Ben hiç çocuk olmadım ki

Küçük yaşlarda iki ağabeyinin bağlamalarından yükselen müzik nağmeleri ile tanıştı…

Küçük yaşlarda iki ağabeyinin bağlamalarından yükselen müzik nağmeleri ile tanıştı…
Ailenin en küçüğü olduğundan herkesin gözbebeği olarak yetiştirildi. Babası küçük yaştan itibaren “Senin sesin güzel, sen sanatçı olmalısın” sözleri ile kendisini teşvik etti.

10 yaşında iken ilkokulda organize edilen ses yarışmasında “Müzik Kraliçesi” oldu. İlk sahne deneyiminde ilk birinciliğini aldı. Müzikle iç içe sürüp giden yaşamında 14 yaşına geldiği zaman ilk bestesini yaptı.. Söz ve müziği kendisine ait olan ilk beste çalışması “SEVDİĞİM” adını taşıyor. Bu zaman diliminde çok değerli hocalardan ders alarak müzik alanındaki ufkunu daha da genişleterek birçok bestelere imza attı.
İlk albümü 1994 yılında “Günaydın Hayatıma” müzikseverlerle buluşur. Daha sonra “Mazi” isimli ikinci albümü ile yurt dışında ilk TV deneyimine imza atar. İki şarkısı TRT denetiminden geçtikten sonra Türkiye’nin birçok kanalların kapıları Özay’a açılır. 1997 yılında “Benim İnsanım” isimli sözü ve müziği kendisine ait eseriyle Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu tarafından keşfedilir ve Türkiye genelinde yapılan engelliler festivallerinde bu şarkı slogan olarak kullanılır. Bu şarkı ile 1997 yılında yılın sanatçısı seçildi. 1998 yılında “En üretken sanatçı” ödülüne laik görüldü ve bunu takip eden birçok ödüller aldı. 1999 yılında doğaya olan tutkusunu Parlamentoya kadar taşıdı. Her doğan çocuğun adına bir fidan dikilmesi, okullarda diploma alan öğrencilerin birer ağaç dikmesi içeriği ile kampanyalar yürüttü ve özellikle medya kurumlarının bahçelerine kendi elleri ile ağaç dikerek bu doğa sevgisinin kitlelere taşınmasında öncülük etti.
2005 yılında Türkiye’de satışa çıkan “AL BENİ BENİ” albümü ile yeniden hayranları ile kucaklaştı. “Al Beni Beni” klibinin çekimlerinin tamamı Kıbrıs’ın en güzel mekanlarında yapıldı. 20 Temmuz 2007 tarihinde sanat ve spor adına İstanbul boğazını karşıdan karşıya yüzerek geçti ve çok onur verici bir olaya imza attı. 2009 yılında çıkardığı; Kıbrıs’ın birçok tarihi mekanında -Başta Afrodit’in doğduğu yer- çekilen 8 klibi içeren “Afrodit” albümünü bir yazı ile birlikte dünyanın önemli liderlerine göndererek Kıbrıslı Türklerin kültürel kuşatılmışlığını dikkatlerine getirdi ve liderler nezdinde büyük etki yarattı. 2010 yılında en üretken bayan sanatçı ödülünü aldı. 2011 yılında “KKTC Temsilcisi Özel Ödülü”nü (magazinci.com) çok değerli sanatçı Adnan ŞENSES’in elinden aldı. Star Kıbrıs gazetesinde yıllardan beri her Cumartesi günü yazıları yayınlanmaktadır. Yazdım ve Ben hiç çocuk olmadım ki isimli iki tane kitap bunu takiben birçok beste ve şiire imza atmaya devam ediyor. Sanatının yanında spor tutkusu ile yüzmek, at biniciliği; zaman zaman dalgıçlık ve dağ yürüyüşleriyle yaşamını sürdürüyor. Canından çok sevdiği bir kızı ve bir oğlu var.

İnsanın kendi senfonisini anlatması yazması bir başka duygular yaşatır insana, geçen zaman, yaşananlar,uçup giden anılar, bir sanatçın gözünde yüreğinde bir başkadır. Bazen duru bir deniz, bazen esen bir rüzgar bir fırtına, çağlayan bir nehir şelale ve okyanuslara doğru zorlananlar akışlar… İçinde kocaman bir güç sadece yarınları düşünen o yaratıcı gücü gün ışığına nakış nakış ilmek ilmek yaratıpda insanla paylaşmak kucaklaşmak… Bu dünyadan göçüp giderken geride ölümsüz anılar bırakmaktır bir sanatçının amacı… Gözünde yüreğinde sadece sevgi ve paylaşım, insan ayrımı yapmadan hatta toprak, coğrafya. Ayrımı yapmadan kucaklayıcıdır, sarar sarmalar gücünü o yüreğindeki saf temiz duygularından alır… Kuşları kelebekleri karıncaları hatta sürüngenleri, kuru dalları bile sever ve kucaklar , ağlayan bir çocuk gördüğü zaman veya bir çaresiz içi burkulur yüreği sızlar. Duyguları her zaman sevgi yüklüdür… Ben hiç çocuk olmadım ki doğuşu yaratılışı geçmişten günümüze kadar yaşanan bir demet anılar ve sanat uğruna atılan bir demet imzalar… 4 Haziran 2014 Çarşamba saat 20’de Difigaro Girne’de BEN HİÇ ÇOCUK OLMADIM Kİ… Kitap, albüm ve klip tanıtımı bir kokteylle halkla kucaklaşıp gün ışığına adım atacak…
SİZİ SEVİYORUM

Bu haber 5071 defa okunmuştur

:

:

:

: