GAÜ 30. Akademik Yıl Açılışı Töreni 21 Ekim’de

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 30’uncu Akademik yılında “global barış ve sağlık için bir olalım” sloganı ile ortak akıl çağrısı yapmaya hazırlanıyor.

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 30’uncu Akademik yılında “global barış ve sağlık için bir olalım” sloganı ile ortak akıl çağrısı yapmaya hazırlanıyor.
Konuyla ilgili GAÜ’den yapılan açıklamada “Yükseköğretim olgusunun içselleştirilmesi açısından işletme, eğitim ve araştırma; bir yukarı Avusturya örneği'” konulu GAÜ 30’uncu Akademik yıl açılış dersinin Uluslararası Üniversite Başkanları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Avusturya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Dr. Gerald Reisinger tarafından verileceği ifade edildi.
Devlet erkanı ve üst düzey protokolün katılacağı GAÜ 30. Akademik yıl açılış töreni, 21 Ekim 2014 Salı günü saat 10:00’da GAÜ Kıbrıs yerleşkesi Girne Kampüs Uluslararası Kongre Merkezi SpectrumHall’de gerçekleşecek.

GAÜ KÜRESEL BİLİM AİLESİ GİRNE KENTİ İLE EL ELE KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRECEK
Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen kortej yürüyüşü bu yıl “GAÜ Girne Kenti ile El Ele” sloganı ile 21 Ekim 2014 Salı günü saat 15:30’da Girne Kent Merkez’inde gerçekleşeceği bildirildi. Ayrıca açılış törenine GAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Memduh Erdal, Kurucu Rektör ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, GAÜ CEO ‘su ve Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Asım Vehbi ve Başkan Yardımcıları Olgun Üstün, Cemile Esenyel yanında Rektör Vekili Prof. Dr. Sadık Ülker, GAÜ küresel bilim ailesi ile öğrencileri katılacak.

TÜRK SİVİL HAVACILIĞININ KURUCUSU VE LİDERLERİNDEN VECİHİ HÜRKUŞ EĞİTİM BİNASI AÇILIYOR
GAÜ 2014-2015 Akademik yılını “Küresel Barış ve Sağlık Yılı” ilan ederken, “Göklerin hakimi ol” sloganı ile yola çıkan GAÜ Havacılık Yüksekokulu Vecihi Hürkuş Eğitim Binası’nın açılışı akademik yıl açılış töreninin ardından Devlet Erkanı, konuklar, akademik ve idari kadronun katılımı ile gerçekleşecek.

SAVAŞ UÇAĞI DÜŞÜREN İLK TÜRK PİLOT…
Konuyla ilgili GAÜ’den yapılan açıklamada Vecihi Hürkuş’un, havacılık tarihinde savaş uçağı düşüren ilk Türk pilot olarak dünya havacılık tarihine geçtiği hatırlatıldı.Kurtuluş Savaşı’nda önemli hizmetleri olan ve genç Türkiye Cumhuriyetinde ilk sivil havacılık okulunu kuran ve 1924 yılında tasarladığı ilk Türk uçağı Vecihi K – VI’yı üretip 1925’te İzmir Seydiköy’de uçuran, Türk havacılığına yaptığı katkılardan dolayı TBMM tarafından 3 kez takdirname verilen tek kişi olan Vecihi Hürkuş’un Havacılık Yüksekokulu binasına adının verilmesine GAÜ Senatosu tarafından karar verildiği ifade edildi.
Bu haber 59 defa okunmuştur

:

:

:

:

DİĞER HABERLER