Türkiye’den elektrik getirme nereden çıkmış!

Ülkemizde yaşanan bazı hadiseler bizleri hayretler içinde bırakıyor.

Ülkemizde yaşanan bazı hadiseler bizleri hayretler içinde bırakıyor. Bunlardan biri de Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen) tarafından Türkiye’den elektrik getirilmesine gösterdiği tepkidir. Şöyle ki; EL-SENTürkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “suyun ardından kablo ile elektrik de getirileceğine” ilişkin açıklaması üzerine, hükümetten konuyla ilgili açıklama istedi.El-Sen Başkanı Çağlayan Cesurer yazılı açıklamasında, “Basiretsizliğin bu kadarı da artık fazla. Bu hükümet ne zaman TC’den kablo ile elektrik getirilmesine karar verdi? Ortada yapılmış herhangi bir fizibilite çalışması var mı? En önemlisi hükümetin bilgisi dahilinde olan ve halkımız bir yana, Bakanlar Kurulu kararı var mıdır? Varsa hangi tarihte resmi gazetede yayımlandı? Bu tür projelerin maliyeti nedir? Bu projeler Kıbrıs Türk halkına borç olarak yazılmıyor mu?” diye sordu (http://www.starkibris.net/index.asp?haberID=184567).

Türk Dil Kurumu’nun tanımına göre “BASİRET”gerçekleri yanılmadan görebilme yeteneği, uzağı görüş, seziş, anlayış, kavrayış, sağgörü, vizyon şeklinde tanımlanmaktadır. Türkiye’den elektrik konusunda kim basiretli kim basiretsiz okuyucuların takdirine bırakmak gerekiyor.

Yazılı ve sözlü olarak dellal ede ede Türkiye’den elektrik getirilmesine hem EL-SEN’in hem de CTP Genel Sekreteri başta olmak üzere iktidar partisine mensup yetkililerin haberi yokmuş gibi davranmasına hayretlerle tanık oluyoruz. KUSURA BAKILMASIN AMA BU HALKIN ZEKASI İLE BİR NEVİ ALAY ETMEKTİR.
Dellal olmuş bir konuda hem sendika hem de Hükümet yetkililerinin bile bile habersiz davrandıklarını iki emare ile belgelemek mümkündür:

1- Basında da yeraldığı gibi KKTC hükümet heyeti adına Başbakanlık Müsteşarı Alpay Afşaroğlu’nun 21 Şubat 2014’de imzaladığı aşağıdaki protokolde açıkça KKTC ile Türkiye arasında kablo ile elektrik transferi konusunda çalışmaların başladığı belirtilmektedir.


2- TC- KKTC ile imzalanan ve mevcut hükümet tarafından da uygulanacağı taahhüt edilen “SÜRDÜRÜLEBİLİR EKONOMİYE GEÇİŞ PROGRAMI” matrisinde açıkça Türkiye’den elektrik getirilmesi aşağıda gösterildiği gibi takvimlendirilmiştir. Bu matris halen KKTC Başbakanlık internet sayfasında (http://www.kktcbasbakanlik.org/tr-tr/ba%C5%9Fbakanl%C4%B1k/ekonomikprogram.aspx ) yeralmaktadır.Matrisde de görüldüğü gibi “8.1.4. T.C. ile KKTC arasında denizaltından elektrik iletim projesi gerçekleştirilecektir.”eylemi Ekonomi ve Enerji Bakanlığı sorumluluğunda Mart 2014’e takvimlenmiş ve bu süre de maalesef aşılmıştır.

Enerji Sektörü

AMAÇ: 8. Enerji Maliyetinin Düşürülmesi, Arz Güvenliği ve Enerji Verimliliğinin SağlanmasıSON SÖZLER:
• BENCİL İNSAN KENDİ ESARETİNE ZİNCİRLENMİŞ BİR KÖLEDİR... » -BERRİN KORKMAZ
• BİZ İNSANA, KENDİ İYİLİĞİNE ÇALIŞTIĞI İÇİN DEĞİL, KOMŞUSUNUN İYİLİĞİNE ÇALIŞMADIĞI İÇİN BENCİL DERİZ. » RICHARD WHATELY


Bu haber 723 defa okunmuştur

:

:

:

: