Türkiye üzerinde büyük oyun

Ankara’da gerçekleştirilen hain saldırıda hayatını kaybeden tüm insanlarımıza Allahtan rahmet diliyorum yaslı ailelerine de başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar dilerken içimin kan ağladığını gizleyemiyorum.
Ankara’da gerçekleştirilen hain saldırıda hayatını kaybeden tüm insanlarımıza Allahtan rahmet diliyorum yaslı ailelerine de başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar dilerken içimin kan ağladığını gizleyemiyorum. Bu saldırı çok amaçlı bir saldırı olmuştur bu terör belası ülkelerin istikrarını bozmak insanların huzurunu kaçırmak ve yaşadıkları ülkeleri kaosa sokmak için planladığı artık bir gerçek.
Geçen haftalardaki yazımda Türkiye de hedef Türk-Kürt kavgası yaratmaktır diye yazmıştım. O kadar haksız saldırılar oluyor ki, bunun amacı belli insanların huzurunu bozmak, isyan etmelerini sağlamak. Bunu yalınızca hükümete yönelik bir saldırı sin silesi olarak görmek hatadır, devlete karşı düzenlenen ve milli birliği bozup halkı bölerek ülkede istikrarını bozmaktır amaç.
Türkiye yalınızca ekonomisi ile büyümüyor dengeli büyüyor, askeri güç olarak da büyüyor teknolojik silah yapımı ve bölge içerisinde söz sahibi olan bir güçtür Türkiye. Tabi ki rahatsız olanlar olacak ve bu tür kirli hesaplar peşinde saldırılar gerçekleşecek. Saldırılar neticesinde hayatını kaybeden günahsız insanlara, insan tabi ki isyan ediyor; esas hedef de buna ulaşmak, dış güçlerin oyunu bu bunu görmemiz gerekiyor.
Suruç da ki patlama onlarca ölü ve yine canlı bomba Türk güvenlik güçleri bu saldırıların nasıl bir tarz olduğunu bildiğinden eminim. Türkiye bölgede biraz sesini yükselttiği zaman çeşitli saldırılara maruz kalıyor, güçlü olmamızı istemiyorlar oyuncu olmaktan çıktığımızı hazmedemiyorlar, oyun kurmamıza tahammül edemiyorlar çok kısa bir özetleme oldu ancak işin gerçeği bu gibi gözüküyor.
Türkiye önemli projeler ile yolunda ilerliyor; silah sanayi alanında tam Türk yapımı teknolojisi yüksek, modern silahlar. Ekonomi alanında ciddi üretime yönelik atılan adımlar, yalınızca ithalat yapan ülke değil ihracat yapan bir ekonomik yapılanması. Enerji alanında güçlü üretim yapacak ünitelerin yapımı dünyanın en güçlü şirketleri ile global anlamda işbirliği. Halihazırda Türkiye üzerinde AB ye uzanan enerji nakil hatları ve daha da yapım aşamasında olanlar. Bor madenleri dünya rezervinin %80 kısmı Türkiye de, bu başlı başına çok ciddi bir rezerv.
2023’te artık Lozan antlaşması son buluyor, Türkiye için önemli haritalar paylaşılıyor nerelerde çok daha aktif olacağımız Kıbrıs da bunlardan bir tanesi, yeni bir İstanbul boğaz geçişi planlanıyor. Tüm ticari gemilerden vergi alınacak. Bunlar önemli projeler. Baktılar engelleyemiyorlar bu şekilde terör saldırıları ile engellemeye çalışıyorlar. Ben böyle düşünüyorum . Bu saldırılar devlete ve halkın iç huzuruna yönelik parçalanmış bir halk 2023’de hedeflere ulaşamaz. Boğaz geçişlerinde yılda 80 milyar TL kazanç planlanıyor bir yerde böyle okumuştum, çok yüksek rakamlar bunlar. İstanbul’a yapılması planlanan yeni hava limanı doğu ile batı arasında köprü olacak bundan ekonomik olarak en büyük zararı Almanya görecek.
Bir zaman bir Fransız yetkili orta doğu için planlarımız vardı bir adam çıktı ve bu planımızı tam 100 yıl erteledi. Bahsettiği kişi Atatürk böyle planlar yapılıyor. Bu benim yazdıklarım bir özet gibi daha neler var. Kıbrıs’ın ekilebilen arazisinin 3/2’si Müslüman ve sultan arazisi 2023 de bu da gündeme gelecek. Yani bizim Rumlardan daha alacağımız toprak var yok ki, vereceğiz.
Usta yorumcu, sanatçı Cem Karaca’nın şarkısında dediği gibi” bizler bin yıllık bir halıya bin yıldan beri bağdaş kurmuşuz” bu iyi bilinmeli.
Türkiye çok önemli bir süreçten geçerken tüm farklılıkları ile bir bütündür öylede kalacaktır buna kast edenin eli koparılacaktır, ben tüm kalbim ile birlik beraberliğe inanıyor ve destek veriyorum. Türkiye’mizin başı sağ olsun adalet bunun da cezasını verecektir inancımızı asla yitirmeyelim.
Bu haber 474 defa okunmuştur

:

:

:

: