Sayın Erdoğan kükredi

Erdoğan’dan Allah razı olsun, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, TC Başbakanı sıfatı ile Davos zirve toplantısına katılmış bulunan Tayyip Erdoğan beyefendiye ne cüretle yüksek sesle konuşabilir, bu saygısızlığı da gerçekleştirdiği an cevabını da almıştır.
Erdoğan’dan Allah razı olsun, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, TC Başbakanı sıfatı ile Davos zirve toplantısına katılmış bulunan Tayyip Erdoğan beyefendiye ne cüretle yüksek sesle konuşabilir, bu saygısızlığı da gerçekleştirdiği an cevabını da almıştır.
Sayın Erdoğan’ın dediği gibi, hiçbir kimse TC’nin onurunu kıracak şekilde davranamaz, küçük göremez. Korumasız Filistin sivil halkını anormal güç kullanımı ile öldüreceksiniz Gazze’ye bağlanan kapıları kapatacaksınız ve oraya gidecek olan yiyecek, ilaç yardımlarını engelleyeceksiniz ve bunun adına da; “İsrail halkını Hamas silahlı gücüne karşı koruyoruz” diyerek dünyayı aldatmaya çalışacaksınız.
Biz Müslüman Türk milleti bu ikiyüzlülüğü asla sevmeyiz ve de yapanları da bu şekilde
TC Başbakanı Erdoğan aracılığı ile de dünya gözü önünde şiddetle eleştiririz. Sn. Erdoğan Davos’ta Türk halkının insanlığa karşı olan saygısının sözcüsü oldu.
Türk milleti her zaman için tarihin her döneminde insanlara karşı en saygılı yönetim biçimini gerçekleşti, bizler mazlum halkların yanında olmayı ve onlara yardım etmeyi hep görev bilmişiz.
Bu günlerde ve gelecekte de Ortadoğu kaynamaya devam edeceğe benziyor, başta petrol ve doğal gaz enerjisi olmak üzere daha çok çatışmaların olacağı bir süreçten geçiyoruz. Geçtiğimiz haftalarda Ukrayna’nın AB ülkelerine doğal gazı kesmesinden dolayı onlarca fabrika üretimine ara vermek zorunda kaldı. Bu örnek yalnızca, AB ülkeleri ve ABD’de dâhil olmak üzere Ortadoğu ve Kafkaslar enerji kaynaklarına ne kadar acil ihtiyacı olduğunu anlatır kanaatindeyim. Türkiye’miz de bu enerji kaynakları bölgesinde bulunan en büyük güçlerdendir, daha da önemlisi Ortadoğu’ya akan Fırat ve Dicle nehirlerinin su kaynağıdır, önümüzdeki on yıllarda su savaşları çıkacak varsayımlarının konuşulduğunu düşündüğümüz zaman TC’nin stratejik önemi bir o kadar daha artıyor. AB için TC bir pazar olduğu gibi aynı zamanda da Ortadoğu’ya ve Kafkaslara bağlanan bir yol da olabilmektedir. TC’nin genç dinamik bir nüfusu güçlü bir ordusu var potansiyeli yüksek bir ekonomisi güçlü sanayi yatırımları oluşmuştur. Asya AB arasında bulunan ve İslam ülkelerine de örnek teşkil edecek bir demokratik yapısı ile de laik Müslüman bir bölge gücü olmuştur Türkiye, istikrarlı güçlü bir hükümetin olması Türkiye üzerinde oynan oyunları arttırıyor.
Bu gerçekler ışığında TC’nin üzerinde daha çok oyunların oynanması kaçınılmazdır, önemli olan, olması gerektiği zamanda bize karşı gerçekleştirilecek diplomatik saldırılara çekinmeden gerekli tepkiyi ortaya koymaktır.
Sn. Erdoğan’ın bu haklı tepkisi karşısında Türk milletinin onuru korunmuş ve dünya gözü ile bölgede dengenin güç olduğu bir kez daha vurgulanmıştır. Böyle olmamış olsaydı Sn. Peres telefonla aynı gece Sn.Erdoğan’dan özür diler miydi? Bir kez daha vurgulandı ki o bölgede Türkiyesiz denge kurulamaz.
Sn. Erdoğan’ın kendinden emin, genç, dinamik ve karalı olması TC’nin gücünün hissedilmesine sebep oldu ve Davos da Dünya gündemini biz belirledik. Tüm kalbimle Sn. Erdoğan’a saygı ve sevgilerimi gönderiyorum, başarılarının devamını diler tüm siyasi liderlerimizin bu şekilde Türk onuruna yakışır davranmalarını özlüyorum.
Bu haber 198 defa okunmuştur

:

:

:

: