Özet-i vaziyet

19 Nisan seçimlerine bir ay kala, Meclis Genel Kurulu’ndan “Özet-i vaziyet” kararı çıktı! “19 Mart Perşembe günkü Meclis Genel Kurul toplantısında, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin gerçekleştirileceği 30 Nisan tarihine kadar, “Meclis Genel Kurulu’nun yalnızca Perşembe günleri toplanması” oy birliği ile kabul edildi.

19 Nisan seçimlerine bir ay kala, Meclis Genel Kurulu’ndan “Özet-i vaziyet” kararı çıktı! “19 Mart Perşembe günkü Meclis Genel Kurul toplantısında, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin gerçekleştirileceği 30 Nisan tarihine kadar, “Meclis Genel Kurulu’nun yalnızca Perşembe günleri toplanması” oy birliği ile kabul edildi. Alınan kararda, seçimlerin ikinci tura kalması da planlanarak; Meclis’in önceliğine önemli, bir vurgu yapıldı! “SEÇİMLER!”
Böylesine bir kararın, bu rahatlıkla verilebildiği tek ülkedir sanırım KKTC! Müzakere sürecinin donması sonrasında, tekrar hayata geçmesi adına, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin son bulması gibi bahanelerin öne sürüldüğü bir dönemdeyken; şimdi Meclis’in çalışma gün sayısı da bire düşüyor. Ve enteresan bir şekilde, halkın çıkarlarının ön planda tutulduğu yasama sürecinde olduğunun aksine bu kez; neredeyse bütün eller havaya kalkıyor oylama esnasında!“EVET!” Bu ne rahatlık?
Yani esprili bir şekilde özetlemek gerekirse Cumhuriyet Meclis’imiz hafif bir tebessümle diyor ki: Bu gün itibarı ile öncelik seçimdir. Ne yasadır, ne de memleket! Hele bir şu seçimleri atlatalım, sonrasına bakarız!
Bir diğer özet ise şu şekilde yapılabilir: Milletimizden aldığımız oylar ile seçildiğimiz Cumhuriyet Meclisi Milletvekilliği görevimizi yerine getirmek yerine, desteklediğimiz aday için çalışacağız. Ve bunu yaparken de, aylık 12 bin TL’ye yakın olan milletvekilliği maaşımızı almaya devam edeceğiz!
Evet, bu gün günlerden Pazartesi. Yani Cumhuriyet Meclis’inin toplanma günü. Yani ülke yasalarının, ülke geleceğinin masaya yatırılma günü. Ancak bu defalık maruz görün. Şu seçimleri atlatana kadar, Perşembeden perşembeye idare… Ha ille de vekil görmek, dert anlatmak gereğini duyuyorsanız, buyurun toplum meclisine…Kahvehanelere…Caddelere…
Bu haber 2650 defa okunmuştur

:

:

:

: