Terörü yaratan bazı liderler, teröre karşı yürüdü

Terör nereden gelirse gelsin kim olursa olsun her zaman karşısındayım ve karşısında olacağım.

Terör nereden gelirse gelsin kim olursa olsun her zaman karşısındayım ve karşısında olacağım. Fransa son terör olayı ile sarsıldı gibi göstermeye çalışıyorlar ve bu olayı da Müslümanlığa havale etmeye çalışıyor bu dünya da eli kanlı bazı servisler. Dergiye saldırı da bulunan iki kişi arabada kimliklerini unutuyorlar Fransız polisi hemen tespit ediyor operasyon başlıyor rehineler ile birlikte o cinayetleri işlemiş olduğunu iddia edilen iki kişi de öldürülüyor dört de rehine. Bu saldırıyı araştırmak için görevlendirilen müfettiş polis de intihar ediyor.
Teröre karşı Paris de dünya liderleri Pazar günü teröre karşı bir yürüyüş düzenledi, bu tür etkinliklerin dünya barışı için olumlu etki yarattığını kabul ediyorum, ancak yürüyen liderler içerisin de bizzat terör yaratan liderler olunca etkinliğe gölge düşmüyor mu?
Bir ara Fransa eski başkanlarından SARKOZİ’Yİ gördüm LİBYA’YI ilk bombalayan AB lideri değil mi kendisi neden mi? Libya eski lideri ki SARKOZİ ye 4 milyon EURO seçim yardımı yaptı, ancak bundan sonra satın aldığınız petrolü altın ile ödeyeceksiniz dediği zaman KATTAFİYE ülkesini başına yıktılar başta Fransa. Şu an LİBYA’YA barış huzur zenginlik mi geldi, hayır insanları daha da sefalet ve terör kurbanı oldu kimler tarafından petrolde gözü olan emperyalist güçler tarafından.
Mısır MURSİ seçimleri kazanıp iş başına geliyor ve Müslüman kardeşlerin TÜRKİYE’YE yakınlığı da biliniyor. Yine bu AB güçleri ve başka güçler de devreye girerek SİSİ askeri güç mısırda darbe yapıyor ve MURSİ tutuklanıyor ülkenin yönetimini darbeciler ele geçiriyor.
ABD IRAK’A askeri müdahale yapıyor kitle imha silahları olduğu gerekçesi ile ancak olmadığını yine ABD açıklıyor ve yine de müdahalenin haklı olduğunu savunuyor sivil insan ölü sayısı en az 2 milyon ve yıllardır terör devam ediyor. Saddam Hüseyin’in başa gelmesi darbe ile CIA’nin işi.
ABD de ikiz kulelerin vurulması olayı yine ABD yazarlarının yazdıklarından ABD’nin işi zamanın ABD başkanı BUSH “bu bir din savaşıdır” ilk açıklaması bu, ondan sonra düzeltmiş. Arkasından Afganistan müdahalesi yapılıyor, yine ölüm katliamlar ve suçsuz insanların yok olması. Irak da yapılan insanlık dışı işkenceler ve katliamlar filmlere bile konu oldu ve yine ABD askerleri tarafından deşifre edildi göstermelik bazı askerler mahkemelere götürüldü.
Sıralayacak o kadar örnek var ki, ancak en son GAZZE 2500 suçsuz insan İSRAİL bombaları altında can verdi daha 5-6 ay önce. NETANYAHU orantısız güç kullandı ve bunu da BM ve Dünya’ya kabul ettirdi ki terör İsrail’i tehdit ediyor, bu saldırılara maruz kalan korumasız insanlar hala daha evsiz bombalamada hastaneler yıkıldı ve bu dünya liderleri yalnızca seyretti bir tek Türkiye ve CB ERDOĞAN tepki gösterdi.
Paris de ki yürüyüşte İsrail BB da vardı teröre karşı yürümüş terörist başı gibi kendisi ve daha kimler kimler. Şimdi biz gelelim de bu yürüyüşün barış için olduğuna inanalım yemezler, proje başka buna zemin hazırlıyorlar. Batı yüzyıllardır doğunun zenginliği ile besleniyor, şu zamanlarda AB ekonomik yönden ciddi darboğazlar içerisinde ve enerji açığı da büyüyor, kaynak yaratmak zorunda gücünü koruyabilmesi için. AB bölünme ile de karşı karşıya üye ülkeler özellikle Almanya ve Fransa’ya karşı tepkili güney AB ülkeleri ekonomik yönden eziliyor, Yunanistan AB den ayrılmanın bile bir kurtuluş olduğunu açıkladı geçen yıl anında AB Yunanistan’a yardım programları devam edecek diye açıklama yaptı. İngiltere AB bölünebilir diye uyarıları veya tehditleri zaman ve zaman yapıyor. ABD doğu blokuna karşı önlemler almak zorunda özellikle Rusya ve Çin ekonomik yönden bir tehdit, daha çok örnekler verilebilir. Doğu blokuna karşı AB kullanılabilir Müslüman ülkelerde bulunan bu doğal zenginlikler ele geçirilmek istenmektedir.
Petrolün ucuzlaması Rusya ekonomisine ciddi bir darbe olacak birçok şirket batma tehlikesi ile karşı karşıya kalacak, yeni büyük sermaye güçleri oluşturulmak istenecek. Ben bu saldırı ile gerçekleşen durumun bu ekonomik ve siyasi çıkarlar için yeni konjektür oluşturacağını yeni ve farklı müdahalelerin gerçekleştirilmek isteneceğine inanıyorum, açıkçası yine bir operasyon ile karşı karıya kalınacak.

Bu haber 791 defa okunmuştur

:

:

:

: