Trafik çilesi

Ülkemizde trafik konusunda yeterli önlemin alındığını söylersek yanlış olur.
Ülkemizde trafik konusunda yeterli önlemin alındığını söylersek yanlış olur. Trafik konusunda kronikleşen belli başlı sorunlar var ve görmemize rağmen çözüm üretemiyoruz. Bu sorunlardan biri de kendi kendimize açtığımız yada yarattığımız tali yollar…

Özellikle sabah saatlerine Lefkoşa’ya gideniniz varsa ne demek istediğimi çok iyi anlamıştır. Gönyeli çemberindeki trafik yoğunluğu halkı farklı yollara itmiş ve tarlalardan yol açıp ana yola bağlamışlar. Trafik ekipleri önlem almaya çalışsa da nafile. Halk yine bildiğini yapıyor çünkü işe geç kalıp işten atılma riski var.

Kazara bu saatlerde biri hastalansa ve Ambulans o keşmekeşin içinden çıkmaya çalışsa o da yol bulamayacak haliyle insan eliyle açılmış tali yollara sapacak.

Tabi bu konuda alınan önlemler ve çeşitli projeler var ama herkes başının çaresine bakmaya devam ediyor çünkü icraat yok.

Akşam saatleri de yine Lefkoşa’dan çıkış tam bir işkence. Atatürk Spor Salonu’ndan Gönyeli çemberine yada Hastane bölgesinden yine Gönyeli Çemberi’ne gelene kadar akla karayı seçiyoruz.

Bu çile inşallah bir gün bitecek ve bizde o günü göreceğiz ama kimsenin (yetkililer) zaman veremediği gibi bende (yetkisiz) zaman veremiyorum. Sürekli konuyu takip ediyorum ama sıfıra sıfır elde sıfır…

Bugün neden mi bu konudan bahsettim?

Bahsettim çünkü bu trafik konusundan bende muzdaribim.

Program saatimin 16:00, Devlet Dairelerinin iş çıkış saatinin 15:30 olması Lefkoşa’dan gelen konuklarımı zora sokuyor ve zaman zaman programa biraz geç başlamak zorunda kalıyoruz.
Benim konuğum olmamasına rağmen trafikten dolayı programa geç kalan konuklardan biri de KTAMS Başkanı Sayın Ahmet Kaptan’dı…

Kaptan “aman geciktim” diyerek merdivenleri indi… Saygısına ve centilmenliğine hiçbir zaman diyecek birşeyim yoktur Sayın Kaptan’ın… Bende onu görünce oturduğum yerden ayağa kalktım ve hoş geldiniz dedim.

“Hoşbulduk” kelimesinin ardından Kaptan yine her zamanki esprili üslubuyla “bu trafik sorununu kim çözerse oyumu ona vereceğim” dedi.

(Trafikten bıktığı ve yorulduğu her halinden belliydi. Eylemlerde devleşen o adamı zamlar değil de trafik bezdirmişti)Gülüştük… “Sayın Başkan” dedim “bu söylediğinizi Sosyal Paylaşım sitesinden sizin ağzınızdan paylaşacağım”. O’da bana; “sözümün arkasındayım” dedi. Bende Sosyal Paylaşım yerine buradan paylaşmak istedim.

Sevgili yetkililer halkın sorunlarını çözmenizi bekliyoruz ama lütfen şu trafik sorununa da el atın…


Bu haber 230 defa okunmuştur
  • SUC HUKUMETTE LONDRA  LONDRA - 05.12.2013 TRAFIGE CIKAN ARABALARIN INANIN YARISININ YA SEVRUSEFERI YOK YA MUAYENESI YOK YA SIGORTASI ( KASKO ) su YOK. GECENLERDE BIR YAZI OKUDUM GAZETENIN BIRINDE BIR GUNDE 700e YAKIN CEZAI ISLEM YAPILDI. YANI BU DEMEKTIRKI SAATTE 90--100 CEZA. NERDE YASIYORUZ NERDE HUKUMET. DUNYANIN HICBIR YERINDE BOYLE BIR OLAY OLMAZ. SAYIN MEHMET AVCI BEYI DINLEYEN YOKKI MEMLEKET DUZENE GIRSIN TRAFIK KONUSUNDA. BAKIN KAZALARA HER KAZAYI YAPANLAR YA 18 YA 19 YASLARINDA DAHA COCUK OKULUNU BITIRMEDEN EHLIYET SAHIBI OLUYOR,DAHA ASKARLIGINI YAPMADAN EHLIYET SAHIBI OLUYOR. BU EHLIYETLER NASIL VERILIYOR? YOKSA TEST ESNASINDA ARABAYI CALISTIRA BILENE EHLIYET VERILIR? YADA BIR TELEFONLA VERILIYOR BU EHLIYETLER? SAYIN NIHAN HANIM K.K.T.C.nde trafik cilesi bitmez bitmeyecekde.

:

:

:

: