Atatürk Öğretmen Akademisi…

Haftalar öncesinden Ayşe OKTAN’la görüşüp günümüzü ayarladık.


Haftalar öncesinden Ayşe OKTAN’la görüşüp günümüzü ayarladık. Akademide de en az yılda bir kez, onun sayesinde öğrencilerle buluşuyorum. Her zaman söylediğim gibi gençler benim için, gerçekten GENÇLİK AŞISI oluyor.
Çarşamba günü heyecanla gözümü açıyorum. Çok heyecanlıyım.
BUGÜN ATATÜRK ÖĞRETMEN AKADEMİSİNDEYİM...

Günaydınlar!

Bu sabah saat 10.30 da Atatürk Öğretmen Akademisi'nin konuğu olarak, ÖĞRETMEN ADAYLARIyla bir söyleşimiz var.

Öyle heyecanlıyım ki! Onlarla buluştuğum her yıl aynı heyecanı hissederim çünkü ben de bir ÖĞRETMENİM...

Onlarla HAYATA DAİR her şeyi konuşacağız... En çok da yeni nesillerin yetiştirilmesinde çok dikkat etmeleri gereken noktalar üzerinde duracağım... / dilim döndüğünce/ aklım yettiğince / yüreğimin tüm sıcaklığı ile...

Bu günümün çok güzel geçeceğini söylüyor: dünyayı aydınlatan güneş, dışarda cıvıldayan serçeler... SİZİN DE GÜNÜNÜZ ÇOK GÜZEL GEÇSİN EFENDİM...

Ayşe TURAL

ATATÜRK ÖĞRETMEN AKADEMİSİNİN SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİNE...

Başta sevgili Akademi Kütüphane Müdürü Ayşe Oktan olmak üzere söyleşiye katılan gençlere sonsuz teşekkürlerimi iletmek isterim.

Geleceğin aydın öğretmenlerini, düşüncelerini aktarırken, fikirlerini savunurken görmekten, onlarla tartışmaktan gurur duydum...

Her gencin endişesini, hayata bakışını, hayatı ve insanı sorgulayışlarını çok beğendim. Özellikle eğitim ve öğretim konusuna ciddi ciddi eğildiklerini görmekten inanılmaz keyif aldım.

Yılların eğitimcisi olarak, hepsini ayrı ayrı tüm içtenliğimle kutluyorum... AKADEMİ'nin onların ÖĞRETMEN kimliklerine inanılmaz özellikler kattığını görmekten duyduğum mutluluğu açıklarken tümünü sevgiyle kucaklıyorum...

Ayşe TURAL

GENÇLERİMİN SÖYLEŞİ SONRASI YORUMLARI (Yazılarınızın arasına ÇOCUK ŞİİRLERİ katıyorum, bu sayfaları saklayacağınızı biliyorum çünkü…
BULUT
Küçük bulut
Gezdiğin yerlere
Beni de götürür müsün?
Hem
Uçurtmamı da buluruz belki
Dün kaçırdığım…/ AYŞE TURAL

“ Bize aktarmış olduğunuz bilgiler ve yaşamış olduğunuz tecrübelerden, vermiş olduğunuz örneklerle çok büyük katkı yaptınız. Çok teşekkür ederiz, tüm AÖA öğrencileri adına…/ DERMAN PAŞA”
“ Hayatı dolu dolu yaşamış, çok okuyup öğrendiklerini bize içtenlikle aktardığınız için size çok teşekkür ederim…/ İSİMSİZ”
“ Çok güzel bir paylaşımdı. Hayattaki herkesin fikirlerine ve tercihlerine saygı göstermeliyiz, diye düşünüyorum. / YAŞAR”
“ Bize aktardığınız bilgiler için, verdiğiniz örneklerle bizi aydınlattığınız için teşekkür ederiz./ FATMA ÖZKUT”

ANNE
Anne
Gelsem yanına
Koysam başımı dizine
Okşasan saçlarımı
Yine senin küçük kızın olsam
Beyaz kurdeleli…/ AYŞE TURAL

“ Benim için, hayatım boyunca yer alacağım statü olan ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ için çok fazla bilgi edindim. Yeni şeyler öğrenmek, kendime yeni bir şeyler katmak beni çok mutlu etti. Tam anlamıyla “ AYDINLANMAK” sözcüğü bu durumu anlatmaya yetecektir. Teşekkürler… /SONAY DARBAZ”

“ Bugünkü dinletide, fikirlerinizle bizi aydınlattığınız için teşekkür ederim. İçtenliğiniz ve samimiyetiniz için ayrıca teşekkürler… / SİMGE SER”

“ Tecrübelerinizi ve öğütlerinizi bu kadar samimi ve içten dile getirdiğiniz için, kendi adıma ve arkadaşlarım adına çok teşekkür ederim. Ayrıca SEVGİ KUTUMU bir parça daha doldurduğunuz için de teşekkür ederim. Tekrar görüşmek dileğiyle… / HATİCE TOTO”

ARTIK
Artık büyüsem
Nasıl olur?
Ellerim büyüdü
Ayaklarım büyüdü
Yüreğimse
Hala yaramaz çocuk… / AYŞE TURAL

“ Güzel YAŞAMA SEVİNCİNİZ ve güler yüzünüzle bize aktardığınız bilgiler için teşekkür ederim. Güzel bir paylaşımdı…/ CEMRE”

“ Öğretmenliğin ne kadar saygın bir meslek olduğunu… İnsan yetiştirdiğimizi… Öğretmenin güler yüzlü olmasını… Güzel konuşması gerektiğini… öğrendik…
OLUMLU DÜŞÜNMEYİ öğrendik… Size çok teşekkür ediyorum AYŞE TURAL… / GİZEM LATİFOĞLU”
“ Bizimle paylaştıklarınızı USANMADAN dinledik. Güzel enerjinizi bize aktardınız…Teşekkürler… / İSİMSİZ..”

“ Güzel bir paylaşımdı. NEŞENİZ bize de geçti. Olaylara FARKLI BAKIŞ açılarıyla bakmayı gösterdiniz. Hayat elbette her zaman toz pembe değildir…/ YÜKSEL”

ÇİÇEK
Merhaba
Minik çiçek
Dokunabilir miyim yapraklarına
Koklayabilir miyim seni
Okşayabilir miyim gözlerimle
Gökkuşağı renklerini…/ AYŞE TURAL

“ Sizinle sohbet etmek, bizler için çok özel ve çok güzeldi. İyi ki geldiniz… Ve yine iyi ki sizinle sadece ŞİİRİ değil, eğitim başta olmak üzere HAYATA DAİR ne varsa konuşmak çok güzeldi… ŞÜKÜFE MİNİFOĞLU”

“ POZİTİF bir enerjiniz var. Sizinle tanışmak çok güzeldi. Hayatın NE KADAR GÜZEL olduğunu bir kez daha anladım…/ TİENŞAN ÇAYDAMLI”

“ Sizinle tanışmamızın 2. Yıldönümü… Ve biz size hala doyamadık. SEVGİ DOLU YÜREĞİNİZ ve eşsiz bilgilerinizle bizi ve YOLUMUZU AYDINLATIYORSUNUZ… İyi ki varsınız…/ SALİSE ERGÜVENER/ ÖZSEN AKTÖRE/
HÜSEYİN TOTO / ALİ KOZOK/ GÖKAN GÜNER
DİLEK
Uç böcek uç
Kapadım gözlerimi
Sen avuçlarımda
Aklım yüreğimde
Bir dilek tuttum… / AYŞE TURAL

“ Yüzlerde tatlı bir tebessüm, zihinlerde kalıcı bir iz bırakan bir söyleşi oldu. Sizi burada görmek çok güzeldi…/ ÖZLEM SAMSA

“ Hayata dair her konu hakkında ENGİN bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için şahsım adına çok teşekkür ederim… ALİ SAYALAN

“ Bize aktarmış olduğunuz bilgi ve tecrübelerinizden dolayı teşekkür ederiz. Sizinle tanışmak çok güzeldi…/PEYMAN Z..”

“ Bize verdiğiniz bilgilerle bizi aydınlattınız. Enerjiniz çok yüksekti ve neşeli hallerinizle de bizi mutlu ettiniz. Bazı fikirlerinize katılmasam da sizin nasıl düşündüğünüzü bilmek ve sizi dinlemek güzeldi… Teşekkürler…/ HAMİDE AVCIBAŞI”

ÖDÜL
Yaşam
Bir gökkuşağı bilmecesidir
Zamanlarda
Sen
En güzellerini topla güneşlerin
Umutların kaynağını ara bul
Gülümsersen hayata
Büyük ödül senindir…/ AYŞE TURAL

“ Güzel bir söyleşiydi. Herkesin hayatı ve doğruları kesinlikle kendisinedir. Hayat her zaman kelebekli değil, dikenli taşların yollarından da geçer… / AYŞE..”

“ Bir- iki konuda düşüncelerimiz farklı olsa da sizi dinlemekten keyif aldım. Hayata bu denli pozitif bakabilen nadir insanlardansınız… Sevgiler…/ MELEK ALNUR”

“ Hafızalarımızda yer eden bir söyleşi oldu. Birçok görüşü paylaşıp tartıştık. Yararlı olduğunu düşünüyorum. Ancak zamanımız çok kısıtlıydı. Sizi yeniden burada görmek isterim. MELİS”
SAVAŞ
Bir bilgeye sordum
“ savaş ne zaman bitecek?” diye
Barışın eteği
Ne zaman kirlenmezse
ÇAMURdan
O zaman, dedi…/ AYŞE TURAL

Sevgili Gençler,
Bana gösterdiğiniz ilgiye ve sevgiye çok teşekkür ederim.
Sizinle tartışabilmek, inanın beni çok mutlu etti.
Bir konuşmada her şeyin olduğu gibi onaylanması TARAFLARDA BİR EKSİKLİK olduğunun göstergesidir, derler…
Toplumdaki en güzel ve doğru düşünceler, fikirlerin çarpışmasından doğar…Tekrar görüşmek dileğiyle…

ULUSLAR ARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİSİ/
ARZU ÖZEN’DEN BİR ŞİİR…

UMUDUN AYDINLIĞI
Zamanın yorduğu günlerde,
Bir sızı hissettiğinde yüreğinde,
Ellerin tüm dalları bırakıp,
Umutsuzluklara tutunduğunda,
Ben nerdeyim, nasılım sorularında boğulup,
Cehennem sıcağını çektiğinde göğsüne,
Sevdalara yağan karın sisi gözlerine çöktüğünde,
Ve vazgeçtiğinde her şeyden, Kelimelerden ayrılıp cümlelerden boşandığında,
Dul kaldığında dudakların,
Bir kalem yeter hayatına NEŞE yazmaya.
O kalemle dönersin UMUDA AYDINLIĞA… / ARZU ÖZEN

ÇATALKÖY İLKOKULUNUN ŞİİR OKUMA YARIŞMASI...

Çatalköy İlkokulunun sevgili öğrencileri bugün saat 9.00 da ŞİİR OKUMA YARIŞMASI etkinliğine katılacaklar...

Yarışma, Çatalköy Belediyesinin yeni açılan KÜLTÜR MERKEZİnde yapılacak... Ben de orada olacağım. Önce küçük bir konuşma yapacağım. Ardından da jüride görev alacağım.

Sevgili öğrencilerle onlara ŞİİRİ sevdiren öğretmenlerini şimdiden sevgiyle kutluyorum...

İnanıyorum ki, çocuklarımızın gönüllerini güzelliklerle donatırsak, onlar da kendilerine DAHA GÜZEL VE MUTLU DÜNYALAR kurabilirler...

Ayşe TURAL
3 Nisan 2014 Perşembe… Çatalköy etkinliği için beni arayan Sevgili DERMAN ATİK’le sabah, Belediyeye ait kahve- lokanta benzeri güzel bir bahçedeyiz. Kahvaltım bile hazır… Acele kahvelerimizi yudumlayıp yeni yapılan Kültür Merkezine gidiyoruz. Salon hıncahınç dolu… Alkışlarla karşılanıyoruz…
Öğrencilerin ve ailelerinin ilgisi inanılmaz… İlkokulun yarışmaya katılan öğrencileri şiirlerini okuyor. Ardından dans ve tiyatro gösterileri var. Biz, puanlamayı yapıyoruz. Bir konuşma yapıyorum, bütün çocuklar birinci…. Diyorum. Üzülmesinler, ağlamasınlar istiyorum… Sevgiyle uğurlanıyoruz, coşkuyla… Tekrar görüşme dilekleriyle ayrılıyoruz…
Ayşe TURAL


Bu haber 295 defa okunmuştur

:

:

:

: