Kıbrıs Meselesi 41 yıllık Sorun mu?

Güney Kıbrıs’ta soruna “işgal” meselesi diyenler kim?
Güney Kıbrıs’ta soruna “işgal” meselesi diyenler kim?
Başta AKEL ve diğer tüm siyasi parti ve örgütler!
Peki kuzeyde?
Başta BKP ve benzer küçük partiler!
O halde Kıbrıs meselesi bir işgal meselesi mi?
Anastasiades daha birkaç gün öncesine kadar bu meselenin özü “işgaldir” diyor!
Ya Akıncı?
Konu hakkında bunun böyle olmadığını ifade eden henüz bir beyanatı yok…
Yada meselenin özünde bugüne kadar Makarios’un 13 maddesi ile baş gösteren
Yönetim ve güç paylaşımı dahil,egemenlik paylaşımından kaynaklandığını söyleyeni gördünüz mü güneyde veya kuzeyde özellikle şimdilerde?
Hatta bunlar eskide kalmış diyorlar! Öyleyse neden Anastasiades halen meseleyi 41 yıllık göstermeye devam ediyor sormazlar mı size?
Peki ya 41 yıl öncesinde 1963’te yönetimden kovulan Türkler ile 1968’de başlayan toplumlararası görüşmeler ne içindi? Ya öncesinde ?
Şimdi birleri çıkıp Kıbrıs meselesi 1974 sonrasında başlamış gibi davranmamızı bekliyorlar !
Utanmıyorlar hiç!
Oysa,unutturmak istedikleri o tarihin değiştiremeyeceği gerçekler şehit aileleri halen yaşıyorlar bu topraklarda!
Öyle ya herkes birileri adına konuşmaya çabalıyor…
İşte alın size yeni bir olay!
BKP ve AKEL’in Muratağa,Atlılar ve Sandallar şehitliğine gerçekleştirmek istediği ziyaret !!
Benim yüreğim burkuldu!
Şehit ailelerinin isyanı gazete sayfalara döküldü ve sonrasında bu isyana karşı duran siyasilerin beyanatları…
Bugüne kadar şehitlik törenlerine katılmayı orada bulunmayı bile kendine yük görenler..Bugün basına beyanatlar veriyorlar BKP-AKEL eylemi iyi niyetliymiş diye!
Hem de tüm bu yaptıkları katliamlar karşısında bugüne kadar özür dilemeyen Rumların bize özgürlüğümüzü kazandıran Türk askerine,Anavatan’a “işgalci” diyenlerin gerçekleştirdikleri bu eylemi iyi niyet görüyorlarmış!!!
Madem ki bu kadar iyiniyet söz konusu neden Rumlar adına Anastasiades çıkıp Kıbrıs Türkünden özür dilemiyor?
Lakin bu özür sadece katliamlar ve soykırımlar için olmamalı !!!
Senelerce ambargolar altında nefes almamızı engelledikleri…
Sınırlarımızı delmek için motosikletlerle tahrik eylemlerinde bulundukları…
Savunma Doktrini altında silahlanma ve askeri antlaşmalara gittikleri ….
Halen bugün Türklerden kurtulacakları yeminini yürüttükleri….
Halen okullarında ırkçılık temelinde Türk düşmanlığı öğrettikleri ….
Halen Helenizm ruhundan bir milim sapmadıkları …
Halen Kıbrıs Türk tarafının eşit egemenliğini kabul görmedikleri ….
Ve Kıbrıs Cumhuriyeti kuruluşundan 1974’e kadar geçen süreçte..
Kıbrıs Türküne yaşam alanı bırakmayarak 103 köyden kovdukları
Gettolarda yaşamalarına sebep oldukları…
Hunharca işledikleri katliam ve soykırımlar..
Senelerce Kayıplar acısını yaşattıkları...
Kıbrıs meselesinin özünün 41 yıllık bir “işgal” meselesi olmadığını…
Ve bugün dahi kuzeye geçerek Kıbrıs Türklerine tahrirkar davrandıkları ..
Güneye geçen Türklere belli zamanlarda saldırılar ve tahrikler gerçekleştirdikleri için…
Çıkıp özür dilesinler!
İşte o zaman Muratağa,Atlılar ve Sandallara koşan BKP ve AKEL’in 41 sene boyunca hiç gerçekleştirmediği bu şehitlik ziyaretinin inandırıcılığına kanaat getirelim…
Bu haber 823 defa okunmuştur
  • Hakan    - 20.09.2015 doğruyu söyleyince rahatsız olurlar tabii,devam Emete Hanım
  • ÖYLE DEĞİLSE BÖYLE KAZIM CYP   - 19.09.2015 NOKTA HOCA.
  • Gavur malı yemek Hasan Mehmet  Lefke - 17.09.2015 Gavur malı yemek turnosol kağıdı gibidir. Kişinin ne derece ahlaklı olup olmadığını gösterir. Bir kere yedin mi de artık dayanamaz Gavur Türk demez önüne ne gelirse yersin. İktidar için her şeyi yaparsın. Dinin imanın para olur. Para için babanı bile satarsın. Hırsızlık, rüşvet, dolandırıcılık, adam kayırmacılık, kara para v.s geçer akçe olur. Yani KKTC. Lefkeliler gavur malı yemediler. Ahlaklarını bozmadılar. Ezildiler, göç etmek zorunda bırakıldılar, hastaneleri, okulları kapatılmak isteniyor. Gavur malı yiyenlerin derdi olmayabilir ama Lefke``lilerin derdi bu.
  • mammacılar vatandaş kipro   - 16.09.2015 Mamma diye gonuşanlar özgürlüklerini teslim almak isteyen gavurlara neden ses çıkarmazlar,hoca güzel anlattın
  • Hasan Mehmet Lefke ince  NY - 16.09.2015 ``Bu işlerin içinde olmayan Lefke, Elye, Çamlıköy, Bağlıköy, Yeşilırmak, Gaziveren, Angolem gibi öz be öz dürüst hırsızlık, ganimetçilik ve ahlaksızlığa bulaşmamış Türk bölgeleri ise aforoza uğradı.`` Yani onlar gavurun malini yeyemediler, tum dert bu mu?
  • İnandırıcı gelmiyor Hasan Mehmet  Lefke - 15.09.2015 Evet.1963den 1974e kadar K/Türkleri çok acılar çektiler. Birçok köyden göç etmek veya ettirilmek zorunda kaldılar. Rumların insanlık dışı uygulamalarına maruz kaldılar. O kadar şımardılar ki, Samson tarafından Kıbrıs Elen Cumhuriyetini dahi kurmaya kalkıştılar. Neticede 1974 harekatı oldu. Önce kuzeydekiler, sonra güneydekilerin kuzeye geçmesi ile tüm K/Türkler özgürlüklerini yaşadılar.Sonra... Hamma humma başladı, Denktaş ve onun çevresinde olanlar, Rumların tapulu mallarını ganimetlemeye başladılar. Adaletsizlik aldı başını yürüdü. Rumdan kalan arabalar, mallar, sanayi tesisleri yağmalandı. Haksızlık geçer akçe oldu. Türkiye``den gelen paralar bazıları tarafından bir şekilde üleşildi. Kuzey bölgesi uyuşturucunun, kumarın, beyaz kadın ve insan kaçakçılığı ile kara paranın yeri oldu. Bu işlerin içinde olmayan Lefke, Elye, Çamlıköy, Bağlıköy, Yeşilırmak, Gaziveren, Angolem gibi öz be öz dürüst hırsızlık, ganimetçilik ve ahlaksızlığa bulaşmamış Türk bölgeleri ise aforoza uğradı.
  • Kibris meselesi C.Elmas  Güzelyurt - 15.09.2015 ELinize yüreginize saglik.Kibris meselesini mal meselesi ve kücük cikar meselesi ile Insan haklari, mahkeme kararlari vs gibi kavramlarin arkasina siginarak halletmek isteyenlere duyurulur.Dahalari var Türklerin 1963 ten sonraki haklari maaslari hic konusulmuyor.Sadece Loizidou davasi.Bunlara kim karar veriyor.Avrupa mahkemelerinde ve parlamentolarinda oturan Rum ve Yunan dostu yetkililer.Adiniz Mehmet ahmet oldu mu zaten 2. 3. sinif vatandassiniz.Haklar sadece Yanni ve Nikoliye de bizim Sivil örgüt yöneticileri ve Politikacilarimizin bircogu da malesef öyle görüyor
  • Daha çok yazın Soner   - 15.09.2015 Emete hoca yazınız yine yerinde oturmuş cuk...yazın yazın yazın daha çok hoca
  • vatandaş   - 15.09.2015 Çok mağduriyet ve tazminat konumuz var dillendirmiyorlar Emete hocahanım.daha sık yazınız yazılarınızı.Esenlikler

:

:

:

: