Türkiye bir kez daha AKP dedi

Türkiye genel seçimleri tekrarlandı ve Türkiye halkı bir kez daha istikrarın devamı için AKP dedi.
Türkiye genel seçimleri tekrarlandı ve Türkiye halkı bir kez daha istikrarın devamı için AKP dedi. Sonuç ortada. Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Arabı ve Türkiye de yaşayan tüm Türkiyeli halklar, Yurt dışında yaşayanlar özellikle AB, ki, Türkiye nüfusuna kayıtlı milyonlar var ve KKTC’de yaşayan çift uyruklu vatandaşlarımız, istikrar için AKP dediler. Burada tabi ki kurumsal olarak AKP ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun payı büyük küçümseyemeyiz liderlik yaptılar. AKP’de çalışan binlerce görevli sokak da vatandaş ile bire bir temas halinde olanlar kısaca bir ekip çalışması bu.

7 haziran seçimlerinde Türkiye halkının kararı AKP-MHP ortaklığı olarak yansımıştı sandığa, MHP lideri Bahçeli maalesef bunu göremedi ve siyasette hiç olmaması gereken bir hayır sendromuna kapıldı ve seçimlerin tekrarlanmasının yolunu açtı. Bu gün için tek başına iktidar gelişmekte olan ülkeler için karar almada ki, ayırt edici özelliğinden dolayı çok daha önemli, bunu görmek gerekiyor. Türkiye halkını tamamı ile kucaklayacak bir konuşma gerçekleştirdi Başbakan Davutoğlu 78 milyonu kucaklıyorum dedi adalet ve hukuk düzeninden bahsetti, bu olaylar son bulmalı artık yapacak çok işimiz var diye de ekledi.

Türkiye jeo politik olarak çok önemli ve hassas bir coğrafyada bulunuyor. Bu nedenle Türkiye ile olumlu ve olumsuz noktada çok ilgilenen taraflar olmaktadır. Siyaset bağlamında Türkiye için hangi yıllara yönelik siyasetler geliştirilmeli 5-10-20 veya daha da fazlası mı? İşte bu siyaset gerçeğinde hareket planı geliştirdiğimiz zaman hem ekonomi gelişir oturur ve istikrar kalıcı olur. O zaman Türkiye de tek partili iktidarlar döneminde çok daha kalıcı reformların altına imza atıldı.

AKP ve liderliğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile on yıl gibi kısa bir dönem içerisinde savunmadan tutunda sanayi ve üretime, hayvancılığa, turizme çok önemli yatırımlar ve geliştirmeler yapıldı bunlar AKP döneminde gerçekleşti. Dönem oldu diğer muhalefet partileri de TC Meclisinde destek oldular birliktelik şart.

Dünü Türkiye kapatmış olmalı önemli olan yarınlar, onlara odaklanmalı meclis birliktelik içerisinde hareket etmeli. Dünya kaynıyor özellikle de Ortadoğu ve özelde de Suriye ile derhal yeni siyasetler geliştirilmeli. Türkiye iki milyondan çok daha fazla Suriyeli göçmene bakıyor ancak AB kaç yüz bin göçmeni barındırıyor, AB temel insan hakları konusunda sınıfta kaldı çünkü o insanları başına yağan bombalar AB şirketlerinin.

Terörü destekleye ülkeler ile de mücadele etmek durumunda Türkiye bunu da yaşıyor belki de hedef Türkiye’nin büyüyüp güçlenmesini engellemek 2023 giderken önüne engeller koymaktır. 100 yıl aradan sonra zamanın da Türkiye’sinde neler değişecek bunun üzerinde çok çalışmak gerekir niye Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023’ü hedef gösteriyor.

Bizler KKTC’den baktığımız zaman AKP’nin tüm Türkiye’yi kucakladığını görmek istiyoruz, balkon konuşmasında da Başbakan Davutoğlu da bunun böyle olacağını açıkladı. TC meclisinde birlikteliğin olması halkı daha çok birleştirir, devlet tüm organları ile güçlü olmalı. Tekrar AKP’yi kutluyorum güçlü Türkiye için duacıyım.
Bu haber 461 defa okunmuştur
  • ak parti tüzüğü hasan  güler - 12.11.2015 Sayın erkan eğmez, Ak Parti Tüzüğü``nün 3. Maddesinde; Adalet ve Kalkınma Partisi``nin kısaltılmışının `` AK PARTİ`` olduğu belirtilmiştir. Tıpkı CHP, CHP, MHP, DP, UBP, TDP gibi. Yanlışınızdan dönemiznin umuduyla ve s aygılarımla

:

:

:

: