Düşüncelerim

Kocaman bir evren içinde yaşayan küçücük bir ada...

Kocaman bir evren içinde yaşayan küçücük bir ada...Zengin yatakları ile anılan denizin bereketi, bakirliği değeri dünyanın gözbebeği... Afrodit’in vatanı, aşk adası en güzel şarkılar yapılır. En güzel şiirler yazılır uğruna bir tanrıça gibi havasını, suyunu tadan hiç gitmek istemez, bırakamaz. Geliş o geliş öylece başını sokacak bir ev bulur kendine mutlu ama mutsuz, hiç fark etmez...Yüzyıllar boyu burada yaşayan halk kimdir? Nedir? Kimin umurunda... Toprak, vatan nedir? Bir yığın soru işaretleri insanlığın beyninde, dış faktörlerin şişirtmece oyunları ile yalan yanlış söylemleri ile Kıbrıs halkının arzularına isteklerine saygı gösterilmeden bu günlere geldik. İçimizde hep bir umut her sandık sonrası ellerimiz havada dualar ettik. Kıbrıs'ı, Kıbrıs halkını taşıyabilecek çok güçlü donanmış halkına sevdalı bir lider gelsin diye dualar ettik yıllar boyu... Bu duaların içine bir de gücü ekledik, öyle bir güce sahip olsun ki, bizleri savunabilsin ve koruyabilsin. Çok şükür milyon şükür Hoş geldin sayın Cumhurbaşkanımız Mustafa Akıncı.

Büyük bir keyif ile izledim konuşmalarını ve dıştan gelen saldırıları bir Kıbrıslı olarak çok üzüldüm bir yandan da seve seve oyumu verdiğim ve kazanmasını yürekten istediğim sayın Cumhurbaşkanım adına çok sevindim o kadar güzel cevaplar verdi ki her kelime bir şiir gibi süzüldü nefesinden. Her zaman kalemimden süzülen şükran sözcükleri Türkiye Cumhuriyeti'ne olan sevgimiz, sevdamız ki ben bir insan olarak şükranlarımı yirmi Temmuz 2007 yılında sanat ve spor adına İstanbul Boğazı'nı karşıdan karşıya yüzdüm. Benim gibi bir çok insanım Türkiye sevdalısı kendi ülkemizde yaşamak ülkemizi dış ülkelerle kaynaştırmak suç mudur? Kendi çiftçilerimiz, hayvancılarımız, emlakçılarımız, gelir kaynaklarımız günden güne eriyip gitmekte... Döviz öyle bir duruma geldi ki, işadamlarımız çaresizce bekliyorlar, belki bir ışık bir mucize tek umudumuz Sayın Cumhurbaşkanımız Mustafa Akıncı... bir milyon kez yazsam da tekrar tekrar yine yazacağım sayısız oteller, casinolar açıldı, açılmaya devam ediyor.

Bu sahnelerde, sanatsal etkinliklerde kimler yararlanıyor? Türkiye Cumhuriyeti hiç sordu mu ? Hayır... Elbette kendi sanatçıları dudak uçuklatacak rakamlarla Kuzey Kıbrıs'a hiç bir katkı yapmadan, vergi vermeden her hafta sonu büyük bir keyif ile gelip gelip gidiyorlar... Peki Kıbrıs'ta sanatçı mı yok? Elbette var. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan bu durumu araştırmanızı arz ederim. Türkiye medyası bir anket başlatsın bizlerle bu konuyu kendi televizyonlarına taşısın... Ama olur mu? Olmaz.... Bizler yeni Cumhurbaşkanımıza güveniyoruz yeni bir değişime gidileceğine yürekten inanıyoruz. Otuz Nisan Perşembe gecesi Tango To Buddha Işıltılar Gecesi 19. yılı kutlandı.

İki cesur yürek Olgan Mustafa ve Bülent Günkut büyük emeklerle kurdukları Işıltıları her yıl ülkemizde iz bırakan sanatçılarımızı, mankenlerimizi ve sporcularımızı bir araya getirip büyük bir kutlamayla keyifli dakikalar yaşatıyorlar. Bu yıl bir farklı imza ile karşımıza çıktılar. Bir çok sanatçının hit şarkılarını bir albümde toplayarak gelen konuklara armağan ettiler... Titizlikle büyük bir emekle yaşatılan gecede ne yazık ki sanatçı katılımı çok azdı. Havadis Gazetesi Sorumlusu yılların duayeni sevgili Mustafa Özsoy konuşmalarında ışıltılar gecesi yılda bir kez olur ben bu gecede sanatçıları burada görmek isterdim sözleri salonda yankılandı... Öte yandan Cumhurbaşkanlığı resepsiyonunda geceyi etkilemiş oldu. İki cesur yürek Olgan Mustafa ve Bülent Günkut iyi ki varsınız.. Medya ve basın mensupları her zaman yanımızda olduğunuz için teşekkürler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 8096 defa okunmuştur

:

:

:

: