Harmancı’yı göreve davet ediyoruz

Basın, demokratik yaşamın vazgeçilmez unsurlarından biridir.

Basın, demokratik yaşamın vazgeçilmez unsurlarından biridir.
Basın, halkın haber alma hakkını kullanmasını sağlar.
Basın mensupları kamuoyunu bilgilendirmek için var güçleriyle gece, gündüz demeden görev yapıyor.
Basın mensupları, kamuoyunu bilgilendirirken çeşitli zorluklarla da karşılaşılıyor.
Dün ilginç bir olayla karşı karşıya kaldık..
Bir basın toplantısını izlemek için görev yerine giden basın mensubu arkadaşımızın aracına Lefkoşa Türk Belediyesi Zabıtaları tarafından trafik cezası yazıldı.
Basın kamuoyunu bilgilendirmek için görev yaparken, belediyeler de kasalarını doldurmak için ceza üstüne ceza yazıyor.
Sağa bakıyor ceza yazıyor.
Sola bakıyor ceza yazıyor.
Bütçesini denkleştirmek için cezayı yapıştırıveriyor
Polis park ediyor, ceza yok,
Bakan park ediyor, ceza yok.
Resmi Hizmet Araçları park ediyor, ceza yok.
Basın mensuplarının işlerini yapabilmesi için, haber kaynağına ulaşabilmeleri açısından gerek Belediye Zabıtalarının, gerekse trafik polislerinin tolerans göstermeleri ve bu kesimde çalışanlara kolaylık sağlamalarının gerekliliğine inanmaktayız.
Kıbrıs Türk Gazeteciler Cemiyeti onursal başkanı Akay Cemalle konuşuyoruz konuyu.
Cemal, 1974 öncesinde gerek belediyelerin, gerekse polisin basın mensuplarına çok anlayışlı davrandığını belirtiyor.
En azından Belediye Meclislerinde basın mensuplarının daha kolay çalışabilmesi için karar üretmesi gerektiğinin altını çiziyor.
20 LTB Zabıta görevlisine, Polis Genel Müdürlüğü tarafından “Soruşturma Memuru Geliştirme” eğitimi verildiğini de hatırlatıyor Akay Cemal..
Ancak görünen o ki, zabıtaların daha çok eğitime ihtiyacı var.
Basın mensubu olup olmadığına bakmaksızın cezayı yapıştırıyorlar.
Artık usandık.
Basının bu sorunlarını dinlemeyenbelediyelere karşı birlik olmak zamanının geldiğini düşünüyoruz.
Star Kıbrıs Medya Grubu olarak belediye haberlerine bir süre ara vereceğiz.
Birlik olunmazsa yok oluruz.
Bir önceki LTB Başkanı Fellahoğlu yine bir ceza olayında “Bir şey yapamayız” demişti.
Şimdiki belediye Başkanı Harmancı ise konuyu Belediye Meclisi’nde gündeme getireceğini söyledi.
Bekleyip göreceğiz.
Bu haber 3116 defa okunmuştur
  • Bal gibi da ayrıcalık var Mulla Memet  kaymaklı - 27.11.2014 hem de hiç ceza kesilmeyen türden .Görmek isteyenler meclisin yanındaki şehitler anıtından Ledra Palas kapısına doğru inen yolun her iki tarafındaki kaldırımlara bile park yapan araçlara gidip baksın hem de her gün . Esas lololo okuyanları çok eyi biliriz biz merak etmeyin da .
  • Harmancı görevinin başındadır.. Seyidali  Girne - 25.11.2014 Sizin konuştuğunuz hep lo lo lo. Ayrıcalık yok kardeşim,yanlış yere park etmişsen cezayı yiyeceksin.Kim isterse olsun! Demek oluyor ki bu işin şakası yok,uymaya çalışacaksınız..Sn.Harmancı yanlış bişey yapmıyor,bilakis vatandaş için hizmet veriyor..Harmancı'yı göreve davet etmenize gerek yok çünkü Harmancı görevinin başındadır..Kuyruğa basıldığında işte herkes böyle ciyak ciyak eder..Kendimize gelelim beyler,İngilterede kraliçeye bile,başbakana bile trafik cezası yazılır da kimsenin sesi çıkmaz!..Siz kimsiniz ki ...!
  • Yanlış + Yanlış + .........    - 25.11.2014 Ayrıcalık tabii ki yanlış. Ancak belediyenin resmi arabasının tam yaya geçidi üzerine park edilip bırakıldığını ( hem de Lefkoşa belediyesine 50 m uzakta şehitler anıtı yanında ) ve 100 metre ötede de araçlara park cezası yazdıklarını gözlerimle görünce güleyimmi ağlayayımmı bilemedim. Park yerleri yapamayan belediye şimdi adamlarına birer kova sarı boya verip ara sokakları da çift sarı çizgi yapıp ceza kesmeye başladı . Bu belediyecilik mi yani . Ah sevgili Aziz Nesin nerdesin ?
  • LONDRALI  U.K - 25.11.2014 NE GUNLERE KALDIK BE GARDAS NE GUNLERE . SANA YANLIS YERE PARK YAPTIN DIYE BELEDIYE CEZA YAZDI ? EEEE NE ISTERDIN YAPSINLAR ? ? BELEDIYE BASKANI CEZANI SILDIRSIN ISTEN ? TORPIL ISTEN ? HA TAM AYNISI !! HUSEYIN OZGURGUN UN YAPTIGI TRAFIK CEZALARINI SILDIRMESI GIBI !! BAK BENDEN SANA SOYLEMESI .. YANLIS YERE PARK YAPMA , CEZA DA YAZMASINLAR . KIM ISTERSEN DE OL !!!
  • Pardon ince  NY - 25.11.2014 Adamlar isini yapmis herkese ayni uygulamanin devamin bekliyoruz deyeceginize bize ayricalik taniyin diyorsunuz. Bir baska kose yazari ayni ayricaligi ucak yolculugu icin isterdi fazla kilolardan dolayi. Lefkosali avukat hanim arabasini is yerinin onune park etme ayricaligi isterdi... Bu memleket duzelir mi? Ayricalikli insanlar her turlu kolayligi ve yasayi kendileri icin doksan derece eymeyi mubah saydigi muhletce duzelmez. Sonrada herkesten cok isyan edersiniz bu memleket nasil duzelecek diye ve bu duzene sovup sayanlari kinarsiniz memleketini sevmez saymaz deyi. Bayagi bir haksizlik yapiyorsunuz siradan hic bir gucu olmayan binlerce sirada bekleyenlere. Pardon!!!

:

:

:

: