Darısı başımıza

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun HD stüdyoları geçtiğimiz hafta sonunda davullu zurnalı bir törenle ve büyük kadrosu ile hizmete açıldı.

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun HD stüdyoları geçtiğimiz hafta sonunda davullu zurnalı bir törenle ve büyük kadrosu ile hizmete açıldı. Hepimiz sevindik alkışladık. Ama alkışlarken gerçekler de gözümüzün önündeydi. Bu gerçekler ne mi?
Herkesin bildiği gibi devlet televizyonu olması hasebiyle dev bir bütçeye sahip ve yıllık 50 milyoncivarında yine devletten aldığı bir katkısı var (BRTK). Reklam pastasındaki neredeyse 4’te 3’lük payını hiç dile getirmiyoruz bile(sadece yazıyoruz)…
Bizim kendi yağıyla kendi ciğerini kavurmaya çalışan Özel Televizyonlarımız ise bir köşe de zaman zaman taleplerde bulunup yardım bekliyorlar. Ama nerde?
Özel Televizyonların çektiği sıkıntıları da hatırlayacak olursak, beklentiler de yüksek oluyor ama ne çare ki sesleri bir türlü üst tarafa gitmiyor.
Hal böyle olunca kamuoyunda ve dışa karşı yaratılan hava ise ; “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sesini dünyaya duyuran tek Televizyon kanalı BRTK” şeklinde oluyor.
HALİMİZE AĞLAYALIM MI GÜLELİM Mİ? Şaşırdık resmen…
Siyasiler zaman zaman özel sektöre yönelik açıklamalar yapıyor. Peki, adı üstünde “ÖZEL TELEVİZYONLAR” ÖZEL SEKTÖR’DE ÖKSÜZ ÇOCUK OLARAK MI GÖRÜLÜYOR? Değilse NEREDE BU DEVLET NEREDE BU HÜKÜMET?
Bayrak Radyo Televizyonu’na yıllık olarak verilen yaklaşık 50 Milyon TL’ye karşılık, Özel Televizyonlara bu rakamın yüzde 5’i bile verilmiyor. KALDI Kİ BU RAKAM BİLE GÖZE BATIYOR VE FAZLA GÖRÜLÜYOR. Bu çifte standart mı? Bizce evet bu çifte standardın ta kendisi…
Tabi BRTK’nın HD stüdyolarının kurulumu için 10 milyon dolar da ayrı bir ikramiyenin olduğunu da aklımızın bir köşesinde tutmakta var. ( DEVLET KANALI OLMASI NEDENİYLE ÇOK ŞANSLIYMIŞ, BABASI HARÇLIĞINI KESMİYOR – ÖZEL TV’LER İSE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRÜYOR)
Bir konuyu daha hatırlatmakta fayda var. BRTK, HD stüdyolarının kurulumu için Canımız kanımız siyasilerimiz zamanı geldiğinde (seçim yaklaştığında ve oy potansiyelinin yükselmesi gerektiğinde) özel TV’lerden yardım istiyorlar.
Ama özel TV’lerin kan kaybını nedense görmüyorlar.
EY AHALİ, Televizyonlar kapatılıyor ve kapatılma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. İşte o seçim zamanında kapı çalan ve destek isteyen siyasiler de (gerek muhalefet gerekse iktidar) yaşanan bu olaya kayıtsız kalıyor.(SEÇİM KAZANMANIZDA GEÇTİĞİNİZ YOLLARDAN BİRİ DE TV’LER… HATIRLATILIR)
Ama diğer yandan 30-40 kişilik nüfuslu(oy açısından) bir ailenin çöpü alınmasa 50 sandalyeden en az 20’si harekete geçer.
BRTK’nınHD’ye geçmesinin ardından siyasilerden yakın zamanda “inşallah Özel TV’lerde HD yayına geçer” söylemlerini duyacağız. Ama ne yaparsak yapalım büyük ikramiyenin BRTK’ya çıktığı gerçeğini değiştiremeyiz. Bırakın HD’yi özel kanallar ayakta durmak için koltuk değneklerini kullanıyor. Yetkililer böyle devam ederse yakında özel televizyonları tekerlekli sandalyeye mahkûm edecekler.
İşte bundan dolayı ZAMAN BİRLİK, BERABERLİK ZAMANI. AYAKTA KALMANIN TEK ÇARESİ BU…
Belki küçükte olsa ikramiyeler bizim de kapımızı çalarda (Başka büyük ikramiyenin olmadığı kesin) fizik tedaviye başlar, koltuk değneklerinin en azından birinden kurtuluruz. “AĞLAMAYAN ÇOCUĞA MEME YOK-DARISI BAŞIMIZA”

Bu haber 2675 defa okunmuştur

:

:

:

: