Kıbrıslısı Türkiyelisi yok oldu!

Bu adada hep beraber yok olacağız.
Bu adada hep beraber yok olacağız.
Kötümser mi bu başlık?
Hayır hiç de değil!
Abartma mı?
Kesinlikle hayır!
Dünya da ilk yok olan toplum, millet, kültür biz değiliz ki.
Ne de son olacağız,
Hele bizim gibi yavaş yavaş, ağır ağır kendini yok eden toplumların hikayesini kimse anımsamaz, kimse yazmaz!
Bizi ne Rum yok edecek ne haçlı seferleri,
Ne galleş Avrupa ne de küresel ısınma!

DEMOKRASİNİN YOKLUĞU BİZİ YOK EDECEK!
Onyıllarca tek adam, tek hükümran, tek komutan, tek sultan, siyasete, kurumlara, adalete, mekteplere, derneklere, beyinlere , binbir mazaret ve usallaştırma ile gerçeği, bilgiyi, beceriyi çamur ile sıvarken neleri kaybetmedik ki?

ZORLA ÜSTÜNLÜK DAYATARAK,
1960 da kazandığımız kendi topraklarımızda egemen olma hakkını!
Kolay suçu ona buna atmak, olmadık yalanlarla göz boyamak, kolay!
Zor olan dürüst olmaktır, gerçekleri söylemektir!
Ama hegemon idaresinde dürüst olsan ne yazar!
Vurun haini!
Sürün alimi!
1963’ten 74’e, 74’ten 2000’e kim nasıl yönetti bu halkı?

NE KAZANDIRDI NELER KAYBETTİRDİ?
Rütbeler harp nimetleri dağıtırken, yalakalar oluşmaz mı?
Devlet memurluğu kokuşmaz mı?
Demagoglar kan, vatan diye diye, ne kendi insanımıza ne komşumuza, ne dostumuza ne misafirimize,
ne doğamıza ne ruhumuza , ne şarkımıza ne oynumuza adalet dağıtmazlarsa, yalakalardan başka, hortumculardan başka, eyyamcılardan başka, tefeciden tetikçiden başka kim ürer bu toplumda!
Evet hep beraber yok olacağız, abuk sabuk liderlerin ne demokrasiyi, ne adaleti ne insan değerlerini ne doğa gizemini öğrenmedikleri için!
Öğreneni ve öğreteni de hor görüp hasım gösterdikleri için!
Off be, Kıbrıs görüşmeleri ile ilgili
TOPLUMUMUZUN TOPYEKÜN YANLIŞ DEĞERLERİNİ SORGULAYACAKTIM!

Hala daha ganimeti ‘uluslarası hukuğ’a zorlayabileceğine inananlar mı isten?
Sihirli değneyin kimde olduğunu arayanlar mı isten?
Kıbrıslıyı Türkiyeliye, hepsini de dünyaya düşman etmeye çalışanlar mı isten?
Üçbeş eş dost ile herşeyi idare edebileceğine inananlar mı isten?
Acizlikten , büyük devletler ne derse zaten o olacak diyenler mi isten ?
Bencillikten herşeye tukaka diyenler mi isten?
Yok kardeşim, biz yok ettiğimiz bilgi değerlerinden dolayı şimdi de kendimizi yok edeceğiz bu adada!
Ne yerlisi ne yerleşiği, ne mal sahibi ne mülk işgalcisi
Hade az daha gayret herşey gibi kendimizi de yok edeceğiz!
Bu haber 1103 defa okunmuştur
 • siyasetçiler ali  mersin - 06.08.2015 kıbrıs çok güzel ama daha iyi idare lazım
 • jimmy  london boy - 06.08.2015 Isinize gelmeyinge birden rum sevenleri olduk, tamam turkiye geldi barisi sagladi hadehepimizin hayatini da kurtardi ama sirf turklerin hayatini kurtarmak ici bu savasi yaptigini bana soyleme ,olen sehitlerimize minnettariz yattiklari yer cennet olsun ,ama harekatin sonrasini sorgulamak lazim ,kac kisimiz bu mevcut durumdan memnunuz ,kac kibrisli turk cocugu is basvurusu yapar ,islere kaci alinir ,kac tc vatandasi is basvurusu yapar kaclari ise alinir ?biliyor musunuz her sektorde kibrisli turkler ikinci planda Allah sonumuzu iyi etsin .tek cozum rumla anlasmak .....istesek de istemesek de ...
 • ince  NY - 06.08.2015 Uzulmeyin de sizden boyuk bir parcaya yama olacak ve o mozagin icinde fark edilmeyeceksiniz. Ha fark edilmek isterseniz ne ruma ne tc ye to de simdi ki gibi kktc demek elzemdir. Soru olmayacagiz degil,soru hangi zmanda olacagizdir. (Hos uzun bir surectir yuz yili devireli cok olmadi. Ikinci yuz yili dorldurmadan bu is sifirlanir)
 • ibrahim   londra - 05.08.2015 sayin arkadaslar degerli yazar cok dogrulari konu etti ama sizzler konuyu dagittiniz.korkunc gercekleri sayin yazar dile getirdi.yok oluyoruz ve olacagiz.
 • günahi boynuna.. mustafa  girne - 05.08.2015 Sen ipini kopardın jimmy boy, birtanyaya kactın. Acaba sen orada ne yaparsın, ne malum?...çürük elmalari, katma diğerlere. Oysa kibrislilerin ne halt olduğunu bende burada sana sayarim. Herkesin günahi kendi boynuna.
 • Birde KKTC lileri Say Jimmy Oğlan KKTC Salih  KKTC - 05.08.2015 Koçum İngiltere ve KKTC deki Kıbrıslı Türklerin yaptıklarını da say o zaman bu nasıl bir yaklaşım çok komik yani KKTC li hırsız TC li hırsızdan iyi mi demek oluyor nedir anlamadım
 • jimmy  london boy - 05.08.2015 kktc degil texas evlerin kapilarinda kilit kilit ustune ,pencereler kilit kilit ustune ,kktc ye esrar eroini sokanlarin kimliginde ne yaziyor ,?kimliklerle kktc ye girmek derhal yasaklansin ipini kparan ne kadar sabikali varsa kktc ye ,hirsizlik ,esrar eroin ,daha neleri sayayim musti bey
 • büyük birtanya.. mustafa  girne. - 05.08.2015 Ne o... jimmy boy..koloni birtanyaya yakişir.adamlar her yeri istila eylediler. Oysa TR size elinden geleni yapiyor ve bu size yaramiyor. Yine rumu seversiniz. Yazik sizee...TR bin aliyomuş. Yalanin gözü kör olsun. Çamur at izi kalsin.... yıkıl bea!!
 • JIMMY  LONDON BOY - 04.08.2015 KIBRISLI TURK ADADA HEMEN HEMEN YOK OLDU SEN HALA LO LO LO .TURKIYENIN KOLONISI OLDUK BIR VERIR BIN ALIR
 • Dil Turhan  Uşak - 04.08.2015 2000 yıldır Yahudiler dilleri ve dinleri sayesinde yok olmadılar. Dilini ve dinini unutan milletler elbette yok olacaklar.
 • İMAN  AKINCILARU - 03.08.2015 NE KADAR İNSAN ALDATTI BU İKTİDARLAR 55 LERDEN BERİ, DAHA BİRKAÇYIL ÖNCE DÜNYADA BAŞARILI KİMLER KİMLER GELDİ VE YOK OLDU BU ADADA! NEDEN ?

:

:

:

: