Kuşadası

Bazen öyle tatlı bir rüzgar eser ki alır sizi bir yerlere götürür hiç aklınızda olmayan çok güzel yüreklerle tanışırsınız.

Bazen öyle tatlı bir rüzgar eser ki alır sizi bir yerlere götürür hiç aklınızda olmayan çok güzel yüreklerle tanışırsınız. Aranızda çok uzak mesafeler olmasına rağmen aranızda upuzun köprüler kurulur o güzel yüreklerle dünya ile bağlantı noktaları oluşur. Gideceğiniz son durağa doğru tatlı rüzgarın esintisi ile ilerliyorsunuz. Bu son durağın içinde o dilediğiniz gibi adlandırdığınız mutluluk, kendini geliştirme, refah, aydınlanma, farkındalık, başarı, zirve yani son. Bunların hepsi tertemiz duygularla atılan adımların başarıları. Bu noktanın yolculuğunda yol boyu taşlar topraklar, engebeler, deli deli esen fırtınalar, sağanak yağmurlarla akıp giden toprak yeşeren filizlerin kaybolup gidişleri o dimdik duruşunuz kendinize olan inancınız, sıcacık yüreğiniz, engin sabrınız, adım adım ilerlemenizle, başarılar, ürettiklerinizle harmanlanır gün ışığına çıkar kurduğunuz upuzun köprülerde insani duygularınızla gerçek dostlukları yakalar bir o kadar güçlenebilirsiniz.

“Miss Hair” ikinci Uluslar arası tasarım yarışması Kuşadası'nda gerçekleşti. Yasin Dikmen himayelerinde gerçekleşen etkinlik büyük bir coşku heyecan sanatın hazineliği ölümsüzlüğü nakış nakış işlendi... O sıcacık yüreği güzel insan Yasin Dikmen ikinci kez adını Dünya'nın dört bir yerinden gelen sanat ruhlu yaratıcı güçlerle harmanladı, ölümsüzleştirdi. Türkiye, Almanya, Kosova, Kuzey Kıbrıs ve daha nice ülkelerin nabzı Kuşadası'nda attı. Gala gecesi altı Mayıs Çarşamba gecesi gecenin akışını Burç Tuncer o mikrofonik ve süper donanılmış yorumları ile sayfa sayfa yaşattı gelen konuklara. Gecede dans, yarışma, müzik, şov finalde Atatürk'e benzerliği ile tanınan Göksel Kaya damgasını vurdu. Bizler Kıbrıs'tan ekip olarak gittik kendi alanlarımızda başarılarımızı götürdük harmanladık. Kosova ekibi Munirka Tuna Kosova'nın en ünlü televizyon sunucu, yapımcı ve kameramanları ile birlikte geldiler. Gecede saç tasarım sanatının görselliği görülmeye değerdi.

Mali lakaplı kuaför şovunu kötülüklerle iyilikleri harmanlayarak şovuna imza attı. Almanya'dan gelenler Türk bayrağına hasret Kuşadası simgesi bayrağı harmanladılar. Önümüzdeki aylarda Kosova – Kıbrıs çok büyük şölenle devam edecek Uluslar arası saç tasarım yarışması. Bu çıkılan yolculuklarda en önemli unsurlar edinilen dostluklar ve atılan imzalar. Yazımı yazarken Kıbrıs üstadımız ünlü tiyatrocu Zeki Alasya'nın ölüm haberi beni derinden üzdü. Mekanı cennet olsun. Yaşam yapılanlarla ve üretilenlerle devam eder. Üretilen her eser sizi ölümsüzleştirir ve sonsuzlaştırır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 8603 defa okunmuştur

:

:

:

: