Talat takdiri hak ediyor

İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat son dönemlerde kendisiyle aynı görüşte olsun/olmasın herkesin takdirini topluyor.

İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat son dönemlerde kendisiyle aynı görüşte olsun/olmasın herkesin takdirini topluyor.
Parti içi sıkıntıları son derece itidalli bir bakış açısıyla değerlendiren Talat, Cumhurbaşkanlığına aday olmayacağını açıklamakla kalmadı, gerekirse partiye fiilen destek verebileceğini söyledi.
Eğri oturup doğru konuşalım; Cumhurbaşkanlığı yapmış bir kişinin böyle bir karar alması, kişisel çıkarları bir kenara koyacak vizyona sahip siyasilerin hala var olduğunu göstermek bakımından çok önemli.
Cumhurbaşkanlığı en üst makam olduğuna göre, bunun altında bir görev egonun pek hoşuna gidecek durum değil ancak Talat ego ve kibri devreden çıkardı ki bu kararı alabildi.
Gelelim CTP’ye ve Talat’a bu kararı aldıran koşullara;
Bilindiği üzere CTP’de artık ikilik ve güven bunalımı var.
Cumhurbaşkanı adayında bile tek ağız olmayı beceremedi parti…
Seçimden beri ısınan kazan artık kaynama derecesinde.
Cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıklayan ve halk tarafından sevilen Sibel Siber partisinin tümünün desteğini almış değil.
Cumhurbaşkanı Eroğlu aday olursa UBP’nin tam desteğini, Akıncı çıkarsa TDP’nin ve diğer sol uç partilerin desteğini alacak ancak Sibel Siber’in arkasında o derece candan bir güç yok.
Öyle görülüyor ki, Sibel Siber’e en büyük desteği, “ben partimin adayını desteklerim” diyen Talat verecek.
Sanki CTP’nin eksikliği bir lider…
Başbakan Özkan Yorgancıoğlu iyi bir kişi, sevilen bir başkan ancak liderlik konusunda aynı şeyi söyleyemiyor partililer.
Talat ise partide sadece başkanlık değil, liderlik de yapmış bir kişi. Dolayısıyla partiyi eski günlere döndüreceğine inanç tam.
“Ne partinin başına geçme planım var, ne intikam ve ne de milletvekili olma planım var. Benim tek yaptığım şey, partinin başına dönmeyi dışlamıştım ya, şimdi bu tutumumu değiştirdim. Koşullar gerekli kılarsa bunu dışlamayacağım dedim. Daha aktif olacağımı söyledim. Bu eğer beni taşırsa bir yere oraya giderim. Daha bir sürü koşullar var. Partili arkadaşların tutumu, partinin yönetim ve ileri gelenlerinin tutumu var” diyen bir Cumhurbaşkanı başka söze hacet bırakmıyor.
Aslında sadece CTP’de değil, diğer partilerde de başkanlar var ama lider var mı?
Ya da soruyu farklı şekilde soralım, o partilerin de bir lidere ihtiyaçları yok mu?
Bu haber 2809 defa okunmuştur
  • Ozlendiniz Ata  Magusa - 14.10.2014 Gercek bir lider,efendi,medeni ve ileri goruslu.Sayin Eroglu gibi gaylesi secimler olan ama toplumu olmayan birisi degildir.UBP,DP-UG,CTP-BG'nin parti baskanlari var ama bulunduklari mevkilerde lidermiler?Sayin Talat gibileri zor gelir bu ulkeye.Degerini hic bilmedik,sayin Eroglu gibi partisini bolmedi,perde arkasindan yonetmeye calismadi.Secimlerde kisisel cikarlarimiz icin oy toplum cikarlari icin oy kullandikca erimeye muhtacik.

:

:

:

: