Sahiller ağlıyor

Sahiller ağlıyor yürekler dağlanıyor.

Sahiller ağlıyor yürekler dağlanıyor. Ey dünya insanı, büyük güçler neredesiniz? Balinalar sahile vururken yer yerinden oynuyordu, şimdi neredesiniz? Yanı başımızda Suriye'deki insanlık dramı için ne zaman uyanacaksınız, çocuklar yaşayabilmek için ölüyorlar. İki milyon insan mülteci durumuna düştü. Küçük bedenler sahile vuruyor. Akdeniz sahilleri kan ağlıyor. On üç yaşındaki Kenan çocuk düzgün İngilizcesi ile Dünya'ya, Avrupa Birliği'ne Macaristan'dan şöyle seslendi. Bizi hiç bir ülke istemiyor, bizler yaşamak için canımızdan çok sevdiğimiz vatanımızdan kaçıyoruz, sizler savaşı durdurun biz kendi ülkemizde yaşarız. Bunun bir sonu yok mu? Daha ne kadar sürecek bu dram, bu acı, büyük güçler sadece konuşuyorlar, üç beş insan silah tüccarlar, zengin olacaklar diye insanlık ölüyor, yerlerinden oluyor.

Avrupa Birliği hani medeni çağdaşlık. Her zaman insan haklarından bahseden Avrupa Ülkeleri var ya bütün kapılarını kapattı. Türkiye, Suriye mültecileri ile doldu taştı. Herkes çaresiz üzgün... Üç yaşındaki Aylan cansız bedeni kıyıya vurdu. Yüzyılın fotoğrafı. Bu yaşanan dram insanlığı bir araya getirdi... İstanbul Cumhur Ayarın basın bülteni. Onlar yaşamak için ölüyorlar. Akdeniz'de göçmen sorunu İstanbul'da masaya yatırılıyor. Her gün yeni bir felaketin yaşandığı ve her gün yeni bir insanlık dramına şahit olduğumuz Akdeniz'de göçmen sorunu.

Taraf ülkelerin katıldığı Uluslar arası bir konferans ile İstanbul'da masaya yatırılıyor Deniz Haber Ajansı tarafından 10. Uluslararası Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri Töreni kapsamında organize edilen, Akdeniz'de göçmen sorunu başlıklı konferansa Birleşmiş Milletler Uluslararası Denizcilik Örtüsü(IMO) Uluslararası Seyir yardımcıları ve Fener Otoriteleri Birliği (IALA) Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ve Akdeniz'e kıyısı olan ülkelerin Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri konuşmacı olarak katılacak Dünya Denizciliğinin en tepesindeki kuruluş olan Uluslararası Denizcilik Örgütü'nün şimdiki Genel Sekreteri Koji Sekumizu ve 1 Ocak 2016'da göreve başlayacak olan seçilmiş yeni Genel Sekretere başlayacak olan seçilmiş yeni Genel Sekreter Ki Tack Limin de katılacağı organizasyonda ilk defa bu kadar geniş katılımlı bir konferansta göçmen sorunu masaya yatırılacak IMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan oturum başkanlığı yapacağı konferansa 69 ülkeden uluslararası denizcilik örgütlerinin üst düzey 94 yöneticisi ve Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri katılacak aynı akşam 10. Uluslararası Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri de 700 kişinin katıldığı dev bir organizasyonla sahiplerini bulacak. 11 kategoride 2'si Uluslararası, 16 ödülün verileceği organizasyonda bu yıl ilk kez bu sene vefat eden denizcilik sektörünün duayeni Şadan Kalkavan anısına Şadan Kalkavan denizcilik ödülüde verilecek.

Konferans programı Metin Kalkavan IMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı (oturum başkanı) Tuncay Çehreli -IALA-VTS Komite Başkanı Oturum Sekreterya, konuşmacılar Amiral Carlos Salgado Birleşmiş Milletler Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) seyir, Haberleşme ve arama kurtarma Komite Başkanı Francis Zacharia Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) İtalya daimi temsilcisi Kıdemli Albay Yavuz Geçim Türkiye Cumhuriyeti Sahil Güvenlik Komutanlığı Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Carmel Lino Vassalo Birleşmiş Milletler Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) Malta Daimi Temsilcisi Vladimer Qulava Uluslararası Göç Örgütü (IOM) Ortadoğu Bölge Direktörü konferans tarih 5 Eylül 2015 Cumartesi Saat 10:00 – 13:00 yer Ataköy Sheraton Oteli Balo Salonu...

Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri Tören Programı 5 Eylül 2015 Cumartesi saat 20:30 Yemek Senfoni Orkestrası konseri 21 Ödül Töreni yer: Ataköy Sheraton Oteli Havuzbaşı önemli not: İhlas Haber Ajansı ve Cihan Haber Ajansı ile yapılan anlaşmalarla Akdeniz'de Göçmen Sorunu başlıklı konferans ile başlayacak. 10. Uluslararası Altın Çıpa Başarı Ödülleri Töreni Türksat 3A uydusu EvtelSatın uydusu kanalıyla 5 kıtada bulunan abonelere canlı olarak ulaştırılacak. Umarım Akdeniz'de yaşayan acılar son olur... Silahlar susturulur insanlar insan gibi yaşar çocuklar ölmez....

Bu haber 9157 defa okunmuştur

:

:

:

: