Tavuk suyunda pilav olur

Bütçe maratonu başladı. Konuyla ilgili yapılan açıklamalara göre bütçenin %85’i kamuya yani Devlet Memurlarına gidiyor.

Bütçe maratonu başladı. Konuyla ilgili yapılan açıklamalara göre bütçenin %85’i kamuya yani Devlet Memurlarına gidiyor. Bu durumun dünyada bir örneği daha yok. Memur kadrosu günden güne çoğalıyor. Ha babam de babam devlete memur alınıyor. Sonra birileri çıkıp kamu reformu diyor, istihdam yapılmayacak diyor. Ne zamana kadar? Seçim olana kadar… Seçim zamanı geldi mi verilen sözler unutuluyor. Alınan kararlar birer birer çiğneniyor.
Bu çalışanların maaşları ülke genelinde toplanan vergilerden geliyor. Vergiyi ise özel sektör ödüyor. Yani özetle özel sektörden alıp devlete maaş ödemeleri için veriyorlar.Son olarak, eski Kıbrıs Türk Hava Yolları çalışanları devlete istihdam edildi. Aylarca süren eylemlerin ardından sağlanan uzlaşı ile mutlu son oldu. Ardından CAS çalışanları eyleme gitti. Eski Kıbrıs Türk Hava Yollarıbinasının önünde açlık grevi başlattılar. Kimisi hastalandı, kimisi dayanmak için var gücüyle haykırdı. Bu insanların günahı neydi? Ekmekleri elinden alındı, bir kısmı aylarca çadırlarda yaşadı sırf sesini duyurabilmek için, kimisi ise kazanamadığı ekmeği için açlık grevine gitti. Dedik ya, sonunda mutlu sona ulaşıldı. Tekrar soralım; BAŞTAN BU İNSANLARI NEDEN KAMUYA İSTİHDAM ETMEDİNİZ DE BUNCA ZAMAN SIKINTILAR İÇİNDE BOĞUŞTULAR. BU İNSANLARIN GÜNAHI NEYDİ DE BUNCA ZAMAN TAŞIN ÜSTÜNDE YATTILAR.
Biz söyleyelim, onları sıkıntıya girdikleri anda işe alacak amcaları yoktu. Bundan dolayı bu kadar zaman tabiri caizse süründüler.
Gelelim siyasilerimize… Özel sektörü destekleyeceğiz diyorlar. Özel sektörün güçlenmesi genel ekonominin güçlenmesini sağlayacak, kalkınmayı da beraberinde getirecektir diyorlar. Bu durumun müzakere masasında da Kıbrıs Türk tarafının elinin güçlenmesine neden olacağı savunuluyor.Peki, soruyoruz, bütçenin %85’inin devlet memurlarının maaşlarına aktarıldığı bir ülkede ÖZEL SEKTÖR HANGİ PARAYLA KALKINDIRILACAK?
BİR TAVUK TENCEREDE HAŞLANIYOR. AMA ÖZEL SEKTÖRÜN ELİNDE SADECE TAVUK SUYU VAR. TAVUĞUN ZERRESİNİ BİLE TADAMIYOR.
Özel Sektör üvey evlat gibi dışlanıyor ve bu dışlanma devam ederse yakındır, bugün en geç yarın tavuk suyunu bile bulamayacaksınız.
TAVUK SUYUNDA SADECE PİLAV OLUR. KURU KURU PİLAVDA KARIN DOYURMAZ.
Bu haber 2968 defa okunmuştur
  • LONDRALI  U.K - 21.11.2014 magarina bulli suyunda + bulli daha iyi olur .. bol bol da naneli karpaz hellimcigi ..
  • Bizim Politikacilarin gozluklerinden bakinca ince  NY - 21.11.2014 Ozel sektor nasil guclenecek? Daha cok devlet memuru, iscisi lazim. Goc yasasi ile gelen yikim giderilmeli ve maaslar esit ise esit ucret seviyesine cekilmeli. Sonra piyasada bol miktarda memur ve devlet iscisi olunca bol parali, ozel sektorde nasiplenir. Varsin bir kismi haksiz adaletsiz asgari ucrete calissin. Amerika Walmart 2 milyon asgari ucretli calistirir devlet de saglik sigortasini oder. Mc Donals Burgercisi vs de ayni cekilde binlerce asgari ucretli calistirir devlette saglik sigortasini sosal yarimini yapar. Yani bizim asgari ucretliler idare ediversin. Memur kisminin kalkinmasi ve refahi icin canimiz feda. Onlar kazansin ki ozel sektorde nemalansin. Yoksa ekonomi nannik bu gidisle. Bu vesile ile daha cok memur ve isci lazim devlete. Vekillerinize basvurun sizleride devlet memuru iscisi yapsin masa basinda koridorlarda bir kac saat cabuk gecer. Ali dayi da torpil ile isini halleder zaten.

:

:

:

: