Gazze kan ağlıyor

İsrail ordusunun dengesiz güç kullanımı neticesinde 800’den fazla korumasız, suçsuz çocuk, kadın ve siviller öldü, hala ölmeye devam ediyor.

İsrail ordusunun dengesiz güç kullanımı neticesinde 800’den fazla korumasız, suçsuz çocuk, kadın ve siviller öldü, hala ölmeye devam ediyor. 3 bine yakın yaralı için ilaç bulunamıyor, su yok, ekmek yok, elektrik yok. Tüm bunlar yaşanınca ben de “Gazze kan ağlıyor” başlığını atmayı uygun buldum.
Başta BM olmak üzere tüm dünya ayağa kalktı ancak, İsrail korumasız insanları uçak tank toplarla öldürmeye devam ediyor. Türkiye arabuluculuk yapıp savaşı durdurmak için ciddi şekilde mücadele veriyor. Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ataş-kesin sağlanması ve korumasız aç, susuz, ilaçsız, sokakta kalan Müslüman Filistin halkına yardıma çalışıyor. Tüm ağırlığını kullanıp bu insanlık vahşetini sonlandırmak için, birçok taraf devletin ve AB’nin başkanları ile devrede. Ancak, gözü dönmüş İsrail ordusu tüm teknolojik silahları ile bu zavallı korumasız Müslümanları katletmeye devam ediyor. Bu caniler, ne BM’yi nede AB’yi dinlemiyor. Tek savundukları Hamas bizi bombalıyor.
Hamas ise elindeki el yapımı füzelerle ancak, ses çıkaran bombalar atabiliyor ve İsrail askerlerinin dengesiz güç kullanımına sebebiyet verip, kendi insanlarının katledilmesini izliyor.
Hamas, Suudi Arabistan tarafından destekleniyor ve El Fetih örgütüyle de ters düşmüştür. Hamas 1987’de kuruldu, barışçı yöntemden ziyade, savaşçı yöntemi tercih etmektedir, düzenlemiş olduğu intihar saldırılarında ve İsrail’le karşılıklı savaşta birçok militanı ölmüştür. Bu uyguladığı savaş yöntemleri ile de İsrail’de sağcı faşist iktidarları güçlü kılıyor ve bu güç kullanımı nedeniyle de İsrail dünyaya kendini haklı göstermeye çalışıyor.
Filistin’de böylece iktidar kavgası devam ediyor. Peki, bu olaylar korumasız insanların öldürülmesini haklı kılar mı tabi ki hayır, insanlık suçu işleniyor.
Ancak, ne acıdır ki İsraile karşı ciddi bir kınama yok. AB’den 9 milletvekili geçtiğimiz günlerde Gazze’ye gitti amaçladıkları noktaya ulaşmadan İsrail askerleri bombardımana başladı geri döndüler. Vardıkları noktada çocukların açlıktan gazete yediklerini gördüler ve girişimlerini başlatacaklarmış. İnsanlar ölüyor gönül arzu ederdi ki bu İsrail canilerine karşı caydırıcı güç kullanılabilsin o zaman çocukların öldürülmesi belki dururdu. Dünya’nın gözü önünde işlenen bu suçların hesabını kim soracak, yoksa kendilerini üstün ırk gören Yahudiler insanlık suçu işlemeye devam edecekler mi?
Irak’ta yüz binlerce korumasız insan öldürüldü veya başka amaçlar için kullanıldı, çıkar uğruna kimse sesini çıkaramıyor. Tüm kavga petrol üzerine gelişiyor ancak, bu günlerdeki ekonomik daralmadan dolayı değeri geriledi, 2010’dan sonra yine talep artacak, görünen şu ki ortadoğuda kan ve gözyaşı son bulmayacak
Bombarduman devam ederken bir grup Yahudi uzaktan dürbünle katliamı izliyor ve soru soran muhabire suçlu Filistin halkıdır diyebilmektedir. İsrailliler BM okulunu bombalayıp 30 insanı öldürüyor bu vahşettir. ABD’nin yeni başkanı OBAMA sessizliğini bozmuş. Obama görevi devralmadan gerçekleşen bu saldırılar dikkat çekicidir. ABD o bölgede yeni bir siyasete hazırlanıyor, yine göreceğiz ki barışçı “eski Müslüman” Obama ile Orta Doğu’nun petrol ve enerji kaynaklerı sömürülecek.
Suçsuz insanların öldürülmesine de seyirci kalınacak.
Bu haber 681 defa okunmuştur

:

:

:

: