Gerçek dostluklar anahtardır

Gerçek dostluklar insanlığın kalbinde anahtarıdır.

Gerçek dostluklar insanlığın kalbinde anahtarıdır. Ruhlarda derin izler taşır. Çiçekleriyle sarar sarmalar filizleriyle umut taşır çok çok uzaklarda yaşasa da gerçek dost başkadır kalplerde, belleklerde gece ve gündüz ne kadar kardeş olsa da dostluklar gündüzsefasını yaşatır, gerçek dostuna. Uzakları kısaltır, yakınları serer ayaklar altına, dostluğu sanatla yoğurur, hiç karşılık beklemeden taşır kendi ortamına kendi yaşadığı ülkesine... O yüreğindeki derin sevgiyi hissettirir bakışlarında, hareketlerinde. Bir sevgi yumuğu oluşur yüreklerde.

Sevgili Munirka Tuna'yı tanıdığım günden itibaren bir başka sevdim sanatını, duruşunu, o sıcacık yüreğin. İnsan kıymeti bilmek, yapılan işe saygı duymak sanatın bir başka yüzü... Sevgili Munirka Tuna Kosova'nın tarihi yapısını yeşilin armonisini, bereketini kendi el becerileriyle mankenlerinde uyguluyor... Saç, makyaj, giyim insanı farklı bir boyuta taşır. O sahnedeki duruşu ile de ayrıca fark yaratmasını bilen sanat ruhlu güzel insan kendinden söz ettirmeyi çok iyi bilen sevgili Munirka Tuna yaptığı tasarımlarla ödülden ödüle koşan bir güzelliğin anahtarı dostluklarla sevgiye önem veren sıcacık bir yürek...

Sevginin bağladığı yolları oldum olası çok seviyorum bu sevgi yolları dostlukları taşıyan yeşerten yollar. Güvenilir dostlukları yaşatır. Kalem tutan ellere ilham olur, satırlar akar akar nehir olur, dillerdeki şarkılar güzelleşir. Yeni besteler doğar dillerden dillere akar. Yeni sevdalara anahtar olur. Sanatın açamayacağı hiçbir kapı yoktur. Kendi ülkesinde aldığı alkışlarla çıktığı yolculukta büyüdükçe büyür atılan tohumlar filizlenir, fidan olur, ağaca dönüşür tadına doymayan meyvelerle süslenir... Sevgili Munirka Tuna'yı önümüzdeki aylarda kendi ülkemde ağırlamaktan sevinç duyacağım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 9135 defa okunmuştur

:

:

:

: