50’ye yakın bildiri sunuldu

Yakındoğu Üniversitesi'nin düzenlediği 3.Disiplinlerarası İngiliz Dili Çalışmaları Konferansı sona erdi
Yakındoğu Üniversitesi'nin düzenlediği 3.Disiplinlerarası İngiliz Dili Çalışmaları Konferansı sona erdi

Yakındoğu Üniversitesi Büyük kütüphanede gerçekleşen 3.Disiplinlerarası İngiliz Dili çalışmaları Konferansında İngilizcenin Öğretimi, Dilbilimi, İngiliz Edebiyatı ve Çeviri alanlarında 50’ye yakın bildiri sunuldu.
Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, dünyanın farklı coğrafyalarından konferansa katılan bilim insanları, İngilizcenin gelişen dünyada ortak iletişim dili olarak kabul gördüğünü belirterek mutlaka öğrenilmesi gerektiğine vurgu yaptılar.
İngiliz Dili ve Edebiyat Böl. Başkanı Yrd.Doç.Dr. Mustafa Kurt, İngilizce öğretimine ilişkin yapılan sunumlarda, bu alanda karşılaşılan sorunlar, uygulanan yöntem ile teknolojiler detaylı olarak tartışıldığını belirtti. İngiliz dilbilimi alanında yapılan sunumlar genelde edimbilim (pragmatics) odaklı bilimsel çalışmalardan, çeviri alanındaki sunumlar da uygulama merkezli araştırmalardan oluştuğunu vurgulayan Yrd.Doç.Dr. Kurt, İngiliz Edebiyatı sunumları ise alandaki edebiyatçıları ve eserlerini kapsamaktaydı dedi.
Konferansın kapanışında Amerikalı şair Prof. Dr. PaulaClossonBuckMağusa ve kapalı Maraş için yazdığı şiirlerini okudu.
Bu haber 26 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER