Yeni yılı bahçenizde karşılamaya ne dersiniz ?

Yine bir yılın sonuna geldik. Bir tarafımız hüzünlenirken bir tarafımız ise yeni bir yılın başlayacağı için sevinmekte. Herkeste bir telaş bir kıpırdanma başladı. Yılbaşlarını nerede geçireceklerini planlamaya başladılar.

Yine bir yılın sonuna geldik. Bir tarafımız hüzünlenirken bir tarafımız ise yeni bir yılın başlayacağı için sevinmekte. Herkeste bir telaş bir kıpırdanma başladı. Yılbaşlarını nerede geçireceklerini planlamaya başladılar. Birçoğu evinde bir parti planlamaya başladı bile. Yılbaşında gece soğuğa aldırmayıp evinizde başlattığınız partiyi bahçenizde devam edebilirsiniz. Fakat kışın bahçeniz bahar ve yazdaki gibi cıvıl cıvıl olmayabilir. Hemen telaşlanmayın. Bahçenizi toparlamak renklendirmek için kolları sıvamanız yeterli.Kış mevsimi başladı diye bahçemiz de uykuda olacak canlı olmayacak diye bir durum söz konusu olamaz. Yeter ki ne yapacağımızı bilelim. Mediterranean Gardener olarak biz bu konuda da size yardımcı olmaya hazırız Benim bu konu ile ilgili size birkaç önerim olacak.

Yılbaşı deyince akla ilk gelen tabii ki noel ağacıdır. Bunun için benim size önereceğim aurocarya ağacıdır. Ülkemizin iklimine harika bir uyum sağlayan bu ağacın inanılmaz doğal bir noel ağacı görüntüsü vardır. Bu ağacı tek başına ekebileceğiniz gibi etrafını da yapacağınız çiçekliğin içine ekleyeceğiniz renkli kış çiçekleri ile bir bütünlük sağlamasını ayarlayabilirsiniz . Bu tarz çiçekliklere kış dönemi için tavsiye edeceğimiz hercai menekşe primula süs lahanası şebboy poisenta siklamen nergiz krizantem yılbaşı çiçeği …..Bunun yanında ağacımızı ekmeden önce bahçemizin alyapısını yaparken mutlaka oraya bir elektrik hattı döşemeyi ihmal etmeyiniz . elektrik hattı döşendikten sonra bir waterproof priz ile noel ağacının ışığının alacağı elektriği hazır etmiş olacaksınız. Bunun yanında altına renkli lambalar ile ağacın gece görüntüsüne ayrı bir hava katabilirsiniz. Noel ağacınızın süsleme şekline gelince onu tamamen sizin zevkinize bırakmak istiyorum.

BAHÇENİZİ SAKSILARLA DONATIN

Kış döneminde saksı çiçeklerini kullanmaktan çekinmeyin . Havaların serin ve yağışlı olmasından dolayı sulama işlemini takip etmeniz daha kolay olabilir. Özellikle doğru toprak karışımını yapıp ( torf toprak ve bahçe toprağı) bitkilerinizden çok iyi bir performans alabilirsiniz. Özellikle seramik saksılar bitkilerimize gereken nemi verdiği gibi köklerini de çok iyi koruduğundan dolayı daha verimli olacaklarından süpheniz olmasın. Ben bu yılbaşı köşesine birkaç saksı çiçeği ile sıcak bir hava katmak istiyorum. Bunun için ise size poisenta açelya slumbegra kalonche yi tavsiye ediyorum.Yine bahçenizde olan bodur ağaçlara düzgün bir form vererek onları renkli ışıklarla süsleyebilir yaprağını döken ağaçlara da aynı uygulamayı yapabilirsiniz.bahçenizin farklı bölgelerine mumluklar ve fenerler asabilirsiniz. Yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayarak gelen konuklarınızın bahçeye adım attığı anda hayranlıklarını zevkle izleyebilirsiniz.

Mediterranean gardener olarak size bu sıcak bahçenizde geçireceğiniz yılbaşının eğlenceli olmasını diliyor yeni yılda size bol bahçe keyifleri diliyorum…

Bu haber 182 defa okunmuştur

:

:

:

: