Beyin Gücü

Evrenin en büyük gücüne sahip olmamıza rağmen o içimizdeki engin sevgiyi iyi niyetlere güzelliklere kullanmak yerine kendimizi bitmez tükenmez enerjimizi kötülüklere adadık ve harcıyoruz.

Evrenin en büyük gücüne sahip olmamıza rağmen o içimizdeki engin sevgiyi iyi niyetlere güzelliklere kullanmak yerine kendimizi bitmez tükenmez enerjimizi kötülüklere adadık ve harcıyoruz. Beyin gücümüzü iyiliklere yapılandırmalara harcamak varken neler oluyor insan yüreğine. Yumruğumuz kadar küçük bir kalp...Yaşamamızı yöneten düşünme biçimimizdir. Bu düşünceler beynimizle dolar taşar, kalbimizi besler. Düşüncelerimizi gözden geçirip hayatımıza devam etseydik. Bugün dünyamızda yaşanan olumsuzlukları hiçbir insan yaşamazdı. Kendilerini çok büyük görenlerin tek elinde kaldı dünyamızın geleceği.. Gözle görülen coğrafyalar insanların elinden kayıp gidiyor, toza, dumana karıştı, güzelim tabiat, barut kokuları, ateş, alevleri, kavurucu sıcaklara karıştı...Ağlayan analar, öksüz kalan çocuklar, boynu bükük sevdalılar...
Thomas Wilson diyor ki... düşüncelerine hakim olamayanlar kısa zaman sonra davranışlarına da hakim olamazlar...Kararlarınızı kim verir? Tek gözümüz olsaydı, tüm bedeniniz ışıkla dolardı demiş büyük bir adam. James ,her konuda tutarsız olan kararsız insanları, rüzgarla gidip gelen dalgalara benzetmiş. Karar vermek güç beyinle alakalıdır. Sadakat, iyi niyet, merhamet, insan kıymetine değer vermek baş tacı olmalıdır, kendini en uç noktada bulan kişi veya kişiler... Beyin gücünü eylül ayı itibariyle öğretmenlerimizin, annelerin ve halkın gözden geçirip yeni nesiller öğrenciler yetiştirmeli.. Okullarımız basamak olmalı.. Fizik, kimya, matematik yerine insan, toprak, ağaç, hayvan, çevre, sevgi, saygı dersleri ağırlıklı olmalı okullarımızda.. Yasalarımız yeniden gözden geçirilmeli.. Ses kirliliği, küfür, kaba kuvvet diz boyu, kirlilikte nefes alma yan çevremiz bitkilerimiz...İçimizdeki bizi beyin gücümüzü uyandırmalıyız...Uyandırmalıyız ki yeniden insan insana güven duysun.. Aile yaşamı, arkadaşlık ilişkileri. Ekonomik, temizlik, olumlu düşünceler, eşitlik, paylaşım, politik yaşamla harmanlanır ve güven üzerine kurulur. Sevgi insan beyni ile harmanladığında hiç bir toplumda olumsuzluk yaşanmaz. Evlerimize yaptığımız temizliği, sokaklarımıza, çevremize yapmış olsaydık her yer pırıl pırıl olurdu. Kendi öz çocuklarımıza verdiğimiz değeri, başka çocuklara verseydik hiç bir çocuk aç, çıplak ve eğitimsiz kalmazdı, hiç bir gençlik de bilinmezler uğruna kalmazdı, o körpecik yaşta ateşlerde yok olup gitmezdi. Evren o kadar büyüktür ki hepimizi sığar, yeter ki gücümüzü sevgi uğruna kullanalım.
Sizi seviyorum
Bu haber 8353 defa okunmuştur

:

:

:

: