Tatlı yolculuklar

Bir çok kez uzun uzun yolculuklara çıkar bedenim, ruhum yani ben...

Bir çok kez uzun uzun yolculuklara çıkar bedenim, ruhum yani ben...Yeni yeni ülkeler görmek, keşfetmek, araştırmaktır amacım ve bunun yanı sıra aldığım davetleri değerlendirerek siz çok sevdiğim okuyucularımla paylaşmak, kendi bilgi dağarcığıma aktarmaktır... İki hafta aradan sonra sizlerle olmak benim için büyük mutluluktur. Londra yolculuğum bilindiği üzere kanser hastaları yararına düzenlenen etkinliğe katıldım konser amaçlı etkinlikte adlı kitabımda bavulumun alabildiğince gecede konserimden ayrı kitaplarımı da ayrıca azda olsa kanser hastalarına faydalı olmak istedim. İlaç olabilmek mutluluktur.

Kıbrıs'tan gelen ekip sponsorlu olarak geldiler. Ben ise kendi otelimi biletimi kendim üstlendim. Hani her sanatçının sponsoru var derler ya ben hayatım boyunca sponsorluğun ne olduğunu bilmedim. Yüce Rabbime şükürler olsun her zaman yanımdadır. Kalemim bu yaşananları yazmak istediler ki zamanlardaki arşiv için... Üç dört günlük Londra öykümde yazar Esat Mustafa'nın yanımda olması 30 Mayıs Kanser Hastaları yararına geceye gelmesi, katkı koyması yüreğinin nedenli sevgi ile yüklü olduğunun aynasıdır. Gerçek sanatçı emeğini esirgemez. Yüreği iyilik ve merhametle doludur.

Salon tıklım tıklım doldu tahminlerin üstünde bir gelir sağlandı. Gecenin mimarı. Kemal Altunç ve Kanser Hastaları Dernek Başkanı Raziye Kocaismail büyük bir mutluluk tablosu çizdiler... Gecede her insanın yüzünden okunuyordu sevinç yüklü mutluluklar... Londra merkezini adım adım dolaştım sevgili Esat Mustafa'nın aracılığı ile ... Yoldaş oldu, evinde ağırladı biricik eşi Ayşe ile uzun uzun sohbetler ettik... Objektifime düşen kareleri ölümsüzleştirdim o kısacık Londra serüvenimde orada yaşayan bir çok akrabalarımı görememe hüznü çöktü içime.

Biz Kıbrıslı Türkler mi çok iyi niyetliyiz yoksa Londra şartları insanımızı bu denli değiştirdi? Yaşam koşulları zor olabilir, insanların insanlara ayıracağı zaman olmalı, hayat o kadar kısadır ki... Ölümden sonra zaman durur, hayat ölür... Londra gözümde yaşlanmış bir şehir Taşı toprağı insanı kararmış ruhen çökmüş durumda. Bir insanın kalbindeki merhamet, iyilik biterse o insanın ruhu çöker ve bir daha kendine gelemez... Londra yolculuğumdan sonra aldığım davetleri değerlendirerek hiç gitmediğim Marsilya'ya Londra'dan uçtum. Gelecek hafta yurtdışı serüvenlerim devam edecek Dokuzuncu Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel’i de kaybettik. Mekanı cennet olsun...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 8294 defa okunmuştur

:

:

:

: