığı ve üretkenliğinin ülkenin karakterini yansıttığını söylediği konuşmasında gerek ulusal gerekse de uluslararası alanlarda elde edilen başarıların üniversitenin halkıyla bütünleşmesinin bir eseri olduğunu sözledine ekledi.
Bu haber 173 defa okunmuştur
  •    - 25.11.2013 Bahçesinde camii olan okulu eminim İsviçre ayakta alkışlamıştır!

:

:

:

:

DİĞER HABERLER