Kimin İşgali Efendiler İzah Ediniz!!!!

Herkes haddini bilecek efendiler!
Herkes haddini bilecek efendiler!
Bu dava egemenlik davasıdır!
Bu dava varoluş kavgasıdır!
Bu dava Girit olmamak için senelerce izolasyonlar altında direnme mücadelesidir!
Ne çabuk unuttunuz tarihinizi ,ecdadınızı?
Gavurun ekmeğini mi yiyorsunuz ki onun kılıcını sallıyorsunuz?
Nedir bu sessizlik?
Neymiş meselenin özü?
41 yıllık “işgalden” kurtulmakmış!
Kim diyor?
GKRY lideri Anastasiades!
Karşı duran var mı halen?
Yok!
Sen kimsin ki bu meselenin özünü işgal meselesi gösterip 41 yıl öncesinde yaşadığımız acı dolu yılları,cunta darbesini,soykırımları, göçmenliklerimizi, evimizden olduğumuz talan eden bu düzeni bozan sizdiniz 1963’te denilse…
Yüzlerine Türk ordusu ile adada barış tesis edildiğini haykırılsa,
Geçmişte kayıp edilerek katledilenlerimizin hesabı sorulsa…
Soykırıma uğrayan, üç kez göçmen edilen,mağdur olan halkımızın tazminat hakkı aransa…
Ama yok !!! Ne sağında ne solunda…tık yok!
O halde size sormazlar mı;
Nerede efendiler Kıbrıs Türkünün kırmızı çizgileri?
Nerede geçmişte verilen o mücadele ve Türklüğüne sıkı sıkıya bağlı parlamenter dokumuz?
Uyutulmak istenen pembe vaatlerle kafası çözüm diye bulandırılmak istenen bir Kıbrıs Türkü var şuan bu topraklarda!
Nasıl bir yola sokulmak isteniyoruz farkında mısınız?
Değişen biziz aslında Rumlar değil!
41 sene önce Gönüllü Nüfus mübadelesi imzalandığı gün
Rumlar hemen tüm göçmen Rumlar evlerine dönecekler diye yola çıkmıştı!
Sonra da 41 yıl sürecek şu ısrarlı ve esrarlı cümlelere bizi hapsetmek istediler;
Çözüm tek egemenlik, tek kimlik, tek temsiliyet şeklinde olacak…
Uniter model bulunacak …
“Kıbrıs Cumhuriyeti”nin egemenliğinden feragat edilmeyecek…
Garantilerden kurtulunacak…
“Topraklarımıza” geri dönüş olunacak…
Egemen devlet modelinde iki kesimlilik olmayacak …
Karpaz, Maraş, Değirmenlik, Girne, Güzelyurt vs alınacak…
Bayrağımız Kuzeye dikilecek…
Hellenizim ruhundan vazgeçilmeyecek…
Peki şimdi ne değişti?
Rumların hangi söylemi ve adımı değişti ki siz politika değiştirdiniz efendiler?
Bir pembe tablo Mayısa kadar çözüm olacakmış!
Hatta buna aylar içinde olacağını dillendiriyorlar!
Ne üzücüdür ki en hayati konularımızdan olan garantiler konusunda dahi net tavır ortaya henüz koyulmadı!!! Herşey yüzeysel…
Mülkiyet gibi arap saçı konuda bile bireysel mülkiyeti savunmaya çalıştılar bize,bu millete…
O kadar ileri gittiler ki Kuzeye geçecek Rumları cesaretlenmesine ve buradaki Kıbrıs Türk köylerimize gidip tahrik etmelerine vesile oldular!
Senelerdir bir kültür hikayesi altında
Kiliselerini kuzeyde ayna gibi tamir ettiler,ayinlerle süslediler…
Peki biz Kıbrıs Türkleri ne aldık?
Önce Restler havalarda uçuştu…Sonra Geri adım atan hep biz olduk!
Mesela Doğal gaz ve petrol dedikleri paylaşımdan netice aldık mı?
Mesela evvelden garantileri dahi pazarlık ettirmezken şimdi ne değişti?
Bilmeyenler öğrensinler yeniden halen 1967 Rum Meclisi Enosis kararı kaldırılmadı…
Bu ne demek biliyor musunuz?
Mesela halen Rum eğitim sistemi Türk ırkçılık ve düşmanlığı üzerine kurulu olduğunun farkında mısınız? Neden biz kendi çocuklarımıza yaşanan acı tarihimizi öğretmeyelim? Rum niye öğretirken ona ses yok da bize gelince kalkıp oturuyorsunuz?!!!
Mesela halen güney askeri silahlanmasına çok büyük rakam harcıyor ve yabancı ülkeler ile askeri antlaşmalar imzalayarak Akdeniz’de tatbikatlar yapıyor…Ama onlara laf yok adadaki Türk askeri meşru varlığına yükleniyorsunuz!!!
Şimdilerde ise NATO-AB şemsiyesi gündeme getiriliyor…
Bu ne yeni bir olgu ne de yeni bir stratejidir…1990 sonrasındaki projenin dillendirilmesi şuan gündemde…Bilmeyenler daha kısa zaman öncesindeki Hristofyas-Merkel görüşmesine baksınlar…
Herşey o kadar sinsice ilerliyor ki
Buna sessiz kalanları tarih yazarken,
Sahte vaatler ile meşru haklarımız ve kırmızı çizgilerimizi dillendirmekten aciz olanlardan medet ummadığımızı her şeye rağmen bilmelerinde fayda vardır!
Zira bu millet, kanayan her yarasına kendi başına merhem olmasını bilmiştir…
Allah Türk askerimizi,Anavatanımızı,Egemen Devletimizi,Ezan sesimizi,Bayrağımızı yere düşürmesin!!!
Bu haber 822 defa okunmuştur
  • Nedense    - 01.09.2015 Rum tarafında da Kıbrıslı Türklerle beraber yaşamak isteyenleri kuzeye yollatıyorlar . Bu kafalar yüzünden yıllarca 100 binlerce Türk-Rum Kıbrıslı adayı terk etmek durumunda kaldı Niye bu insanlar azınlık olan ayrı yaşama taraflılarına adayı bıraksın ki Yağma yok bundan sonra iki tarafta da ayrı yaşamak isteyen anavatanlarına gidip yaşayabilir HODRİ MEYDAN
  • Hulus Hulusiler  iskele - 31.08.2015 Niye bizi cozume zorluyorlar. Yasadiklarimizi yasadik.mRumlara olan guvenimizi 1957``den bu yana yitirdik. Rumlarla beraber yasamak isteyenler buyursun Guneye gecsin. Hic sikinti yok. Gule oynaya yasasinlar sevgili dostlariyla. Ama biz Turklere, zorlabirsey yaptirmaya kimsenin gucu yetmemistir. Hele 3 veya 5 tane hergelenin gucu asla bizi Rum kolesi yapmaya yetmiyecektir. Biz Turkuz ve parayla ruhumuzu vicdanimizi ve de serefimizi SATMAYACAGIZ.
  • yani  k.kibris - 30.08.2015 Emete Hanim, Profesyonel asker olmayi hic dusundunuz mu?...
  •    - 30.08.2015 Bu sutunlarda yorum yapanlarin,ustelik bazi yazarlarin dunyanin ekonomik,siyasi ve askeri konularinda ne kadar bilgisiz olduklari her zaman ortadadir.Ben bunu pekcok kez ispatladim.Ama kimsenin de umurunda olmadi.Ya da asla bu konulara giremediler.Cunku bilgi sifir.Bakiniz hele.Rusya,zamani gelince Gorbacov``un Glasnot politikasi sayesinde eskiden Rus somurgesi olan en az bes Turk cumhuriyeti bagimsizlgina kavustu.Sz de simdi Rus isgalinden kurtulan halk Turk oldugu icin keyfinizden ciftetelli oynuyorsunuz.Ama bunun tersi olan Kibris``ta Kibris halkinin ozgur iradesini es geciyorsunuz.Yani Kibrisliturklerin ve Rumlarin esit sekilde magdur edilemeyecekleri bir antlasmaya yakin durmuyorsunuz.Ne demek istediigimi cok az kisi ve bu makalenin yazari anlayabilecektir.Uzun lafin kisasi Kibris gibi kucuk bir ada tamamen askersizlestirilmelidir.Iki toplum yine birbirine duserse garantorler yine distan gelip guvenligi sagklayabilir.Bu hic de zor degildir.ANLATABILDIM MI?
  • Biz sizi Çözüm isteyen  L``şa - 29.08.2015 45 senedir çekiyoruz varın bundan sonra da siz bizi anlamayıverin sorun deil.
  • halen anlaşılmayan ne Azmi K.   - 29.08.2015 Emete hocahanım gayet güzel açıkladınız sizi tebrik ederiz tekrardan da tüm bunlara rağmen rumun halen yaptıklarını bile bile daha çözüm diyenleri anlayamadık
  • NELER YAPMADIK BU VATAN İÇİN. HASAN MEHMET  LEFKE - 29.08.2015 -1974``den beri vatan millet sakarya diyerek, -Hiçbir karşılığı olmadan Rum mallarında oturanlar, -Kurulan hükümetlerle, eşini dostunu devlete yerleştirenler, -Devlet, devlet deyip, Rumdan kalan yüzlerce sanayi tesisini, Sanayi Holdingi, KTHY``nı batıranlar, -En iyi okullarda çocuklarını burslu okutanlar, -Türkiye``den her yıl aktarılan milyarlarca lirayı üleşenler, -Çifte çifte, emeklilik maaşı alanlar, -İktisadi kalkındırma adı altında yüzlerce dönüm tarla sahibi olup bir şekilde bunu, yabancılara satmaya çalışanlar, -Kayıtsız kuyutsuz vergi vermeden iş yapanlar, -Beyaz kadın , uyuşturucu tacirleri, kara para aklayanlar, insan kaçakçıları, altın ve akaryakıt kaçakçıları, -Artık işin sonuna geldiğini bilmelidirler. -1963 ve 1974 de en büyük çileyi çeken bu halk, bu Denktaş ağzı konuşmaları yutmuyor. -Kendisi, babası dedesi zaten tükendi, -Anlaşma ve AB ile çocuklarının hayatının ve istikbalinin kurtulmasını istiyor.
  • Emete hocam Selin   - 29.08.2015 Emete hocam Üniversite``de ders verdiğinizde dersinizden çok erkilenenlerden biriydin hep bizi evladınız gördünüz çok şeyi sizden öğrendik yazılarınızı daha sık paylaşınız size ihtiyaç olan bir zaman örneksiniz her zaman anlarlar umarım yazdıklarınızı
  • 40 ve 41 ince  NY - 29.08.2015 Rum gomsulara 41 kere masallah demeli. Onlara gore Kibris sorunu``unun 40 cikti ve artik bizimkinleride inandirdilar Kibris davasinin 74 te basladigina 40 yil boyunca diye diye. NE diyelim tedbir kuldan takdir ilahiden adamlar 40 yildir dil dokerler. HAni bizim icin he nekadar 40 yildan fazla olsada rum gomsular icin dava 40 yeni bitirdi 41 kere masallaha gecildi. Helal olsun adamlara insallah bizimkinlerde birseyler ogrenirler onlardan.

:

:

:

: