TDP Gençlik Örgütü’nün 4. Olağan Kurultayı’ndan…

“Gençliğiz-Geleneğiz-Geleceğiz-“… Bu slogan, TDP Gençlik Örgütü’nün 4. Olağan Kurultayı’ndan…
“Gençliğiz-Geleneğiz-Geleceğiz-“… Bu slogan, TDP Gençlik Örgütü’nün 4. Olağan Kurultayı’ndan… Hiç kuşkusuz onlar ülkemizin geleceği, bugünkü gençlerimiz. 28 Kasım, 2015 cumartesi günü düzenlenen olağan kurultaya, geleceğe kararlılıkla ve azimle bakan gençlerin coşkusu ve heyecanı hakimdi.
Program çerçevesinde yapılan konuşmalarda; TDP Genel Başkanı Sn. Cemal Özyiğit’in yurtdışı olması sebebiyle yerine söz alan MYK üyesi Sn. Asım İdris’in konuşması dikkat çekiciydi. İdris TKP geleneğinden gelen ve Gençlik Örgütünde Başkanlık yapmış, ülkenin en zor dönemlerinin birinde bu görevi üstlenerek başarılı olmuş bir şahsiyet. Konuşmasında ülkeye dayatılan toplum mühendisliği tehlikelerine dikkat çekiyor ve eğitimdeki bağnazlık ve hoşgörüyü karşılaştırırken gelecekteki aydınlık ve karanlık arasındaki çatışmanın, gençler arasında oluşacak muhtemel bir çatışmaya dönüşme endişelerini bizlerle paylaşıyor.
Sn. Mehmet Harmancı; Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı, gençlik örgütlerinde yetişerek bu günlere gelen ve kısa süreli de olsa, icraatlarıyla dikkat çekmiş ciddi bir değer… Konuşmasında ezilenlerin ve ötekileştirilen tüm kesimlerin yanında olduklarına vurgu yaparken “Savunduğumuz ilkelerden asla taviz vermeden bu toplumu geriye götürecek her türlü tehlikeli değişimin karşısında olunacağını ve bu husustan taviz verilmeyeceği” mesajını veriyor.
Sn. Özmen Birinci; Kurultayda Divan Başkanı görevinde. TDP Lefkoşa Belediye Meclisi üyesi, TDP’nin ilk Gençlik Örgütü Başkanı, bu partinin gençlik örgütünde yetişerek partinin farklı organlarında emek vermiş, ayrı bir değer…
Sn. Mehmet Burhan; Divanda görev yapıyor ve bir dönem Gençlik Örgütünde Başkanlık yapmış, TDP MYK Üyesi. Hiç şüphesiz ki o da apayrı bir değer.
Sn. Atik Kaya; Örgütün içinden yetişmiş ve Gençlik Örgütü Başkanlığı yapmış bu genç insan, yeniliğe ve gelişmeye açık. İlerici, onurlu, adalete, ‘Hukuka’ saygılı bir duruş sergiliyor konuşmasında.
“İnsanı insan yapan ilk özellik, aklını kullanması ve hayatı daha güzele doğru değiştirme yetisidir. Kendi yaşamımız, geleceğimiz ve ülkemizle ilgili düşüncelerimizi üst düzey parti yetkililerine duyurmak ve sonuç almak istiyoruz” diyordu salonda konuştuğum gençlerin biri.
Yeri gelmişken belirtmeden geçemeyeceğim. Siyasi Partiler her türlü çalışmasını ve yeni düzenlemelerini ‘kendi tüzükleri çerçevesinde’ yapmak durumundadırlar. Parti organları da her durumda ve her şekilde hem kendi Tüzüklerinin hem de KKTC Siyasi Partiler Yasasının emrettiği kurallara bağlı kalmak durumundadırlar. TDP’nin hiçbir durumda taviz vermeyeceği “Hukukun üstünlüğü ilkesine bağlılık” noktasından hareketle; Parti yönetiminde bulunanlarca ‘kuralların açıkça göz ardı edilmesine fırsat verilmesi’ hususu da hiçbir şekilde kabul edilemez!
Neyse, burada duralım ve salona geri dönelim… Salonda dinleyici ve misafir katılımcı olarak katılanların arasında güney Kıbrıs’taki siyasi partilerin Gençlik Örgütlerinin temsilcileri de vardı. Salondaki program çerçevesinde DİSİ’nin Gençlik Örgütü ‘Nedisy’ ve Akel’in Gençlik Örgütü ‘Edon Merkez Konseyinden’ genç temsilciler söz alarak iki bölgeli birleşik federal bir Kıbrıs için; çözüm ve barış mesajları verdiler.
Bu yazıyı okuyanlara, ben de şu mesajı vermek isterim sonuç olarak.
Hepimiz de biliyoruz ki; Ülkede yapılan son iki seçimde; hem yerel seçimlerde hem de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde; TDP Gençlik Örgütü aktif rol almış ve ortaya çıkan başarıda önemsizleştirilemeyecek bir ölçüde, ciddi bir emek ve fedakarlık göstermiştir.
Hepimiz de biliyoruz ki; gençlik, yaşamımızın en enerjik dönemidir. Genç insan atiktir, atılımcıdır, yerinde duramaz, düşünce ve özellikle duygu bakımından fırtına gibidir, sözü dinlensin ister.
Hepimiz de biliyoruz ki; Gençlerimize bunca yük yüklerken, elbette bizlere de düşen görevler vardır. Onlarla, seviyeli ve sevgi temelli ilişkiler kurabilmeli, gönüllerine girebilmeli, kendilerini ifade etmelerine fırsat tanımalı, söz hakkı vermeli ve her şeyden önemlisi onlara güven ve umut aşılamayı başarabilmeliyiz!
“Gençliğiz-Geleneğiz-Geleceğiz-“
Bu haber 268 defa okunmuştur

:

:

:

: