Yeniden Dr. Derviş Eroğlu

Değerli okurlar belki çok iddialı bir başlık ancak ben inandığım uğurda mücadele veririm bir de halkımızın hassasiyetini anlamaya çalışıyorum.

Değerli okurlar belki çok iddialı bir başlık ancak ben inandığım uğurda mücadele veririm bir de halkımızın hassasiyetini anlamaya çalışıyorum. 2015 cumhurbaşkanlığı seçimleri aslında gitmesi gereken rotada gitmedi ve kirlendiğini de gözlemledim. Yapılmaması gereken eleştiriler yapıldı. Halbuki KKTC’de Cumhurbaşkanlığı seçimi gündeme geldiği zaman öne çıkan Kıbrıs sorunu ve yıllardır müzakere süreci içerisinde gelinen durumlar tartışılır. Ancak bu seçimlerde bu olmadı ve daha çok özellikle Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun yıpratılması için ne gerekirse yapıldı.
İkinci turda Akıncı ile yarışacak olan Cumhurbaşkanı Eroğlu daha çok müzakere sürecine yönelik görüşler ortaya koydu ve ortak açıklamaya bağlı olarak öngördüğü çözüm modelini anlattı. Toprak konusu çok can yakıcı bir konu en son onu konuşurum dedi ve göçmen yaratmayacak bir anlaşma peşindeyim, hidrokarbon yataklarındaki araştırmaları hep eleştirdi ve karşılığında Rumların tavırlarına karşı Türkiye ile birlikte nawteks ilan edildi ve ona bağlı olarak da Barbaros gemisi sismik araştırmalara başladı. Ancak Rum tarafı hep şikayet etti AB dahil beklediği desteği ne dünyadan, ne de BM’den buldu.
Halbuki bu çok önemli stratejik konuda Mustafa Akıncı gemiler gitsin müzakereler başlasın diye açıklama yaptı. Bu Rum tarafının tercih ettiği bir siyasettir. Açıklamaları da hep bu doğrultuda oldu Rum tarafının. Bu araştırmalarda bir zenginlik bulunursa Rum tarafının dediği gibi anlaşmadan sonra Kıbrıs Türkleri hakkını alacak, diye bir olguyu asla kabul etmeyiz. Ancak Akıncı bu doğrultuda mesaj verdi.
Maraş konusu başlı başına bir fiyasko açarım diyor Akıncı. Yani Rum sakinlerine devredelim diyor aslında. Halbuki kapsamlı bir çözümün parçası ve toprak başlığında bulunan bir konu ki ikinci Cumhurbaşkanı Talat da kapsamlı çözümün parçası diyor. Ben bir defasında Talat’a Rum lideri Anastasiadis Maraş’ı istiyor demiştim o da “avcunu yalar” demişti.
Açıkçası değerli okurlar daha çok konular yazarım ancak sayfalar sığmaz. Bu iki konu en önemli konu ki, burada Akıncı en azından benim desteklemediğim bariz hatalar yapmış ve Rum tarafının da boşuna iştahı kabarmıştır. Ondan dolayı sırf oy uğuruna bu şekilde mesaj vermek, Kıbrıs Türk davasına zarar verir. Kıbrıs sorunu hakkında konuşuruz ancak çok dikkatli olmamız gerekir. Bu dava yüzyılların davasıdır.
Benim tahminim seçimi Cumhurbaşkanı Eroğlu kazanacak
Yeni dönem hayırlısı olsun.
Halkımız ve KKTC kazansın.
Bu haber 1674 defa okunmuştur
  •    - 29.04.2015 Seçimi EROĞLU kaybetti sonuç ortada ben desteklediğim ADAYI savundum halk farklı bir karar verdi SAYGI duyuyorum SN EROĞLUNU adaylığa ben sürüklemedim ancak destek verdim bu da parti disiplindir bende devlet ve halk disiplinide var şimdi CB akıncıya destek olma zamanı çünkü önümüzde çok Çetin bir müzakere süreci var küresel güçler devrede
  • NALAN  LEFKOSA - 27.04.2015 EROĞLUNUN SEÇİMİ KAYBETMESİNİN SORUMLUSU UBP VE DP NİN YANLIŞ KİŞİLERİN ELİNDE OLUŞU,IRKCI YAKLAŞIM VE BEYANATLARI,,ÇAĞDAŞLIĞA UYMAYAN POLİTİKALAR,DEĞİŞİME AYAK UYDURAMAYAN ZİHNİYETLERİ.HUSEYIN BEY DEGIL UBP BASKANLIGINDAN SIYASETTEN TAMAMIYLE CEKILMELIDIR.KABILYET YOK,KARIZMA YOK ZEKA COK MU ACABA?
  • Cahit  Guzelyurt - 27.04.2015 Sevgili yazar sen ve senin gibiler sayin Eroglu``nu gofa getirdiniz ve rezil ettiniz.Iste secim sonuclari ortada kardesim.Artik secmenin buyuk cogunlugu partilere degil kisilere oy veriyor.
  • ali  girne - 27.04.2015 %39 la mı yeniden Eroğlu. Debelenmeyin sizin zihniyetinizin artlk sonu geldi. Kendinize yeni kapı arayın...
  • murat  girne - 25.04.2015 Akıncı cok konusurak ama elde tutulur nirsey soylemden sureci tamamladı ne garantiler, ne donusumlu baskanlık ne de mülkiyet konusunda. Nabza gore serbet verdi. İrsen Kucuk gibi sağ goruslu kişiler ile barakacıların ayni adayı desteklemeside ilginc.
  • ali  girne - 25.04.2015 Sen da gaybettiğinizi çok eyi bilin. Debelenmeyin..
  • burasi   kktc - 25.04.2015 En son en son deye deye mal mulk meselesi, son gocmen kaldiginda gorusulecek ..

:

:

:

: