AKSA beyaz değil siyah tütüyor efendiler

Star Kıbrıs Medya Grubu’nun ısrarlı yayınları sayesinde, gündemden düşmeyen AKSA elektrik santralinin, filtre kullanmaması sonucu çevreye verdiği zarar ile ilgili dün yeniden bir haber yayınladık.

Star Kıbrıs Medya Grubu’nun ısrarlı yayınları sayesinde, gündemden düşmeyen AKSA elektrik santralinin, filtre kullanmaması sonucu çevreye verdiği zarar ile ilgili dün yeniden bir haber yayınladık. Hatırlayacağınız üzere, verdiğimiz uzun mücadelenin sonucunda, Çevre ve Doğal Kaynaklar eski Bakanı Hakan Dinçyürek’in göreve gelmesi ile üzerinde durduğumuz filtre konusunda gerekli adımlar atılmış ve AKSA’nın elektrik santraline filtre takması sağlanmıştı! Hatta bizzat Dinçyürek, yine ADA TV ekranlarından, yaptığımız ısrarlı yayınlardan dolayı, Star Kıbrıs Medya Grubu’na teşekkür etmişti! Ve eklemişti “Çıkan duman beyaz ise sorun yok!”
Hatta bu yayınların yapıldığı dönemde, Dinçyürek ile Kıbrıs Türk Mimar ve Mühendisler Odası Başkanı Ahmet Hüdaoğlu bir araya gelerek; AKSA konusunda süreci birlikte denetleyecekleri ve sürecin takipçisi olacakları açıklamasını yapmıştı.
Ancak dün Star Kıbrıs’ın manşetinde yer alan haberde açıkladığımız gibi, Kalecik bölgesi sakinlerinden, bacalardan siyah duman çıktığına dair birçok ihbar telefonu aldık! Özellikle gün batımı ile gün doğumu arasındaki zaman diliminde, AKSA bacalarından beyaz yerine siyah duman çıktığına yer veriliyordu ihbar telefonlarında! Ve arayan şahıslar, konu ile ilgili endişelerini belirtiyordu, yeninden…
Ve biz yine üzerimize düşeni yaparak, konuyu manşetimize taşıdık! Konu ile ilgili olarak AKSA Ticaret Şirketi Genel Müdürü Murat Çaptuğ’a defalarca ulaşmaya çalıştık ancak hiçbir geri dönüş alamadık! Ve ne yazık ki; gün boyunca konu hakkında ne Bayındırlık Çevre ve Kültür Bakanlığı’ndan, ne de Kıbrıs Türk Mimar ve Mühendisler Odası’ndan, herhangi bir açıklama duyamadık!
Ve beyler, yeniden soruyoruz sizlere…
CTP-BG UBP hükümet programında yer alan AKSA Elektrik Santrali’ndeki baca gazından çıkan, bölge halkının, hatta bazı yetkilerinin öne sürdüğü siyah duman nedir? Bacadan çıkan duman beyaz değil de siyah ise verilen sözler tutulmadı demek değil midir? Televizyon ve gazetelerde çıkıp ta açıkladığınız gibi, AKSA’da gerekli denetimleri, düzenli olarak gerçekleştiriyor musunuz? Yoksa “nasıl olsa gündemden düştü” deyip te sessiz mi kalıyorsunuz? Evet, bölge halkının şikayetleri ortada ve biz bunları yayınlıyoruz! Şimdi sizlere soruyoruz Sayın Evren, Sayın Hüdaoğlu ve Sayın Sadıkoğlu…
GÖREVİNİZİ YAPIYOR MUSUNUZ?
Bu haber 2777 defa okunmuştur

:

:

:

: