UBP İskele mitingi Halil Orun ile bütünleşti

İskelede Belediye Başkanı Halil Orun KKTC’de en başarılı başkanlardan birisidir.

İskelede Belediye Başkanı Halil Orun KKTC’de en başarılı başkanlardan birisidir.Hesabını çok iyi bilen, borcu olmayan 10 milyon TL’si bulunan bir belediye. Seçim iddialı mı?Tabi ki, evet. Yılların başarılı başkanı ve diğerleri, öncelikle partisi UBP’yi terk edip bağımsız aday olan Hasan Sadıkoğlu, UBP disiplinli bir parti ki, en son kurultay krizlerinden sonra süratle toparlandı ve yerel seçimlere hızlı bir tempo ile girdi.
İskele çok ayrı çünkü farklı dedikoduların yayıldığı bir belde oldu. Kulağımıza gelen haberler ciddi bir manipülasyon ve hedef şaşırtmayı içeriyor. Yıllarca partili olacaksınız, partinin aldığı bir karara disiplini bozacaksınız ve bağımsız aday olacaksınız. Kim yaptı bunu? İskele’de hasan Sadıkoğlu.UBP’den istifa edip aday oldu. En demokratik hakkı, ancak partili olma hele UBP’li olmak bu davranışı öngörmez yani yanlış yaptı kurumsal bir yapı olan UBP’ye karşı.
Bununla mı kaldı; kalsa ne ala. Parti ile ilişkilerini kesti gitti bu süreçte.UBP’li değil maalesef. Bu günlere Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun adını kullanıyor ve onun desteğini aldığını gezip söylüyor, Cumhurbaşkanı’ndan selam getirdiğini yayıyor gittiği yerlere!!!!!!!!!!!!
UBP Genel Başkanı Özgürgünaylarca önce açıklamıştı;UBP’nin Cumhurbaşkanı adayı Eroğlu’dur, İskele bölgesinde geçen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Eroğlu çok iyi oy aldı. Şimdi aptalca bir polemiğe izin verir mi? Yerel seçimlerin ardından artık süreç Cumhurbaşkanlığı seçimleri destek arayan Eroğlu kendi tabanının aleyhine seçimlere müdahil olur mu, bu kadar engin tecrübeli bir siyasetçi.
Maalesef adını kullanmaya çalışıyorlar, kaldı ki kızı Resmiye Canaltay UBP Gazimağusa ilçe başkanı olası bir başarısızlık hepsinin hanesine yazılır yalınızca başkanların değil. Kaldı ki İskele belediyesi çok ayrı başarılı bir belediye.
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu Karpaz’dan Yeşilırmak’a çok iyi gözlem yapmaktadır. İskele Cumhurbaşkanlığı’nda onun kalesi gibi duran beldelerden biri. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini de hesaplayarak niye UBP’nin zayıflamasını istesin ki. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 9 ay kaldı.
Yerel yönetim seçimlerinde başarılı bir UBP hali ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de daha etkin bir rol alır. Parti adayı da Cumhurbaşkanı Eroğlu olduğuna göre bu işler ile ilgilenenler iyi hesap yapsın ki yanlışa düşmesin.
Partiler kurumsal yapılardır tüzükler ile yönetilirler inişleri çıkışları olur, bu dönem ki hassas bir dönemdir. UBP adayına karşı çıkan bir UBP’linin ne yapmaya çalıştığını iyi anlamak gerekir, bu yalınızca partiyi bölmektir Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partiye zarar vermektir.
Birçok bilgi geliyor bizlere de bu İskele konusu beni düşündürdü ondan yazmak istedi. Çünkü Derviş Eroğlu’nun da adı kullanılıyor Cumhurbaşkanlığı seçim sürecine az bir süre kalmışken. Ben bu dönemde UBP’yi daha çok partisine sahip çıkar görmekteyim, zaman zaman bazı olaylar daha iyi toparlanmaya neden olur.
Özelde İskeleyi biraz inceledik ki, özellikle UBP açısından. Ben seçime katılan tüm partilere ve tüm adaylara başarılar diliyorum, vatandaşlarımıza da lütfen sandığa gidip en demokratik hakkınız olan oy verme hakkınızı kullanın.
Bu haber 843 defa okunmuştur

:

:

:

: