Ralliye balya var hayvancıya yok

Bugün aslında yazı yazmayacaktım. Ancak bir arkadaşım aradı ve bu yazıyı yazmak zorunda kaldım. Yazım kısa olacak

Bugün aslında yazı yazmayacaktım. Ancak bir arkadaşım aradı ve bu yazıyı yazmak zorunda kaldım. Yazım kısa olacak. Şunu öncelikle belirtmek istiyorum: ben geçenlerde de, yazdım ralliye karşı değilim. her ne kadar da Rum tarafı bu ralli için Kuzey Kıbrıs “işgal” altındaki bölgede oluyor demişse de, yine de Kuzey Kıbrıs’ta bir otoritenin olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bu otoritenin yönetiminde, Rum tarafının hiçbir etkisi ve yaptırımı da yoktur. Bizler izin verdiğimiz doğrultusunda olacak olanlar gerçekleşiyor. Yani tanınsak da, tanınmasak da bir devlet olduğumuz ortada. Bu gerçekler ışığında ralliyi düzenleyenlere ve ben de desteğim başta direk ilgilendiği için Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş’a.
Başlıktan da anlaşılacağı üzere, kuraklıktan etkilenen özellikle hayvancı kaba yem olarak balya kıtlığı yaşamaktadır. Önmüz kış ve hayvancının ağılında yeteri miktarda balyası yok. Ancak ralli için bugün kullanılacak güzergaha balyalar döşendi. Beni aradılar ve bende bunu bu şekilde değerlendirdim. Gerçekten de,balya ralliye var da, hayvancıya yok mu?
İşte merak edilen ve yanıtlanması gereken soru bu..

Bu haber 878 defa okunmuştur
  • LONDRALI  UK - 20.09.2014 yani simdi mantklidir ? akil isidir ?? o hadar ev dukkan insan icinde o kadar toz duman eksoz dumanlari .... ha kibrista ralli ...
  • exoz dumani ozkan  londra - 20.09.2014 Aksa ve Teknecik'ten bir aylik ZEHIRDEN 3 GUNLUK EKSOZ ZEHIRINDEN DAHA FAZLA!..Ralliye karsi degilim,uygun yer bulunmali.
  • Balyalar ince  NY - 19.09.2014 Icin onerim Ralliden sonra dileyen hayfancilars yari fiyatina satilsin diyorum ben :)

:

:

:

: