“Helikopter ilahesine teşekkürler” Sayın Başbakanım

Aldığım her nefese, kucakladığım her günüme milyonlarca şükrederim yaptıklarımla doğa ile çırpınışlarımda hep sevginin gücünü hissederek yürüdüm.

Aldığım her nefese, kucakladığım her günüme milyonlarca şükrederim yaptıklarımla doğa ile çırpınışlarımda hep sevginin gücünü hissederek yürüdüm. Yaşamımda sevginin gücünü ruhumla harmanlayarak yaşamımın en önemli olaylardan biri haline getirdim. Esmer günleri beyazlara döndürerek yürüyorum, evrenin bana verdiği güce milyonlarca teşekkür ederek yürüyorum... Hiçbir karşılık beklemeden yaptıklarım, yapabileceklerim sadece ülkem adına Kıbrıs'ım adına... İki bin on dört yılının Haziran ayında “Ben Hiç Çocuk Olmadım ki” isimli kitabımı küçücük ülkemizde birçok ihmaller sonucu çıkan yangınlarda yok olan ağaçlarımız beni derinden üzdüğü için bir helikopter alınmasını kitabımla dile getirdim...

Başbakanlık duyarlı davranarak helikopter alımı ihalesini gerçekleştirdi.. Sayın başbakanım Özkan Yorgancıoğlu size yürekten teşekkür ederim... Köşe yazılarımda defalarca dile getirdim yazılarımda anlattım bir ülkenin ne kadar çok ağacı varsa o kadar çok sağlıklı hayat vardır. Kitabımın bir sayfasında şöyle diyorum... Elinizdeki bu kitabın basımını gerçekleştirmek üzere olduğumuz bir sırada, bu kitaptaki şiirlerimde çokça sözü edilen atalarımızın köyünün bulunduğu coğrafyada bir yangın ve yok oluş haberiyle sarsıldım... Kıbrıs'ın Kuzeybatı ucunda Pirgo-Günebakan-Yeşilırmak köylerinin yer aldığı bölgede 17 Ağustos 2013 Cumartesi günü saat 16:00'da başlayan ve 427 hektar ormanlık arazinin kül olduğu yangının haberini alır almaz hemen bölgeye koştum ve o güzelim coğrafyadaki tahribatı gözlerimle içim kan ağlayarak izledim.

Bu bölgenin yangından yanıp kavrulmadı ilk kez değil... Yağmuralan (Vroişa) Köyü 1964'te yıkılıp kül edilmiş atalarımızın anıları bu yangınların külleri altında kalmıştı. 2013 Ağustos'unda bölgeyi kasıp kavuran yangın, benim o bölgede anımsadığım üçüncü büyük yangın oluyor. Yangın konusu benim köşe yazarı olarak Star Kıbrıs Gazetesi'nde zaman zaman üzerinde önemle durduğum konular arasında yer alıyor. Bu büyük yangından önce de özellikle yangın söndürme konusundaki yetersizliklerimizi ele alan ve “Yangın Helikopteri” satın alınmasına talep eden görüşlerimi kamuoyu ile paylaştım.. Bu konuda Star Kıbrıs Gazetesi'nde son zamanlarda yayınladığım iki köşe yazımı bu kitabın başına alıyor ve yangın konusunda bir kez daha dikkat çekmek istiyorum... Her ciddi konularda duyarlı davranmak Kıbrıs insanının görevidir. Kıbrıs bir tanedir ve sevmek zorundayız sevdiğimiz kolladığımız sürece Kıbrıs cennetimizdir. Kalemimden süzülen sözcüklerle ne yazık ki, bir yıldız daha kaydığı haberi geldi. Ben Anadolu çocuğuyum yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar, Asırlardır Yalnızım ve ruhumuzu okşayan, tazeleyen sayısız şarkılar... Bir büyük usta Kayahan nurlar içinde uyu..

 

 

Bu haber 6486 defa okunmuştur

:

:

:

: